Головна > Новини > “Тест під хмарами”

“Тест під хмарами”

До Світового дня боротьби зі СНІДом, який відзначається 1 грудня, у столиці відбудеться низка заходів анонімного безкоштовного тестування на ВІЛ.

Працівники Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді долучились до інформаційно-просвітницької акції “Тест під хмарами”, яка відбулася 29 листопаді на Контрактовій площі. Організатором заходу, який проходить другий рік поспіль виступли Міжнародний благодійний фонд “Альянс громадського здоров’я” спільно із Центром громадського здоров’я та партнерськими організаціями.

В рамках заходу 300 осіб, переважно студентська молодь, пройшли тестування на ВІЛ за допомогою слинних тестів (без жодної краплі крові), а в якості заохочення всі протестовані отримали головний індивідуальний засіб захисту від ВІЛ/СНІДу – презервативи, а ткож інформаційні матеріали щодо необхідності своєчасного тестування на ВІЛ. Крім цього кожен отримав безкоштовний квиток на колесо огляду. Таким чином, усі бажаючі могли не лише пройти легкий новітній експрес-тест на ВІЛ, який не вимагав навіть проколу пальця, а й отримати фахову консультацію лікаря прямо в оглядовій кабінці «Колеса огляду», на висоті 43 метри, водночас насолодившись чудовими краєвидами зимового Києва з висоти пташиного польоту.

В рамках акції «Тест під хмарами» відбувся прес-брифінг за участі представників державних структур, благодійних та громадських організацій, провідних лікарів-інфекціоністів та ВІЛ-позитивних людей.

«З початку 2019 року в рамках наших програм профілактики ВІЛ-інфекції для груп найвищого ризику в усіх регіонах України було безкоштовно протестовано понад 407 тис. людей, в результаті чого виявлено 9,3 тис. позитивних результатів (2,3%). Проте, понад 80 тисяч наших співгромадян, які живуть з ВІЛ, досі про це навіть не здогадуються. Водночас програми тестування стають доступнішими. Вже давно для цього зовсім не обов’язково йти у спеціалізований медичний заклад. Експрес-тест можна пройти самостійно, по слині, без жодної краплі крові. Для Альянсу громадського здоров’я підвищення доступності тестування на ВІЛ – пріоритетний напрям роботи, і ми раді, що держава все більше опікується програмами профілактики та тестування, це теж своєрідний відповідальний тест для нашого Уряду. Пройди тест!», закликав Андрій Клепіков, виконавчий директор Альянсу громадського здоров’я.