Дарницький районний в місті Києві центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Адреса: м. Київ, Харківське шосе, 57
Тел.: 563-05-32
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Їхати: від ст. метро «Харківська » маршрутним авт. № 45 до зуп. Тростянецька.
Основною метою діяльності Центру є сприяння  у задоволенні соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
Завдання Центру:
І. Участь у виконанні загальнодержавних, міських, районних та  інших соціальних програм шляхом проведення соціальної роботи із сім'ями, дітьми та молоддю Дарницького району, зокрема забезпечення соціального обслуговування, соціального супроводу та патронажу, соціальної профілактики і реабілітації, соціальної та психологічної адаптації;
ІІ. Створення спеціалізованих формувань та забезпечення їх функціонування;
ІІІ.Залучення громадськості до проведення роботи із сім'ями, дітьми та молоддю, підтримка та розвиток волонтерського руху.
Основні принципи діяльності Центру:
•    законність                                       
•    доступність
•    конфіденційність               
•    захист прав людини                     
•    системність
•    дотримання етичних правил та норм
•    недопущення негуманних та дискримінаційних дій щодо соціально незахищених категорій сімей

Штат спеціалістів:
Смирнов Сергій Львович

Директор

Зелінська Катерина Іванівна

Заступник директора

Белісова Вікторія Вікторівна

Секретар керівника

Ворона Оксана Миколаївна

Начальник відділу організаційного та методичного забезпечення соціальної роботи

Скалецька Тетяна Олексіївна

Начальник відділу соціальної роботи

Коваленко Алла Михайлівна

Начальник відділу фінансово -господарського забезпечення

Музиченко Олена Михайлівна

Головний спеціаліст

Кононенкова Жанна Олександрівна

Головний спеціаліст

Дараган Оксана Василівна

Головний спеціаліст

Бондар Любомира  Дмитрівна

Головний спеціаліст

Миколайчук Марина Юріївна

Головний спеціаліст

Мороз Христина Сергіївна

Провідний спеціаліст

Показники діяльності Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  Дарницької районної у м. Києві державної адміністрації за результатами роботи у 2012 році


Спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у 2012 році     надано 14594 індивідуальних соціальних послуг 9756 мешканцям, які звернулись до Центру. Проведено 4081 групових заходів, якими охоплено 14787 дітей, молоді та сімей Дарницького району.

Завдання, покладені на ЦСССДМ, реалізуються через спеціалізовані формування та мережу соціальних закладів, які входять до структури Центру, відповідно до розпорядження Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації  від 11.03.2013 № 108 з березня 2013 року:
-Спеціалізоване формування “Служба соціальної підтримки сімей”  – здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах для подолання кризи та сприяння гармонійному всебічному розвитку дітей, молоді шляхом надання різноманітних соціальних послуг.
Контактна особа: Дараган Оксана Василівна

-Спеціалізовані формування «Інформаційно-тренінговий центр», в рамках якого організовано інформування мешканців Дарницького району з питань первинної профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі та популяризації сімейних цінностей.
Контактна особа: Бондар Любомира Дмитрівна

-Спеціалізоване формування «Служба соціально-профілактичної роботи», одним із завдань якого є надання соціальних послуг неповнолітнім та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та які  повертаються з місць позбавлення волі, їх соціальна адаптація та реабілітація.
Контактна особа: Лукашкова Наталія Іванівна

-Спеціалізоване формування  «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи», забезпечення доступу до соціальних послуг ЦСССДМ різним категоріям дітей, молоді, сімей віддалених районів Дарницького району (житлові масиви Бортничі, Осокорки, Рембаза)
Контактна особа: Дараган Оксана Василівна

-Спеціалізоване формування “Школа добровільних помічників на громадських засадах” – сприяння зайнятості підлітків та молоді у волонтерській діяльності. Створення умов для підвищення рівня кваліфікації волонтерів, оволодіння ними знаннями та навичками індивідуальної та групової соціальної роботи з різними категоріями дітей, молоді та сімей.
Контактна особа: Бондар Любомира Дмитрівна

Структурні підрозділи Центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді:

1. Центр по роботі з дітьми та молоддю за місцем проживання Дарницького району міста Києва (ЦМП) - це комплексний позашкільний навчально-виховний заклад, який організовує роботу з вихованцями, слухачами, учнями за різними напрямами позашкільної освіти (соціокультурним, туристсько-краєзнавчим, художньо-естетичним, оздоровчим, дозвільнево-розважальним, фізкультурно-спортивним та ін.). Центр об’єднує 12 клубів за місцем проживання, які відвідують діти віком від 4 до 18 років та молодь до 35 років.
Адреса: м. Київ, вул. А.Ахматової, 2-а, приміщення ЖЕД № 201.
Телефон: 560-71-96, 560-76-66
Директор ЦМП  Жмуйда Катерина Сергіївна

2. Соціальний заклад «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями» (ЦСПР). Основним завданням Центру є надання психологічних, соціально-педагогічних, інформаційних та інших соціальних послуг дітям та молоді з функціональними обмеженнями, членам їх сімей. На сьогодні заклад відвідує 171 особа - діти та молодь з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю.
Спеціалістами закладу проводиться  психолого-педагогічна реабілітація дітей, молоді з інвалідністю та їх сімей (консультування, психолого-педагогічна діагностика, психологічна та педагогічна корекція, арттерапія, танцювально-рухова терапія).
Адреса: м. Київ, вул. Кошиця, 8, приміщення спеціалізованої школи № 296.
Телефон: 560-71-96, 560-76-66
Директор ЦСПР Новік Людмила Федорівна

 

У Дарниці відбувся районний  фестиваль творчості дітей та молоді  з функціональними обмеженнями «Повіримо у себе!» під гаслом  «Мрій, поки твоя мрія не збудеться…»

22 жовтня 2015 року за підтримки Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації відбувся ХV районний  фестиваль творчості дітей та молоді  з функціональними обмеженнями «Повіримо у себе!» під гаслом «Мрій, поки твоя мрія не збудеться…». Захід проходив в затишній та святково прикрашеній актовій залі Дарницької РДА. Метою фестивалю є розвиток творчих здібностей, самовираження, позитивний вплив на кожну дитину, що є  важливим надбанням у роботі з дітьми та молоддю з функціональними обмеженнями.

Під час Фестивалю в холі була представлена виставка творчих робіт учасників Фестивалю,  в яких відчувалась частинка душі кожної дитини та потужна майстерність.

Ведучою стала неодноразова призерка районних та міських фестивалів Валентина Сухар, завдяки якій   позитивний настрій панував протягом всього заходу.   Учасниками фестивалю були вихованці соціального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями» Дарницького району м. Києва, представники інтернатів, дитячо-юнацьких організацій, середніх загальноосвітніх шкіл району.

З привітальним словом до всіх присутніх звернувся заступник голови Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації П. Захарченко. Він висловив щиру подяку батькам за виховання дітей, чуйність та доброту, усім тим, хто небайдужий до долі дітей, благодійникам та меценатам. Також на заході були присутні Баленко І. М. - депутат Київської міської ради, Вітомський Ю.Л. – голова ГО «Рада батьків міста Києва», Левчук С.А. - президент Української федерації Карате, Народна артистка України,  доцент кафедри естрадного співу Київського національного університету культури і мистецтв Алла Попова.  Окрім цього на свято завітали представники партнерських  та громадських організацій, які опікуються дітьми та молоддю з інвалідністю.

Програма фестивалю була насиченою та різнобарвною. Піснею «Я, Україна вільна…» привітала почесних гостей та учасників фестивалю Заслужена артистка України Оксана Крукевич. Не залишила нікого байдужим  і хореографічна композиція «Ча-ча-ча», яку виконували лауреати ХХІІІ міського фестивалю «Повір у себе», переможці змагань зі спортивного бального танцю Хукаленко Вікторія та Островський Іван. Також наповнив святковою атмосферою зал танець «Вальс» під музику Стефанії Флаєрі у виконанні вихованців Дарницького дитячого будинку-інтернату. На закритті заходу прозвучав гімн фестивалю «Повіримо в себе!» у виконанні Народної артистки України Алли Попової.

За плідну співпрацю, чуйність, доброту та  милосердя Подяками голови Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації та директора Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було відзначено головних спонсорів та партнерів фестивалю ГО «Спортивно - оздоровчий центр реабілітації дітей – інвалідів «Свєточ», ТОВ «КЛО», Українську федерацію  Карате, ВБО «Волонтерське об’єднання «Крила».

Всі діти та батьки залишилися задоволені та з нетерпінням чекають на нові зустрічі. А на переможців районного фестивалю очікує участь у міському фестивалі творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повіримо у себе!» та гала-концерті «Мрії здійснюються», який відбудеться 26 листопада 2015 року в Київському Палаці дітей та юнацтва.

«Оздоровча програма літнього відпочинку для дітей із сімей,

які опинились в складних життєвих обставинах – клієнтів Центру»

З 02.06.2014 по 20.06.2014 спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дарницького району міста Києва реалізовувалась «Оздоровча програма літнього відпочинку для дітей із сімей, які опинились в складних життєвих обставинах – клієнтів Центру» на базі КНП «Консультативно-діагностичний центр дитячий Дарницького району міста Києва».

Метою програми - організація системи профілактичних та відпочинкових заходів,  спрямованих на відновлення та поліпшення морального, психічного та фізичного стану дітей, профілактики  бездоглядності дітей під час канікул, організація  змістовного дозвілля.

Під час проведення оздоровчої програми проводився комплекс оздоровчо-профілактичних, медико-реабілітаційних заходів (обстеження педіатром, хірургом, офтальмологом, отоларингологом, ендокринологом, масаж, санація зубів, ЛФК, фізіотерапевтичні процедури, кисневі коктейлі).

Для учасників відпочинкової програми фахівцями із соціальної роботи  ЦСССДМ було організовано змістовне дозвілля та відпочинок: пізнавально-розважальні та розвиваючі конкурси, тематичні бесіди, вікторини, рухливі народні ігри на свіжому повітрі.

Проводились соціокультурні заходи в зонах відпочинку: відвідування мотузкового парку пригод  в парку «Партизанська слав», перегляд кінофільму «Лісовий патруль» в кінотеатрі «Промінь», організація екскурсії до ресторану «МакДоналдз Харківська» з проведенням ігрової розважальної програми.

Під час роботи  оздоровчої програми постійно діяла група взаємо­підтримки  «Клуб спілкування», де було розглянуто  різноманітні теми: «Готуємося до відпочинку», «Етичні норми під час спілкування» та ін.

Протягом реалізації соціальної програми створено  середовище для спілкування та обміну досвідом між батьками, постійно надавались соціально-педагогічні консультації.  Програмою охоплено 20 дітей з числа сімей, які опинились у  складних життєвих обставинах – клієнтів ЦСССДМ.

 

 

День посмішок у Дарницькому районі столиці


23 травня 2017 року Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дарницького району міста Києва спільно з громадською організацією «Арт-Сцена» проведено соціокультурний захід для  20 дітей учасників АТО та дітей з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Під час заходу діти з задоволенням переглянули музичну лялькову виставу «Поросятко Чок», а наприкінці свята отримали  солодкі подарунки. Діти та батьки весело та насичено провели час, а щирі посмішки клієнтів були виразом найвищою подяки для працівників Центру.

 

 

У Дарницькому районі  столиці відбувся X Ювілейний фестиваль творчості для прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу

«Зігріті любов’ю»


З 19 по 21 травня 2017 року тривав X Ювілейний фестиваль творчості для прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу Дарницького району міста Києва «Зігріті любов’ю». Захід проходив на базі дитячого табору «Зміна» Київської обл., Бородянського р-ну.

Десять років поспіль Дарницькою районною в місті Києві державною адміністрацією проводиться фестиваль, організаторами якого є  дарницькі Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Управління культури, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту, Служба у справах дітей.

У фестивалі взяли участь усі 3 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та 6 прийомних сімей (ПС) району, в яких виховується 39 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В рамках фестивалю відбулися майстерні для дітей, гала- концерт за участю вихованців ДБСТ та ПС, розважальна програма для дітей, шоу мильних бульбашок, дружня  вечеря та ін. Окрім цього для прийомних-батьків та батьків-вихователів тривали  консультації психолога та юриста.

За результатами фестивалю усі діти отримали подарунки від депутатів Київради Ярмоленко Юлії Олександрівни, Сулиги Юрія Анатолійовича, Гончарова Володимира Валентиновича, Задерейко Андрія Івановича, представників  БО «Міжнародний благодійний фонд «Справедливість» Олени Бондарчук-Ладної та Мірошніченко Наталії, а також голови  Благодійного фонду «Міжнародне  сприяння» Тахтая Андрія Олександровича та  представника «Саміт книги»  Степуріна Івана.