Головна > Допомога людям з інвалідністю

Допомога людям з інвалідністю

Соціальні послуги для людей з інвалідністю

На базі Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюється навчально-методичне, експертне, консультативне, інформаційне, психологічне забезпечення соціальної роботи з дітьми та молоддю з інвалідністю (та їх сім’ями) в мережі ЦСССДМ м. Києва та закладів соціальної підтримки сімей, дітей та молоді центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями районів м. Києва.

     Соціальний захід «Реалізація соціальних заходів спеціалізованого формування з соціально-психологічної реабілітації дітей та сімей з функціональними обмеженнями «Методичний центр «Незалежне життя»  в рамках міської цільової програми «Діти. Сім’я. Столиця»

Адрес: вул.  Олександра Довженка, 2, каб.14, (044) 456-11-28

Спеціаліст, відповідальний за напрям роботи – методист відділу методичного забезпечення соціальної роботи Остролуцька Лариса Іванівна (прийом за попереднім записом за телефоном).

Мета програми: відпрацювання технологій впровадження ідеології незалежного життя та нормалізації сімей осіб з інвалідністю в діяльність  мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та громадських організацій міста Києва

 В рамках заходу:

 1. Проведення щомісяця (в рамках дії програми) диспут-клубу з науковцями, навчань для спеціалістів мережі, громадського активу батьків з актуальних проблем соціально-психологічної реабілітації дітей та сімей з інвалідністю «Незалежне життя»;
 2. Проведення дебрифінгів з батьками дітей з інвалідністю, навчальних і просвітницьких програм з виховання та реабілітації дітей та молоді з інвалідністю, соціалізації і інтеграції в суспільство;
 3. Проведення семінарів, клубних зустрічей з розвитку навичок незалежного життя і соціалізації серед студентів з інвалідністю та молодіжного активу.
 4. Проведення інформаційно-просвітницьких заходів для громади міста про переваги людей та суспільства в досягненні незалежності для людей з інвалідністю, ролі громадянських прав і створення умов на рівні громади для незалежного життя.

 

За запитом до КМЦСССДМ від організації  можливе проведення просвітницьких заходів з питань розуміння інвалідності із залученням учасників проекту «Спікерське бюро» (молоді з інвалідністю, які пройшли підготовку) для любої аудиторії (студенти, спеціалісти, ЗМІ, дитячі групи тощо).

 

Проведення традиційного щорічного Київського міського фестивалю творчості дітей та молоді з інвалідністю «Повіримо у себе» (жовтень-листопад).

 

Мережею ЦСССДМ міста Києва (див. контакти РЦСССДМ) сім’ям, в яких один і більше членів сім’ї з інвалідністю надаються наступні послуги:

 • за стандартами соціальних послуг: консультування, соціальна профілактика, соціальна інтеграція та реінтеграція, соціальна адаптація, соціально-психологічна реабілітація, кризове та екстрене втручання, представництво інтересів;
 • здійснення оцінки потреб дитини/ особи та її сім’ї;
 • інформаційне консультування з питань соціального захисту населення та отримання пільг і можливостей;
 • соціально-педагогічне консультування;
 • сприяння в отриманні інших соціальних послуг і консультацій фахівців відповідно до запиту;
 • залучення до соціокультурних заходів, реабілітаційних програм;
 • організація районних турів Київського фестивалю творчості дітей та молоді з інвалідністю «Повіримо у себе» (жовтень-листопад).

 

Місія напрямку соціальної роботи з сім’ями, де один або декілька членів з інвалідністю мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: підготовка до самостійного життя дітей і молоді з інвалідністю, нормалізація і підвищення якості життєдіяльності сімей, де один або більше членів мають інвалідність.

Стратегічна місія напрямку: збереження і розвиток напрямку по роботі з дітьми та молоддю з інвалідністю, сім’ями, де один або більше членів мають інвалідність.

Цінності соціальної роботи по напряму:

Відповідальність:

 • фахівець відповідальний за якість наданої послуги;
 • фахівець докладає всіх зусиль для формування у людини з інвалідністю відповідальності за своє життя;
 • фахівець сприяє формуванню відповідальності батьків та інших членів сім’ї за виховання, розвиток і реабілітацію, задоволення потреб дитини з інвалідністю.

Повага до особистості:

 • ми поважаємо будь-яку особу, яка звернулася до нас за допомогою;
 • ми керуємося принципом: спочатку дитина, а потім інвалідність;
 • ми реалізуємо в діяльності принцип участі.

Суспільство рівних можливостей:

 • ми сприяємо створенню умов рівних можливостей, незалежно від наявності або відсутності інвалідності;
 • ми проводимо просвітницьку роботу з подолання стереотипів в суспільстві, в середовищі дітей і молоді з інвалідністю та їх батьків,
 • формуємо інклюзивна простір і позитивне мислення.

Командний підхід:

 • ми команда всередині системи;
 • ми створюємо мультидисциплінарні команди для рішень проблем дітей, молоді та сімей, де один або більше членів люди з інвалідністю;
 • ми взаємодіємо один з одним і відкриті до співпраці з усіма організаціями та структурами, які поділяють наші цінності.

 

Для отримання більш детальної інформації щодо соціальної роботи з дітьми та молоддю з інвалідністю рекомендуємо ознайомитися з блогом „Професійна соціальна робота, а  також читайте у соціальних мережах:

https://www.facebook.com/groups/746907778671213/?fref=ts

 • Фестиваль творчості дітей та молоді «Повіримо у себе»:

https://www.facebook.com/festivalpovervsebiya/?ref=ts&fref=ts