Головна > Новини > Підсумки літнього оздоровлення-2019

Підсумки літнього оздоровлення-2019

Літо промайнуло швидко. Але яскраві враження та спогади залишились. А у Вас?

У 2019 році Київським міським та мережею районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організований літній відпочинок для 450 дітей з числа дітей-клієнтів мережі Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ) м. Києва. м. Києва, серед яких 38 дітей, яких торкнулася проблема ВІЛ/СНІД.

Можливість відпочити за кошти міського бюджету отримали представники наступних пільгових категорій: діти та молодь з інвалідністю за відсутності медичних показань та здатних до самообслуговування (50 ос.); діти з багатодітних та малозабезпечених сімей (151 ос.); діти з сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах (112 ос.); діти-сироти діти та позбавлені батьківського піклування (31 ос.); діти один з батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення АТО або помер внаслідок поранення отриманого в АТО та діти осіб визнаних учасниками бойових дій (57 ос.); рідні діти батьків вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї (6 ос.); діти, які перебувають на диспансерному обліку з числа клієнтів центрів соціальних служб (14 ос.); діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи (29 ос.). Всі вони є клієнтами мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва.

Протягом літа у курортній зоні Київської області у ТОВ «Культурно-оздоровчий центр «Пролісок» всього оздоровилося 300 дітей; у Черкаській обл. Корсунь-Шевченківського р-ну у ТОВ “Літній наметовий табір “Витоки” відпочило 150 дітей зі столиці.

Літній відпочинок є важливою частиною системної комплексної роботи ЦCCCДМ молоді м. Києва, що опинились у складних життєвих обставинах. Так, перебування в таборі дітей з ВІЛ позитивним статусом дає можливість покращити їх ослаблений імунітет. Діти дихали чистим повітрям за межами міста, загартовувались купанням в річці, займалися спортом. А також мали змогу взяти участь у різнопланових ігрових заходах, розвиваючих майстер-класах, в тому числі заходах, які зосереджені на патріотичне виховання. Під час зміни з дітьми працювали педагоги та психологи Київських міських центрів для ВІЛ інфікованих дітей та молоді, які  контролювали прийом життєвонеобхідних препаратів, готували дітей до розкриття статусу,  проводили інформаційну роботу з питань ВІЛ.

Відпочинок дає унікальну можливість інтеграції і для дітей із синдромом Дауна у середовище дітей. Діти відчувають себе упевнено і комфортніше у суспільстві. Під час відпочинкової кампанії відбувся яскравий візит чемпіонки України з гольфу Ельвіри Растворцевої, яка провела міні-урок з гольфу для дітей.

Для багатьох дітей кризових категорій це була унікальна можливість отримати кваліфіковану психологічну допомогу. Але найважливіше, що у таборах, куди потрапили діти, сім’ї яких опинилися у складних життєвих обставинах, були створені всі умови для отримання ними нових навичок (спілкування, адаптації, соціалізації, самореалізації, самообслуговування, встановлення та підтримки стосунків тощо) та нового соціально-позитивного досвіду. У дітей та підлітків розвивалось толерантне ставлення дітей один до одного, зокрема до дітей з інвалідністю.

У таборах були створені сприятливі умови для повноцінного відпочинку та всебічного розвитку. Крім того, під час відпочинкових змін працював психолог, який проводив діагностику, консультування, психологічну корекцію, психологічні тренінги, індивідуальні консультації з дітьми та їх батьками за заявками. Із окремими дітьми та підлітками проводили індивідуальну роботу із вирішення міжособистісних конфліктів, психологічну корекцію агресії, тривожності, гіперактивності, низького рівня комунікативних звичок тощо.

В кожному таборі проводилось інформування дітей та доросли про перелік послуг, які надаються мережею центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва.

З метою організації системи оздоровчих заходів, спрямованих на відновлення та поліпшення морального, психічного та фізичного стану дітей пільгових категорій та реалізації їх творчого потенціалу Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дарницького району міста Києва було організовано відпочинок в літньому  наметовому таборі «Інший вимір». Група дітей у кількості 30 осіб пільгових категорій та волонтерів Центру 14 днів проживали у наметовому таборі в мальовничому куточку Карпатських гір Верховинського району Івано-Франківської обл. Під час зміни була організована оздоровча програма  літнього відпочинку для дітей-клієнтів Центру.

У Деснянському Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями організували відпочинково-оздоровчий табір денного перебування для 21 учасників-молоді з порушенням опорно-рухового апарату та центрально нервової системи. Під час проведення програми було організовано 8 екскурсій та 2 рибалки та залучено 19 волонтерів. Також був організований інклюзивний оздоровчо-освітній табір денного перебування для 12 учасників-дітей з інвалідністю, під час якого проведено 6 майстер-класів та 2 екскурсії.

Впродовж літа районні центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва та центри соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з обмеженими можливостями організовували для отримувачів послуг відпочинкові програми: ігротеки в пришкільних таборах, різноманітні екскурсії, походи в театри, планетарій, зоопарк, кінотеатри, цирк; проводили майстер-класи, профілактичні ігри і бесіди, квести, станційні ігри, збори-походи. Заходами охоплено 5326 дітей.

Великий внесок в справу організації оздоровлення та відпочинку зробили дитячі, молодіжні, пластові, скаутські організації. Завдяки їх зусиллям більше тисячі дітей були залучені до змістовного відпочинку в умовах літніх наметових таборів.

Реалізація права на оздоровлення та відпочинок дітей є одним з найважливіших стратегічних завдань міської влади по забезпеченню соціального захисту дітей.