Соціальні історії Печерського району

Повернення додому


З метою попередження раннього соціального сирітства з 2006 року між Печерським районним у місті Києві центром соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді  та  Пологовим будинками №1, Перинатальним центром  підписані угоди про співпрацю. Завдяки плідній спільній роботі десятки немовлят, на сьогоднішній день відчувають любов та турботу рідних матерів. А що може бути важливіше, за мамину любов!

Тетянину історію спеціалісти Печерського районного у м. Києва центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запам’ятали надовго. Адже коли їм подзвонили з полового будинку і розповіли про двадцяти трьохрічну жінку, яка не мала домівки,  грошей та за її словами «жодної близької людини», а окрім цього мала сумніви чи  залишити новонароджену дитину на утримання держави, вони зрозуміли, що необхідно діяти негайно і обережно. Тетяна (так звали жінку) рік тому у столицю приїхала з Чернігівської області. На жаль, у Києві постійного місця проживання та роботи не мала. Її коханий чоловік багато обіцяв, але несподівано зник після пологів. Жінка залишилась зовсім одна.

На допомогу, запропоновану спеціалістом Печерського районного у м. Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, жінка погодилась не відразу, довго вагалась. Декілька разів спеціаліст Центру Наталя Захарченко їздила до породіллі в пологовий будинок, консультувала Тетяну, проводила мотиваційні бесіди щодо відповідального батьківства, надавала психоемоційну підтримку. Після тривалих бесід спеціалісту вдалось дізнатися, що у Тетяни є мати, батько, брат та тітка, з якими вона не спілкується більше трьох років, бо в них «різні погляди на життя»…

Після проведеної роботи породілля погодилась, щоб спеціаліст зв’язався з її батьками, які, до речі, дуже зраділи, що стали дідусем та бабусею. Наступного дня рідні Тетяни вже були в пологовому будинку. Вони не могли дочекатися, коли нарешті побачать свою доньку та онуку. Родичі поспілкувалися зі спеціалістом Центру та породіллею та вирішали забрати її з новонародженою дитиною додому.

Пройшло півроку, але дружні стосунки між спеціалістом Печерського районного у м. Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та цією родиною продовжуються, їх роз’єднує багато кілометрів, але єднає дружба і вдячність за вчасну і професійну  допомогу.

Якщо Вас або Ваших знайомих спіткала така ж проблема, не зволікайте-звертайтеся до працівників Центру соціальних служб Печерського району:адреса: провулок Філатова, 3/1 тел. 529-42-30.