Головна > Новини > Арт-терапія як механізм відкриття емоцій клієнта. Поради Майстра

Арт-терапія як механізм відкриття емоцій клієнта. Поради Майстра

21 грудня у приміщенні Оболонського РЦСССДМ відбувся майстер-клас на тему: «Малюнок моєї історії». Захід пройшов в рамках соціального арт-проекту «Арт-терапія: можливості для підтримки особистості» з метою профілактики професійного вигорання працівників та підвищення компетентності спеціалістів мережі ЦСССДМ м. Києва. Майстер-клас проводила Майстер із соціальної роботи, практичний психолог, арт-терапевт Івженко Інна. Під час майстер-класу вона звернула увагу на специфіку використання арт-терапії як механізму відкриття емоцій клієнта, можливостях арт-засобів відповідно до стану клієнта. Окрім цього була підкреслена важливість створення простору, де людина має себе виражати, «взаємодіяти з частинами своєї душі».

Разом з тим основний акцент був зроблений на можливостях вираження стану за допомогою малюнка у різних його проявах. Як зазначила в ході зустрічі Майстер: «Ми повинні знайти ту ноту, яка буде провідною в роботі з конкретним клієнтом. Кожний малюнок-відображення внутрішнього стану клієнта, засіб ідентифікації почуттів».

Надзвичайно важливо, що в рамках проекту «Арт-терапія: можливості для підтримки особистості» у фахівців ЦСССДМ формується культура спілкування зі своїм внутрішнім «Я», емоційний інтелект, окрім цього спеціалісти озброюються техніками самовідновлення, що є запорукою ефективної роботи з клієнтами, які знаходяться у СЖО, та потребують підтримки та допомоги.