Головна > Деснянський район > Діти пільгових категорій Деснянського району отримали незабутні враження від екскурсії

Діти пільгових категорій Деснянського району отримали незабутні враження від екскурсії

До Міжнародного Дня захисту дітей в мальовничому дендрологічному парку «Олександрія», розташованому на околиці старовинного міста Біла Церква поряд з чарівною річкою Рось, відбувся захід для дітей пільгових категорій, які перебувають на обліку Деснянського районного у м. Києві Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Діти на двох автобусах вирушили в історичний парк «Олександрія», де дізналися про історію та сьогодення 231-річного парку, про невідомі сторінки його заснування, ознайомилися з таємницями та легендами дендропарку. Цікаво та весело провели перший день літа.

«Олександрія» – зразок пейзажного парку в романтичному стилі. Дітей, які відвідали парк, вразили могутні дерева, що створюють чудові пейзажні композиції, дальні перспективи на архітектурні споруди, художнє поєднання відкритих та закритих просторів. Розташований на лівому березі річки Рось, парк немовби виростає з води, віддзеркалюючись на поверхні ставків, милується грою світла та тіні.

В центральній частині парку перед відвідувачами відкрилися чарівні пейзажі Великої галявини. Її територія має нахил до річки Рось. Дерева висаджені так, що створюється велика кількість неповторних картин, які змінюють одна одну. На галявині зростають рідкісні екзотичні породи: тюльпанове дерево, дуб червоний, катальпа чудова, сосна Веймутова. На Малій галявині, яка є продовженням Великої, поряд зі спорудою «Бальний зал» створена оригінальна композиція «Танцюючі дуби». У західній частині парку розташована Палієва гора – історична пам’ятка козацької доби. У 1702-му році тут стояв табором один з загонів полковника С.Палія, який визволяв Білу Церкву. На цю честь встановлений пам’ятний знак.

Краєвиди парку гармонійно доповнюють архітектурні споруди. Неподалік Великої галявини розташований «Китайський місток». Це – декоративна споруда з елементами китайської архітектури. На містку височить залізна альтанка з пагодоподібним дахом, кути якого оформлені різьбленими химерами-драконами. Вхід на «Китайський місток» прикрашають скульптури китайця та китаянки.

Колонада «Луна» розташована у центральній частині парку. Виконана в стилі класицизму. Є припущення, що автором проекту був І.Старов. Спочатку колонада виконувала роль галереї скульптур та ваз, а пізніше стала носити розважальний характер. Підковоподібна споруда, яка нагадує амфітеатр, має цікаві акустичні властивості, слова вимовлені пошепки в одному кінці колонади, чути в протилежному. А слово сказане голосно, лунко повертається. На греблі нижнього ставка східної балки розташовані романтичні «Руїни» п – традиційна споруда пейзажних парків. Вони створюють враження зруйнованих часом стародавніх будівель.

Павільйон «Ротонда», який споруджено на честь князя Г.Потьомкіна, є пам’яткою архітектури кінця ХVІІІ – початку ХІХ-го століття. Це – напівкругла споруда висотою 10,5 м, шириною 9 м. Має багато спільного з павільйоном у Павловському парку під Санкт-Петербургом, який називається «Пам’ятник батькам» (архітектор Ч. Камерон).

Численні водоспади та каскади ставків (10,5 га), фонтани і містки, скульптури та інші прикраси роблять «Олександрію» чудовим витвором мистецтва. «Олександрія» вразила відвідувачів своєю природною величчю. Відвідавши чарівну «Олександрію», діти відновили свою психологічну рівновагу, набрались сил та здоров’я.

«Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Сім’я і дитина – споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру. Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя. Бажаємо миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей. Висловлюємо щиру подяку за всебічну допомогу та надання автотранспортного засобу народному депутату України Бориславу Березі», – говорить директор Центру Дмитро Альтман.