Головна > Допомога людям з залежностями (алко/нарко та інші)

Допомога людям з залежностями (алко/нарко та інші)

В рамках міської цільової програми «Діти. Сім’я. Столиця на 2016 – 2018 роки» Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді реалізуються «Заходи спеціалізованого формування «Служба соціально-профілактичної роботи».

Основні завдання:

 • первинне виявлення проблем осіб, які зловживають психоактивними речовинами, та членів їхніх сімей, надання їм об’єктивної та повної інформації про соціальні установи та організації, спеціалісти яких  надають кваліфіковані послуги; забезпечення мотивації та залучення  осіб з виявленими проблемами до програм реабілітації та ресоціалізації;
 • формування у клієнтів навичок безпечної поведінки та усвідомлення ризику інфікування ВІЛ, гепатитами В і С, туберкульозом, інформування про можливість проходження КІТ (консультування і тестування);
 • організація індивідуальної та групової консультативної допомоги особам, які зловживають психоактивними речовинами  та членам їх сімей  в контексті проблем залежностей, ВІЛ-інфекції, інших соціально небезпечних захворювань;
 • сприяння в організації та діяльності школи для співзалежних, ранкових, денних  та вечірніх цільових груп взаємодопомоги  для  осіб, які зловживають психоактивними речовинами, та членів їх сімей.

В рамках реалізації соціальних заходів працюють в приміщеннях КМЦСССДМ: перші в Україні Міська школа для консультантів з питань залежностей, школа для співзалежних,  32 групи взаємодопомоги для людей з проблемами залежностей та співзалежності,  в тому числі:

АГ – анонімні гравці,

АК – анонімні курці,

ВДА – дорослі діти алкозалежних,

АЕ – анонімні емоціонали.

Кожного дня відбуваються заняття груп АА – анонімні алкоголіки, Ал-Анон – групи для співзалежних. Заняття відбуваються за методологію «12 кроків», адаптованою для конкретних категорій населення.

З 10 до 15 години в приміщеннях за адресою: вул. Довженка, 2,  проводяться амбулаторні групи (мотиваційні та підтримуючі для людей, які пройшли реабілітацію). Щочетверга з 10 до 18 години в кабінеті 13 послуги надає юрист.

Якщо Вам необхідна професійна безкоштовна та адресна підтримка у вирішенні проблем, пов’язаних з алкогольною, наркотичною, ігровою, комп’ютерною, полізалежностями та співзалежністю  звертайтесь за телефоном: 453-40-63, моб. 097-702-97-35,  Крисов Леонід Петрович – методист відділу методичного забезпечення соціальної роботи, вул. Довженка, 2, каб.13.

Партнерами КМЦСССДМ в реалізації завдань заходів є:

 • Київська міська клінічна наркологічна лікарня «Соціотерапія»;
 • Громадська спілка «Міжнародна антинаркотична асоціація»;
 • ВБО «КОНВІКТУС УКРАЇНА» ;
 • ГО «Клуб «Еней»;
 • БО «Благодійний центр соціальної роботи «Світ без залежності»;
 • ВБО «Мир і добробут»;
 • ГО «Український центр обслуговування АА»;
 • ГО «Український центр обслуговування АН»
 • ГО «Всеукраїнський центр обслуговування сімейних груп Ал-Анон/Алатін в Україні»;
 • Благодійна організація «Благодійний ФОНД «Перетворення України»;
 • Благодійна організація «100 % життя. Київський регіон»;
 • Київське міське відділення міжнародного благодійного фонду «Реабілітаційний центр «Сходи»;
 • Київський міський центр здоров’я;
 • клініки, дружні до молоді.
 • Громадська організація «Фавор ЮА» , юр. адреса: м.Київ, вул Каштанова 8-А, кв 3, тел:073-159-70-29
  Реабілітаційний центр знаходиться у курортній зоні; у програму реабілітації входитьГрупова терапія, індивідуальні заняття з психологом, фізіокабінет, масажний кабінет, спорт заходи, психотренінги, ігротерапія, арт-терапія, індивідуальна програма для людей з рецидивами захворювання та ін.

В рамках міської цільової програми «Діти. Сім’я. Столиця на 2016 – 2018 роки» Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді реалізуються «Соціальні заходи спеціалізованого формування соціально-профілактичної роботи «Соціально-консультативна соціально —наркологічна  приймальня».

Основні завдання:

 • направлення  осіб з  проблемами залежностей на проходження необхідного медичного  лікування, залучення до програм реабілітації та ресоціалізації;
 • організація індивідуальної та групової консультативної допомоги особам, які зловживають психоактивними речовинами  та членам їх сімей.

В рамках реалізації спільних заходів працюють нарколог КМНКЛ

«Соціотерапія»,  2 психологи. Завдяки партнерству з медичними установами направляємо клієнтів на безкоштовне лікування в стаціонарних умовах. Активно використовуються в практиці соціальної підтримки родин з проблемами залежностей такі технології,  як «міжвідомча мультидисциплінарна команда», «сімейна конференція», «соціальний ліфт».

Безкоштовні послуги надаються за адресою: вул. Довженка, 2, каб.13 з понеділка по п’ятницю з 10 до 18 години. Контактний телефон: 097-702-97-35.

 

       В рамках міської цільової програми «Діти. Сім’я. Столиця на 2016 – 2018 роки» Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  організовує роботу  «Центру соціальної реабілітації для підлітків, які мають психологічні проблеми хімічної залежності».

      Надання   інформаційно-консультативної соціальної підтримки  сім’ям з підлітками, які мають проблеми хімічних залежностей, залучення їх до реабілітаційних групових програм в приміщеннях Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. Довженка, 2, каб.13.      Безкоштовні послуги родинам надають психолог та нарколог КМНКЛ «Соціотерапія», які працюють на вул. Довженка, 2 за наступним графіком: понеділок – п’ятниця з 14 до 18 години. Попередній запис за телефоном: 453-40-63, 097-702-97-35, Крисов Леонід Петрович, методист КМЦСССДМ. Послуги неповнолітнім до 14 років надаються в присутності батьків або законних представників дитини.

 

В рамках міської цільової програми «Діти. Сім’я. Столиця на 2016 – 2018 роки» Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюється «Реалізація заходів по роботі з особами, що мають проблему ВІЛ/СНІД, мобільними консультативними центрами вуличної роботи з підлітками та молоддю, які практикують ризиковану поведінку».

Надання  комплексної соціально-правової підтримки сім’ям, молодим людям з проблемами ВІЛ-інфекції та представникам груп ризику в приміщеннях Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. Довженка, 2, каб.13, 22, в тому числі і за направленням клієнтів вуличної соціальної роботи неурядових організацій.

     Основні завдання:

 • проведення групових, сімейних консультацій з юридичних питань щодо захисту прав ВІЛ-позитивних людей та членів їхніх сімей, забезпечення взаємодії з державними установами та організаціями для спільного вирішення виявлених проблем;
 • проведення групових занять для працівників, волонтерів ВІЛ-сервісних установ та організацій, клієнтів з питань попередження стигми та дискримінації, нормативно-правових засад  роботи з ВІЛ-позитивними людьми.

Попередній запис за телефоном: 453- 40-63. Послуги надаються безкоштовно та адресно.

Заходи реалізуються КМЦСССДМ спільно з Благодійною організацією «Центр правової підтримки «Гідність», ВБО  «КОНВІКТУС УКРАЇНА», ГО «Клуб «Еней».

 

Якщо Вам зручно отримати послуги з вищезгаданих питань на території Вашого району, рекомендуємо звернутися до спеціалістів районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (див. РЦСССДМ).

 

Працюємо разом на досягнення результату!