Головна > Новини > «Протидій торгівлі людьми»

«Протидій торгівлі людьми»

«Люди потребують поваги, навіть коли роблять помилки» – так вирішила 53- річна угорка Маріш, після того як протягом 10-років перебувала у трудовому рабстві, вислуховуючи щодня: «Ти нічого не варта», «Ти- жалюгідна жінка», відчуваючи страх, приниження та побиття, вимушену розлуку з донькою, вона вирішила врешті втекти. «Я прямую у великий світ, маючи лише 150 євро в кишені і той одяг, що на мені». Саме таку історію з документального фільму «Жінка в полоні» побачили кияни 30 липня під час безкоштовного показу у кінотеатрі «Київська Русь».

До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми у Києві 30 липня відбулися інформаційно-просвітницькі заходи на Центральному та Південному залізничні вокзалах, Майдані Незалежності та у кінотеатрі «Київська Русь», організовані за підтримки Служби у справах дітей та сім’ї КМДА, Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Заходи розпочалися у приміщеннях Центрального та Південного залізничних вокзалів, де були проведені просвітницькі кампанії, розміщено інформаційні плакати, на екранах транслювалися відео -ролики з тематики, активісти роздавали листівки. А на Майдані Незалежності відбулася інтерактивна просвітницька акція «Протидій торгівлі людьми» спрямована на привернення уваги громадян, а особливо молоді, до прихованих ризиків, на які можна наразитись через некомпетентні та/або неправомірні дії фірм-посередників з працевлаштування за кордоном. Учасникам було запропоновано взяти участь у інтерактивних вправах «Оголошення та Договір», під час яких кожен учасник отримав необхідну поради тому, хто їде за кордон, інформацію про правдивість поданих у оголошенні даних та обов’язкових пунктів та умов, які мають бути зазначені у юридично вірному договорі з послуг з працевлаштування за кордоном.

Під час інтерактивно-просвітницької акції відбувся брифінг за участі заступника Міністра соціальної політики України Наталії Федорович, заступника голови КМДА Марини Хонди, заступника директора Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги Олени Сінчук, начальника Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Національної поліції України Артема Крищенко, Посла-Координатора проектів ОБСЄ в Україні Генріка Вілладсена, Координатора Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні Ецуко Іноуе та ін. Зокрема, під час свого виступу заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович підкреслила, що у Києві створена дієва система допомоги людям, які постраждали від торгівлі людьми, а також допомоги в контексті домашнього насильства.

Окремою культурною подією акції стала інсталяція «За стіною» та вуличний показ – перформенс «Я прагну бути почутою» за участі акторів документального театру Фундації «Гармонізоване суспільство», який мовою мистецтва емоційно та відверто розкрив основні ризики потрапляння у тенета торгівлі людьми.

Протягом дня інтерактивно-просвітницькі акції відбулися у місцях великого трафіку киян в усіх десяти районах столиці України за участі працівників Служби у справах дітей та сім’ї РДА, Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва. Районні та міські заходи активно висвітлювалися працівниками мережі ЦСССДМ столиці, зокрема, учасниками конкурсу «Кращий соціальний Web Surfer-2019».

А наприкінці дня у кінотеатрі «Київська Русь» відбувся показ та обговорення стрічки «Жінка в полоні». Після завершення кінопоказу представники Міністерства соціальної політики України, експерти Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) — Агентства ООН з питань міграції в Україні обговорили стрічку з глядачами, закцентувавши увагу на сучасних тенденціях та ризиках торгівлі людьми для наших співвітчизників, надали поради тим, хто їде за кордон, звернули увагу на важливість підтримки, людини яка у стресі «мислить тунельно» та не бачить виходу. Також наголосили, звертаючись до глядачів, серед яких були й підлітки, що не треба боятися просити про допомогу, бо це «несоромно та нормально».

Нагадаємо, у 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

#протиДійторгівлілюдьми