Головна > Деснянський район > У Деснянському районі триває культурологічно-відпочинкова програма для дітей із сімей пільгових категорій.

У Деснянському районі триває культурологічно-відпочинкова програма для дітей із сімей пільгових категорій.

У Деснянському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з 5 до 16 серпня 2019-го року триває друга зміна щорічної культурологічно-відпочинкової програми для дітей із сімей пільгових категорій – дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей учасників АТО та вимушених переселенців, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом другого дня  юні учасники відвідали Троїцький собор — православний собор УПЦ (МП) в місті Київ. Та дізналися цікаву історію, як у 90-ті роки ХХ-го століття після Чорнобильської трагедії Деснянський (Ватутінський) район міста Києва стрімко розростався. На триста тисячному житловому масиві Богослужіння здійснювалась в одній невеличкій дерев’яній церкві села Троєщина, яка була не в силі вмістити всіх віруючих і тому будівництво нового храму було життєвою необхідністю не лише для мешканців Троєщинського масиву, а і для всього лівобережжя столиці України. Ініціатором зведення на Троєщині нового храму, присвяченого Святій Трійці, було керівництво Ватутінського району на чолі з Іваном Івановичем Андрющенком, Анатолієм Олексійовичем Мокроусовим, Володимиром Андрійовичем Жуковим. А саме будівництво храму пов’язане з ім’ям архімандрита Пімена в схимі — Серафима, який був першим його настоятелем. Свято-Троїцький храм був закладений 16 жовтня 1990року. Кошти на храм пожертвували багато-багато віруючих, підприємців та організацій, священнослужителі Троїцької церкви протоієрей Димитрій Григорак та ієрей Володимир Макуха. Отець Димитрій Григорак спільно з приходом завершив унікальне будівництво храму та інших церковних споруд і вже в 1997 р Троїцька церква постала перед киянами у всій своїй красі. 17 червня, в день Святої Трійці, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан) освятив храм.

Після змістовної екскурсії діти смачно пообідали у трапезній при Свято Троїцькому соборі.

У другій половині дня розпочалася наша мандрівка з відвідування Океанаріума, де дітям в повній мірі відкрився захоплюючий красою підводногий світ.

Головною родзинкою експозиції морських акваріумів безумовно став підводний тунель, всередині  якого кожен з учасників зміг спостерігати за життям мешканців морських глибин та відчути емоції, раніше доступні виключно дайверам. Різноманіття видів не обмежувалося тільки рибами: у живому музеї підводних глибин широко представлені й безхребетні – креветки, медузи, морські зірки та морські їжаки, яскраві та “живі каміння” – цілі “гуртожитки” симбічних гідробіонтів на основі кораливих підводводних комплексів.

На завершення цікавого та змістовного дня  діти відвідали Музей втор сировини який є одним із найнезвичайних музеїв Києва.

Викликало захоплення у маленьких відвідувачів музею старовинної перукарня. У спеціальному чемоданчику – перші залізні бігуді-ножиці, перший пристрій для гоління, небезпечна бритва, перший металевий фен німецького виробництва. Є в музеї вторсировини навіть стародавні ікони, які звозили сюди з усієї України. Співробітники музею стверджують, що було кілька спроб викупити ікони, але їх не продали.