Головна > Новини > Діти мережі ЦСССДМ столиці долучились до акції «Увага! Небезпечний ЛІД!»

Діти мережі ЦСССДМ столиці долучились до акції «Увага! Небезпечний ЛІД!»

8 лютого 2019 року в столичному Гідропарку на озері «Берізка» рятувальні служби і громадськість провели Акцію «Увага! Небезпечний ЛІД!» У акції взяли участь представники Управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА, Асоціації рибалок України, Центру соціального служіння Української православної церкви Київського патріархату ЕЛЕОС-УКРАЇНА, Мережі центрів соціальних служб сім’ї, дітей та молоді та Центрів соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями.

Протягом зимових місяців погода мінлива: то морози, то відлига. Як наслідок, річка Дніпро вільна від льоду в багатьох місцях. Тільки по затоках та на озерах стоїть лід, в вимоїнах, крихкий, і тому небезпечний, адже саме нестійкій лід та ігнорування правилами безпеки і стає причиною трагедії.

За відомостями рятувальників, хоч рік тільки почався, але вже встиг забрати з собою не одне людське життя на тонкому льоду зимових водойм. Люди гинуть на воді практично кожен день. Рятувальники і громадськість стурбовані необізнаністю людей, зокрема дітей.

Саме тому під час акції «Увага! Небезпечний ЛІД!» рятувальники Управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА продемонстрували як необхідно рятувати людину, яка провалилася під лід, як підручними засобами, так і за допомогою професійного обладнання. Продемонстрували прийоми і дії з надання Першої медичної допомоги людині, яка побувала в крижаній воді. Після закінчення акції на дітей чекали розваги з аніматорами та смачне частування.

Учасники мали можливість дати інтерв’ю з питань безпечної поведінки біля водоймищ в зимовий період і навіть розказали історії з власного життя, коли вони самі потрапляли в небезпеку чи були свідками екстремальних ситуацій.

Сподіваємося, що така акція широко висвітлена у ЗМІ, інструктаж, навчання для дітей та рибалок, допоможе багатьом уникнути екстремальних ситуацій на завмерлій водоймі.