Головна > Новини > Соціальні працівники столиці відкривали «лялькові таємниці»

Соціальні працівники столиці відкривали «лялькові таємниці»

22 лютого на базі Оболонського РЦСССДМ відбувся майстер-клас на тему: «Лялькові таємниці: лялькотерапія в роботі з дітьми- жертвами насилля». Захід було проведено з метою профілактики професійного вигорання працівників та підвищення компетентності спеціалістів мережі ЦСССДМ м. Києва. Майстер-клас провела практичний психолог, арт-терапевт, Майстер із соціальної роботи Івженко Інна. Захід проходив в рамках соціального арт-проекту «Арт-терапія: можливості для підтримки особистості» (2 частина) спільно з ГО «Східноукраїнська асоціація арт-терапії».

В ході захоплюючого заняття Майстер ознайомив присутніх з техніками, за допомогою яких є можливість відновити довіру клієнта, а потім «розвантажити» напругу людини, зокрема дитини, яка пережила насильство, використовуючи роботу з лялькою. Лялька виступає дієвим інструментом роботи з клієнтом, на який він проектує реальність (свої почуття, бажання). У невимушеній «грайливій» формі дитина взаємодіючи із лялькою відтворює «потаємні» ділянки власного внутрішнього світу, розповідає те, що з нею відбувалося. У комплексі із іншими методиками (техніка «анкуа» та створення казки) спеціаліст спрямовує на відбудову нових моделей поведінки клієнта.

Працівники мережі «на собі» випробували новий діагностичний інструмент, побачили його можливості та отримали рекомендації щодо особливостей використання методики. Сповнені натхнення соціальні працівники мережі будуть використовувати отримані нові знання у практичній соціальній роботі.