Головна > Новини > «Ти мене поважаєш…?»

«Ти мене поважаєш…?»

Навіщо ти п’єш? — спитав маленький принц.

Щоб забути,— відповів п’яниця.

Що забути? — допитувався маленький принц; йому стало шкода п’яницю.

Забути, що мені соромно,— признався п’яниця і похнюпив голову.

Чого ж тобі соромно? — спитав маленький принц; йому дуже хотілося чимось зарадити неборакові.

Соромно, що п’ю! — додав п’яниця й замовк остаточно.

«Маленький принц» Антуан де Сент-Екзюпері

«Враховуючи, що ми не надаємо лікування, найважливіше завдання працівників Центрів соціальних служб-це інформування про послуги та мотивування клієнтів» — саме з постановки такого завдання розпочав свій майстер-клас Майстер соціальної роботи, психолог- консультант з залежностей, молодший науковий співробітник інституту ім. Г.С. Костюка Національної академії педагогічних наук України Старков Денис Юрійович. Навчання проходило 6 червня 2019 року у Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дніпровського району на тему: «Основи консультування залежних клієнтів».

Під час зустрічі соціальні працівники, студенти, представники громадських організацій дізналися про механізми заперечення залежності та моделі функціонування мотивації залежних осіб, зупинилися на п’ятикроковій моделі мотиваційної роботи з залежними клієнтами. У яскравій переконливій манері спілкування Денис Юрійович ділився своїми знаннями та практичними напрацюваннями, звертав увагу на важливість встановлення довіри між консультантом та клієнтом, розвінчував стереотипи, вказував на механізми виникнення та розвитку залежності, які пов’язані із забезпеченням потреб людини у повазі, любові та прийнятті, розглядав типові помилки консультантів, занурюючись у людську психологію, «ювелірні тонкощі душі» намагався вказати на моменти, які дійсно підштовхнуть залежну людину жити без алкоголю.

Тема навчання є актуальною та непростою, тому Майстер отримав багато запитань та надавав змістовні відповіді, разом із учасниками відшукував оптимальні шляхи вирішення ситуації. Важливо, що знання щодо проведення мотиваційного інтерв’ювання отримані на майстер-класі фахівці зможуть використовувати не тільки при роботі з залежними клієнтами, але й і в цілому при роботі із сім”ями, які опинились у складних життєвих обставинах.