Головна > Новини > 27-ий Київський фестиваль «Повіримо у себе»: свято творчості та таланту

27-ий Київський фестиваль «Повіримо у себе»: свято творчості та таланту

17 грудня 2018 року у колонній залі КМДА відбулося підведення підсумків ХХVІІ Київського міського фестивалю творчості дітей та молоді з інвалідністю «Повіримо у себе». У нагородженні взяли участь 149 переможців, які змагалися в 10 номінаціях: інструментальний, виконавчий, хореографічний, вокально-хоровий жанри, образотворче мистецтво, декоративно-ужиткове та, нерукотворне мистецтво, а також поезія та проза та сучасні технології, куди входило аудіовізуальне мистецтво та модерація (створення та ведення власних сайтів, блогів і онлайн-товариств).

Цьогоріч організатором фестивалю творчості як і зазвичай виступив Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за участі Департаменту культури КМДА, Київського міського методичного центру закладів культури та навчальних закладів, Київського міського палацу дітей та юнацтва, за сприяння Служби у справах сім’ї та дітей КМДА. За традицією метою фестивалю є виявлення та розвиток творчих здібностей дітей та молоді з інвалідністю, формування у громадськості неупередженого ставлення до людей з інвалідністю ідеї інклюзивного суспільства – суспільства рівних можливостей.

Під час заходу заступник голови КМДА Мондриївський В.М. від імені київського мера Віталія Кличка щиро привітав та підтримав всіх учасників та організаторів фестивалю, а також вручив подарунки та відзнаки переможцям у номінації «Інструментальний жанр».

Окрім цього переможці фестивалю із різних номінацій отримали привітання від зірок української естради, зокрема, Арсена Мірзояна та Світлани Тарабарової (яка презентувала переможцям власний альбом). Від всесвітньовідомого оперного співака, двічі лауреата премії Білборлд, номінанта премії Греммі, Золотого голосу Іспанії та України Юрія Годо дівчата та хлопці з «Вокально-хорового жанру» отримали не тільки подарунки, а ще й та яскраві виступи, які були зустрінуті бурхливими оваціями всіх присутніх. Окрім цього підтримати дітей та молодь з інвалідністю завітали учасники команди «Луганська збірна» з «Ліги Сміху» Гетьманский Максим, Кабіров Тимур, які вручили подарунки учасникам з номінації: «Виконавче мистецтво», подякували дівчатам та хлопцям та їх батькам, закликали: «творчість — це зсередини кожного, отже, давайте зробимо світ набагато яскравішим та веселішим» та підсумували: «поки сміємось — ми не здаємось!». А багаторазові чемпіони світу та Європи, майстри спорту міжнародного класу зі спортивних бальних танців на візках – представники спортивно-танцювального клубу «Березіль» Вероніка Педченко та Валерій Бевзюк не тільки вручали призи переможцям у номінації «Сценічне мистецтво», але й порадували присутніх своїми феєричними виступами, надихаючи учасників на звершення та підкреслюючи, що не має нічого неможливого і потрібно тільки повірити у себе.

Всіх присутній вразила виставка мистецьких робіт переможців фестивалю у номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво», а творчі доробки учасників у напрямі «Літературна творчість» були роздруковані та подаровані всім переможцям фестивалю.

Під час нагородження також відбулися виступи творчих колективів, які зачарували дітей та їх батьків, створюючи неймовірну, творчу атмосферу, зокрема, ансамблю «Сонях» Київського палацу дітей та юнацтва та гурту «Zoreptah», який подарував новий гімн фестивалю – пісню «Повір у себе».

Так, на учасників фестивалю цьогоріч чекало багато новинок, але найважливіше те, що фестиваль став абсолютно відкритим: для участі у концертах-конкурсах фестивалю достатньо було лише бажання, яке виражалося у поданій заявці, ніяких спеціальних відборів – хто готовий дарувати свою творчість іншим, мав можливість це зробити!

У ХХVІІ Київському міському фестивалі взяли участь майже 1000 обдарованих дітей та молоді з інвалідністю з десяти районів міста. Учасниками фестивалю стали клієнти районних в місті Києві центрів соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, центрів соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю, шкіл-інтернатів, творчих студій тощо.

Підготовка до фестивалю розпочалася одразу ж після закінчення минулорічного фестивалю. Протягом року для дітей та молоді тривали майстер-класи від видатних митців, під час яких учасники фестивалю зростали та розвивались у своїй майстерності. За традицією у журі фестивалю була запрошена мистецька еліта, завданням якої було визначення переможців у номінації, спираючись виключно на творчі критерії оцінювання.

У конкурсному форматі у кожній номінації учасники презентували свої роботи у 4 вікових категоріях: категорія «Діти» (особи з інвалідністю віком до 10 років); категорія «Підлітки» (віком від 11 до 14 років), а також у категорії «Юнацтво» (віком від 15 до 20 років) та «Молодь» (віком від 21 до 35 років). У категорії «Сім’я», де виступали особи з інвалідністю та члени їх родин – батьки, брати/сестри, бабусі/дідусі, родичі, друзі, у яких немає інвалідності, формат фестивалю передбачав лише показ їх творчих доробків.

Наприкінці заходу начальник Служби у справах дітей та сімї КМДА Танцюра В.А. подякував організаторам фестивалю, та звернувся до учасників: «Шліфуйте свої вміння. Нам завжди радісно дивитися на вашу творчість та ваш розвиток».

Нагадуємо, вперше фестиваль було проведено в 1993 році, коли 100 дітей з інвалідністю з інтернатів міста та товариства дітей-інвалідів «Церебрал», Спілки дитячих та юнацьких організацій м. Києва зібралися на 5 днів, щоб продемонструвати свої творчі вміння.

Мережею центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва впроваджується система заходів соціокультурної реабілітації, розвитку творчих здібностей дітей та молоді з інвалідністю, серед яких Фестиваль творчості «Повіримо у себе», Фестиваль рибної ловлі «Золота рибка» та ін. Окрім цього проводяться екскурсії, майстер-класи, літературні вечори, клуби спілкування молоді, тематичні свята та ін. Мережею ЦCCCДМ системно надаються психологічні, соціально-педагогічні, правові, медичні, інформаційні та ін. послуги близько 3 тис. дітям та молодим людям з інвалідністю та їх батькам.