Головна > Деснянський район > «Не дай нам Бог забути, який сьогодні день»

«Не дай нам Бог забути, який сьогодні день»

8 травня у багатьох країнах Європи і США вшановують памʼять десятків мільйонів жертв Другої світової війни.

В Україні святкування перемоги над нацизмом та вшанування памʼяті загиблих вперше відзначали два дні, 8-9 травня, в 2014 році. А у 2015-му Президент України підписав указ про встановлення в Україні Дня памʼяті і примирення. Його символом став червоний мак ‒ у багатьох західних країнах він є даниною памʼяті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів після 1914-го року. Також святковим днем в Україні традиційно залишається 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У всій Україні в ці два дні відбувається безліч пам’ятних заходів.

Так і сьогодні, у Деснянському районі пройшли заходи з відзначення Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

За участю виконуючої обов`язки голови Деснянської райдержадміністрації Ірини Алєксєєнко, заступників голови Сергія Снопкова та Владислава Сюра, голови ради ветеранів Деснянського району Михайла Шаля, депутатів Київради Ганни Старостенко та Михайла Іщенка, активу ветеранських організацій: Ради організації ветеранів Деснянського району, Київської міської спілки ветеранів АТО Деснянського району, Спілки ветеранів Афганістану Деснянського району, Деснянської районної організації Товариства Червоного Хреста, учнівської молоді та активної громадськості району сьогодні пройшли урочисті церемонії покладання квітів до пам’ятників загиблим воїнам у селищі Троєщина та до Обеліску «Слави» на території парку «Деснянський».

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам`ять загиблих у Другій світовій війні. Панахиду за загиблими у селищі Троєщина провів настоятель Свято-Троїцького Собору Отець Василій. Громадський порядок під час проведення заходів забезпечив районний підрозділ ГФ «Муніципальна варта».

Після церемонії покладання квітів відбулося пригощання учасників заходу солдатською кашею біля Обеліску Слави у парку «Деснянський». Під час заходу звучали тематичні та українські пісні, які ветерани співали під акомпанемент баяна та щиро раділи зустрічі.

Також відбулися панахиди за жертвами Другої світової війни, молебні за мир та злагоду в Україні, вручення ветеранам-учасникам заходів штучних маківок, привітання ветеранів Другої світової війни, що проживають на території Деснянського району та перебувають на надомному обслуговуванні.

Протягом травня у закладах культури Деснянського району пройдуть заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.