Головна > Допомога сім’ям внутрішньо переміщених осіб

Допомога сім’ям внутрішньо переміщених осіб

Основний комплекс соціальних послуг за напрямом надаються на базі районів у ЦСССДМ міста Києва за місцем проживання (див. РЦСССДМ).

Також Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

Адреса: вул. Олександра Довженка, буд. 2, каб. 31, тел. (044) 456-49-83

Спеціаліст, який координує напрям роботи – фахівець із соціальної роботи І категорії відділу організаційно-правової роботи Семен-Оглу Наталія Валентинівна.

Діяльність Центру, спрямована на реалізацію заходів державної політики з питань інтеграції та соціальної адаптації громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції (АТО); зниження рівня соціальної напруженості серед них і в суспільстві.

Здійснюється шляхом:

  • інформування населення про соціальні послуги, що надаються родинам внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій та зони проведення антитерористичної операції за новим місцем проживання відповідно до законодавства;
  • переадресації/перенаправлення, відповідно до потреб внутрішньо переміщених осіб, до організацій державного та недержавного сектору для отримання допомоги;
  • сприяння участі переселених громадян у соціально-культурному житті громади міста Києва (залучення до культурно-масових заходів, спрямованих на творчий розвиток молоді і забезпечення їх змістовного дозвілля).

Громадські та благодійні організації, що здійснюють допомогу ВПО: 

Програма «Радник з питань ВПО», започаткована Міністерством соціальної політики України та здійснюється канадською неурядовою організацією Stabilization Support Services за фінансової підтримки Уряду Великої Британії

БФ «Право на захист» — Проект «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам» (спрямований на моніторинг порушення прав та надання прямої юридичної допомоги внутрішньо переміщеним особам, а також іншим групам населення, які постраждали внаслідок конфлікту, посилення потенціалу державних органів та громадянського сектора та зміцнення законодавчої та нормативної бази).

Донбас SOS – громадська організація, що утворилася 14 березня 2014 року з активістів Донбасу та займається координацією допомоги громадянам, які перебувають в зоні проведення АТО, а також внутрішньо переміщеним особам (ВПО).

Також дивіться за посиланням: http://wiki.1551.gov.ua/pages/viewpage.action?pageId=16384252

  1. Постановка на облік ВПО (внутрішньо переміщених осіб).
  2. Документи для постановки на облік
  3. Відмова у видачі та скасування довідки ВПО (переселенця)

З початку проведення воєнних дій в Україні було прийнято чимало законів і підзаконних нормативно-правових актів, якими було визначено статус внутрішньо переміщених осіб (переселенців), встановлені спеціальні права й обов’язки переселенців, визначено особливості реалізації переселенцями загальногромадянських прав. Зараз такі нормативно-правові акти становлять досить великий масив законодавства. Нижче наведено перелік основних законів і нормативно-правових актів, що стосуються ВПО.

 Перелік деяких нормативно-правових документів, які регламентують

права та обов’язки внутрішньо переміщених осіб

Конституція України

Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»

Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»

Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції»

Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»

Постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб»

Постанова Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 р. № 79 «Деякі питання оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції»

Постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг»

Постанова Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 р. № 367 «Про затвердження Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї»

Постанова Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 р. № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам»

Постанова Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 р. № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам»

Постанова Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»

Постанова Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 535 «Про затвердження Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам»

Постанова Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. № 198 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу»

Постанова Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 р. № 268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів»

Постанова Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2018 р. № 301 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 і від 5 квітня 2017 р. № 268»

Постанова Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 р. № 1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів»

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 р. № 1068-р «Про забезпечення часткової оплати вартості тимчасового проживання громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та району проведення антитерористичної операції»

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 р. № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення»

Інформацію взято із офіційного веб-порталу Верховної Ради України.

Ознайомитися з текстом всіх зазначених нормативно-правових актів можна на офіційному веб-порталі Верховної Ради України в розділі «Законодавство України». Для пошуку конкретного документа необхідно перейти за посиланням і скористатися опцією «Пошук за реквізитами».