Головна > Новини > Працівники мережі ЦСССМ столиці долучились до заходів в рамках Світового дня боротьби зі СНІДом

Працівники мережі ЦСССМ столиці долучились до заходів в рамках Світового дня боротьби зі СНІДом

Працівники мережі ЦСССДМ м. Києва долучились до низки заходів з анонімного безкоштовного тестування на ВІЛ в рамках Світового дня боротьби зі СНІДом, який відзначається 1 грудня.

29 листопада біля меморіалу “Червона стрічка” відбулася акція “ВІЧ:НА:ВІЧ”, під час якої благодійна організація “100% життя” разом із Центром громадського здоров’я презентувала мобільний додаток HIV Test. Кожен, хто завантажить цей додаток і зробить он-лайн тест з 1 до 14 грудня, зможе отримати заохочення.

Також 29 листопада працівники мережі центрів соціальних служб долучились до інформаційно-просвітницької акції “Тест під хмарами”, що проходила на Контрактовій площі. Організатором заходу виступив МБФ “Альянс громадського здоров’я” спільно із Центром громадського здоров’я та партнерськими організаціями. В рамках заходу 300 осіб, переважно студентська молодь, пройшли тестування на ВІЛ за допомогою слинних тестів (без жодної краплі крові), а в якості заохочення всі протестовані отримали головний індивідуальний засіб захисту від ВІЛ/СНІДу – презервативи, а також інформаційні матеріали щодо необхідності своєчасного тестування на ВІЛ. Крім цього кожен отримав безкоштовний квиток на «Колесо огляду». Таким чином, усі бажаючі могли не лише пройти легкий новітній експрес-тест на ВІЛ, що не вимагав навіть проколу пальця, а й отримати фахову консультацію лікаря прямо в оглядовій кабінці «Колеса огляду», на висоті 43 метри, водночас насолодившись чудовими краєвидами зимового Києва з висоти пташиного польоту.

В рамках заходів Світового дня боротьби зі СНІДом 2 грудня на базі «Центру допомоги дівчатам та молодим жінкам в складних життєвих обставинах» (Довженка, 2, к.11) представники М.А.С AIDS FUND провели майстер-клас для дівчат і жінок- клієнток Центру та соціальної квартири, а також молодих мам, де розповіли про новинки косметики, дали поради з приводу макіяжу. У свою чергу спеціалісти Центру розповіли клієнткам та візажистам M.A.C про ВІЛ, шляхи його передачі, стигму та дискримінацію. Акція закінчилася спілкуванням, під час якого спеціалісти та учасники ділилися знаннями щодо ВІЛ, а також враженням і позитивними емоціями від створеного нового образу.

2 грудня на базі Київського міського центру громадського здоров’я (вул. Волоська, 19) також тривало консультування та тестування за участі соціальних працівників мережі та волонтерів. Бажаючих протестуватися було не так багато, але на щастя всі результати були негативними.

Крім того, у МОЗ також нагадують, що зробити тест на ВІЛ можна щодня, звернувшись до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, або у найближчому пункті тестування, який можна знайти на мапі.

Нагадуємо,в країні понад 244 тисячі осіб живуть із ВІЛ-інфекцією, і лише половина з них знає про свій статус. Вчасне діагностування хвороби є запорукою ефективного лікування, яке істотно продовжує життя.