Головна > Новини > У КМДА відбувся правоосвітній захід «Я маю право!»:на підлітків столиці чекала виставка «Правовий гайд підлітків», інтелектуальний турнір «Правові орієнтири» та спілкування з експертами

У КМДА відбувся правоосвітній захід «Я маю право!»:на підлітків столиці чекала виставка «Правовий гайд підлітків», інтелектуальний турнір «Правові орієнтири» та спілкування з експертами

21 лютого 2019 року у Колонній залі КМДА відбувся правоосвітній захід «Я маю право!». Організатором зустрічі виступив Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за підтримки Служби у справах дітей та сімї КМДА та сприяння Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) (в рамках проектів «U-Report» та «Інформаційної он-лайн платформи «Центр Знань»), ВМГО «Національна Організація Скаутів України», Української фундації громадського здоров’я, ВГЦ «Волонтер», Головного управління юстиції в місті Києві, Четвертого київського Центру безоплатної вторинної правової допомоги. Метою зустрічі стало привернення уваги підлітків до власних прав, вміння їх відстоювати, а також популяризація Конвенції ООН «Про права дитини» у територіальній громаді столиці.

Захід розпочався з презентації соціально-мистецької виставки соціально активної молоді Київ Тінс Ukraine «Правовий гайд підлітків». Гості та учасники заходу — власне підлітки, представники ВНЗ столиці, соціальні працівники ЦСССДМ м. Києва з цікавістю ознайомились із унікальною фото- виставкою, завданням якої було сучасно та доступно донести до підлітків їх права та статті з Конвенціі ООН про права дитини та Зауваження загального порядку №20 про права дитини в підлітковому віці. Виставка- це результат годин зйомок, фокус- груп, вивчення сленгового словника різних субкультур, підбору костюмів, зачісок та макіяжу, створення образів під визначену статтю конвенції ООН про Права дитини. Натомість виставка представлена у КМДА- 25 постерів, які є своєрідним правовим путівником для підлітків, А ілюстраціями виступають створені образи героїв молодіжних субкультур, зокрема геймерів, косплейерів, рокерів. Основне інформаційне повідомлення кожної фото роботи – це суть однієї статті про права дитини, яка зашифроване в одному специфічному слові зі словника геймерів, яким сьогодні користується більшість підлітків у повсякденному житті.

Захід відвідав керівний склад Служби у справах дітей та сім’ї КМДА. Зокрема, начальник Служби у справах дітей та сім’ї Валерій Танцюра привітав учасників зустрічі та звернув увагу на те, що «треба знати свої права, а головне-вміти відстояти їх». Він також висловив подяку організаторам виставки та нагородив їх почесними дипломами.

В рамках заходу відбувсяя інтелектуальний турнір «Правові орієнтири», під час якого підлітки змагатися на знання власних прав. У змаганні взяли участь 60 дітей підліткового віку, які обєдналися у 6 команд з числа школярів загальноосвітніх шкіл м. Києва, клієнтів мережі Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ) столиці, членів громадських організацій, в тому числі представники субкультур.

Під час зустрічі учасники в інтерактивній формі (в тому числі і за допомогою казок, мультфільмів, ребусів, пословиць) змогли ознайомитись з правами дитини, напрацювати власний погляд щодо проблеми використання базових прав, оволодіти навичками захисту власних прав у різних ситуаціях (у школі, у транспорті, на вулиці) та дізналися як отримати необхідну підтримку щодо захисту своїх прав. В ході роботи піднімалися також гострі соціальні питання, в тому числі щодо толерантності, поваги по відношенню до представників різних груп соціуму.

Експертами турніру виступили Соціолог проекту U-Report Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ Карина Людоговська, директор Четвертого київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сергій Бреус, координатор проектів з прав дітей ВГЦ «Волонтер» Вікторія Янковець, директор Другого київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги — Богдан Сергійович Кушнір та ін.

У запеклій боротьби, де кожен з учасників продемонстрував неабияку витримку та командний дух, а найголовніше бажання пізнавати, перемогу отримали представники команди «Промінь» з Центру соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями Дарницького району. Натомість всі учасники змагань отримали памятні подарунки від організаторів. Для кожного цей день був корисним, пізнавальним та цікавим, а отримана інформація стане у нагоді та допоможе почувати себе у безпеці.

Організатори акції сподіваються, що подібні ініціативи стануть прикладом для спільнот підлітків України і разом вивчаючи і відстоюючи свої права, молоді люди стануть помітними своїми добрими справами, енергією та активною життєвою позицією.