«Запали світ навколо на підтримку боротьби з туберкульозом»

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 24 березня 2017 року біля пам’ятника Лесі Українки відбулася акція: «Запали світ навколо на підтримку боротьби з туберкульозом». МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» у партнерстві з територіальним медичним об’єднанням «Фтизіатрія» та Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ініціювали проведення флеш-мобу, щоб підтримати всесвітню ініціативу міжнародного партнерства «Зупинимо туберкульоз» (Stop TB partnership) з нагоди дня боротьби із туберкульозом. Захід приходив під гаслом «Light up the world for TB» («Запали світ навколо на підтримку боротьби з туберкульозом»).

Ініціатива полягала в тому, щоб засвітити червоним кольором визначні пам’ятки міста Києва, а саме постамент української письменниці Лесі Українки, яка страждала на туберкульоз, щоб нагадати про необхідність об’єднувати зусилля для боротьби з туберкульозом та підкреслити, що Київ приєднався до глобальної ініціативи. Під час акції директор КМЦСССДМ Колобова Я.В. спираючись на життя та творчість геніальної письменниці закликала присутніх не здаватись у будь-якій непростій життєвій ситуації. Також під час акції студенти київських вищих навчальних закладів читали вірші Лесі Українки, а волонтери роздавали інформаційні матеріали щодо соціально небезпечних хвороб.

Окрім організаторів акції, студентів та волонтерів у акції взяли участь начальник Служби у справах дітей та сім’ї КМДА Танцюра В.А., головний лікар Київського міського центру здоров’я Стойко О.О. Наприкінці заходу учасники акції випустили у повітря червоні кульки як символ перемоги над туберкульозом.
Нагадуємо, із 1993 року Всесвітня організація охорони здоров'я проголосила 24 березня Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом. У цей день світова спільнота звертає увагу населення планети на серйозну проблему сучасності, що становить загрозу здоров’ю людей в усьому світі.

В умовах соціально-економічної кризи, яка поглиблюється через військовий конфлікт на Сході країни, прогнозується погіршення епідемічної ситуації щодо цього захворювання в найближчі роки. Щороку в Україні реєструється близько 30000 нових випадків захворювання на туберкульоз. Кожен шостий хворий помирає, хоча сьогодні це захворювання цілком виліковне.
Питання протидії туберкульозу в нашій країні є одним з пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку. На сьогодні в Україні діє закон «Про протидію захворюванню на ТБ», а також затверджена Міська цільова програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2017 - 2021 роки.

Шанс бути здоровим має кожен, для цього необхідно вчасно робити флюорографічне обстеження та звертатись до вашого сімейного лікаря аби попередити цю небезпечну недугу.