Головна > Я маю право! > Державні виконавці столці відповідають на питання від громадян щодо добровільної стплати аліментів

Державні виконавці столці відповідають на питання від громадян щодо добровільної стплати аліментів

Доволі часто у боржників-платників аліментів виникає питання: «Чому я маю сплачувати аліменти, якщо я не отримував повідомлень від державного виконавця» або «Я офіційно працюю і отримую заробітну плату, а заборгованість у творилась з вини державного виконавця, який не направив постанову про звернення стягнення на доходи за місцем моєї роботи.

Відповідаємо: Обов’язок батьків утримувати дитину визначений законодавством України, зокрема Сімейним кодексом.

Також, мабуть не існує боржників, які не знають про існування у них обов’язку сплати аліментів визначеного рішенням суду.

З моменту набрання чинності рішенням суду у платника аліментів виникає обов’язок та відповідальність за його невиконання.

Чекати заходів примусового виконання рішення – погана ідея, адже розмір сплати аліментів визначений судом та може бути розрахований платником без участі державного виконавця.

Крім того, один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину з його заробітної плати, пенсії, стипендії у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві.

На підставі заяви одного з батьків аліменти відраховуються не пізніше триденного строку від дня, встановленого для виплати заробітної плати, пенсії, стипендії.

На підставі заяви одного з батьків аліменти можуть бути відраховані і тоді, коли загальна сума, яка підлягає відрахуванню на підставі заяви та виконавчих документів, перевищує половину заробітної плати, пенсії, стипендії, а також якщо з нього вже стягуються аліменти на іншу дитину.

Особа, на користь якої присуджено аліменти на дитину, може самостійно подати заяву з виконавчим листом про відрахування аліментів із заробітної плати, пенсії, стипендії або іншого доходу платника аліментів безпосередньо за місцем виплати платникові аліментів заробітної плати, пенсії, стипендії або іншого доходу.

На підставі заяви такої особи аліменти відраховуються із заробітної плати, пенсії, стипендії або іншого доходу платника аліментів у розмірі, зазначеному у виконавчому листі, та в строки, визначені частиною другою цієї статті, і перераховуються особі, на користь якої присуджені аліменти, за її адресою або на рахунок, зазначений у заяві.