Головна > Допомога людям з інвалідністю

Допомога людям з інвалідністю

На базі Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюється навчально-методичне, діагностично-експертне, консультативне, інформаційне, психологічне забезпечення соціальної роботи з дітьми та молоддю з інвалідністю (та їх сім’ями) в мережі ЦСССДМ м. Києва та закладів соціальної підтримки сімей, дітей та молоді центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями районів м. Києва.

Адреса: вул. Олександра Довженка, 2, каб.14, (044) 456-11-28

Спеціаліст, відповідальний за напрям роботи – методист відділу методичного забезпечення соціальної роботи Остролуцька Лариса Іванівна (прийом за попереднім записом за телефоном).

В 2019 році реалізується соціальний захід «Методичне забезпечення соціально-психологічної реабілітації (абілітації) дітей, молоді з інвалідністю та їх сімей «Методичний центр «Незалежне життя» в рамках міської цільової програми «Діти. Сім’я. Столиця» в КМЦСССДМ реалізується з 2018 року.

Мета заходу: відпрацювання технологій впровадження ідеології незалежного життя та нормалізації сімей осіб з інвалідністю в діяльність мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та громадських організацій міста Києва

В рамках заходу:

 1. Проведення щомісяця (в рамках дії програми) диспут-клубу з науковцями, навчань для спеціалістів мережі, громадського активу батьків з актуальних проблем соціально-психологічної реабілітації дітей та сімей з інвалідністю «Незалежне життя».

 2. Проведення дебрифінгів з батьками дітей з інвалідністю, навчальних і просвітницьких програм з виховання та реабілітації дітей та молоді з інвалідністю, соціалізації і інтеграції в суспільство.

 3. Проведення семінарів, клубних зустрічей з розвитку навичок незалежного життя і соціалізації серед студентів з інвалідністю та молодіжного активу.

 4. Проведення інформаційно-просвітницьких заходів для громади міста про переваги людей та суспільства в досягненні незалежності для людей з інвалідністю, ролі громадянських прав і створення умов на рівні громади для незалежного життя, підготовка методичних рекомендацій.

Для батьків, які виховують дітей та молодь з інвалідністю – щовівторка з 18.00 проводиться «Школа батьків з правової обізнаності» з шести тем:

ТЕМА 1. Як вплине Конвенція про права осіб з інвалідністю на якість життя моєї дитини? Я, інвалідність і права моєї дитини.

ТЕМА 2. Соціальний захист осіб з інвалідністю в Україні.

ТЕМА 3. Як отримати реабілітаційні послуги?

ТЕМА 4. Забезпечення права на освіту для всіх дітей. 

ТЕМА 5. Як я можу вплинути на виконання прав і забезпечення гідності моєї дитини правовим шляхом?

ТЕМА: 6. Де знайти правову допомогу?

За запитом до КМЦСССДМ від організації можливе проведення просвітницьких заходів з питань розуміння інвалідності із залученням учасників проекту «Спікерське бюро» (молоді з інвалідністю, які пройшли підготовку) для любої аудиторії (студенти, спеціалісти, ЗМІ, дитячі групи тощо).

Проведення традиційних щорічних заходів: Київського міського фестивалю творчості дітей та молоді з інвалідністю «Повіримо у себе» (жовтень-листопад), Міського фестивалю спортивної рибної ловлі для дітей та молоді з порушенням опорно-рухового апарату «Золота рибка» (літній період).

Мережею районних ЦСССДМ міста Києва (див. контакти РЦСССДМ) сім’ям, в яких один і більше членів сім’ї з інвалідністю надаються наступні послуги:

 • за стандартами соціальних послуг: консультування, соціальна профілактика, соціальна інтеграція та реінтеграція, соціальна адаптація, соціально-психологічна реабілітація, кризове та екстрене втручання, представництво інтересів;

 • здійснення оцінки потреб дитини/ особи та її сім’ї;

 • інформаційне консультування з питань соціального захисту населення та отримання пільг і можливостей;

 • соціально-педагогічне консультування;

 • сприяння в отриманні інших соціальних послуг і консультацій фахівців відповідно до запиту;

 • залучення до соціокультурних заходів, реабілітаційних програм;

 • організація районних турів Київського фестивалю творчості дітей та молоді з інвалідністю «Повіримо у себе» (жовтень-листопад), рекреаційних спортивних змагань та заходів.

Мережа центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями м. Києва

Метою діяльності центрів є відновлення та
підтримка їх фізичного та психічного стану, адаптація та
інтеграція у суспільство.

Завдання центрів:

 • забезпечує розроблення та виконання реабілітаційних програм;

 • надає різні види соціальних послуг;

 • залучає батьків до співпраці в процесі реабілітації, дає їм
  методичні поради;

 • організовує клуби за інтересами, проводить конкурси,
  фестивалі;

 • організовує проведення заходів, спрямованих на успішну
  реабілітацію та інтеграцію в суспільство дітей та молоді, що в
  ньому перебувають.


Район

Адреса:

Директор

Дарницький

02068, м. Київ,

вул. Кошиця,8,

ф. 560-71-96

дир. 560-76-66

Новік Людмила Федорівна

560 76 77

Деснянський

Милютенка,10-а

513-15-67

Чунарьов Анатолій Васильович

Оболонський

04211, вул.Йорданська, 7-г

дир.т. 464-75-44

419-94-79

Спіріна Людмила Петрівна

Подільський

04423, м.Київ,

пр.Правди, 4,

222-59-39

222-77-25

Белова Тетяна Анатоліївна

Солом’янський

03061, м.Київ,

Вул. Августіна Волошина,2

457-12-75

Параскєва Тетяна Іванівна

Місія напряму соціальної роботи з сім’ями, де один або декілька членів з інвалідністю мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: підготовка до самостійного життя дітей і молоді з інвалідністю, нормалізація і підвищення якості життєдіяльності сімей, де один або більше членів мають інвалідність.

Стратегічна місія напряму: збереження і розвиток напрямку по роботі з дітьми та молоддю з інвалідністю, сім’ями, де один або більше членів мають інвалідність.

Цінності соціальної роботи за напрямком:

Відповідальність:

 • фахівець відповідальний за якість наданої послуги;
 • фахівець докладає всіх зусиль для формування у людини з інвалідністю відповідальності за своє життя;
 • фахівець сприяє формуванню відповідальності батьків та інших членів сім’ї за виховання, розвиток і реабілітацію, задоволення потреб дитини з інвалідністю.

Повага до особистості:

 • ми поважаємо будь-яку особу, яка звернулася до нас за допомогою;
 • ми керуємося принципом: спочатку дитина, а потім інвалідність;
 • ми реалізуємо в діяльності принцип участі.

Суспільство рівних можливостей:

 • ми сприяємо створенню умов рівних можливостей, незалежно від наявності або відсутності інвалідності;
 • ми проводимо просвітницьку роботу з подолання стереотипів в суспільстві, в середовищі дітей і молоді з інвалідністю та їх батьків,
 • формуємо інклюзивна простір і позитивне мислення.

Командний підхід:

 • ми команда всередині системи;
 • ми створюємо мультидисциплінарні команди для рішень проблем дітей, молоді та сімей, де один або більше членів люди з інвалідністю;
 • ми взаємодіємо один з одним і відкриті до співпраці з усіма організаціями та структурами, які поділяють наші цінності.

Для отримання більш детальної інформації щодо соціальної роботи з дітьми та молоддю з інвалідністю рекомендуємо ознайомитися з блогом „Професійна соціальна робота, а також читайте у соціальних мережах:

https://www.facebook.com/groups/746907778671213/?fref=ts

 • Фестиваль творчості дітей та молоді «Повіримо у себе»:

https://www.facebook.com/festivalpovervsebiya/?ref=ts&fref=ts