Комунальний заклад Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом’янського району міста Києва

 

Адреса: вул. Я.Галана, 2 тел.: 457-12-75

Центр був створений у 1999 році Українським інститутом соціальних досліджень в межах проекту UNICEF «Трансформація державних інститутів  піклування про дітей в Україні». Після завершення проекту працював, як спеціалізоване формування «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Подолання», де  використовувався комплексний підхід до вирішення проблем соціальної, фізичної та психологічної адаптації до довкілля дітей з певними фізичними та інтелектуальними особливостями. Програма закладу охоплювала всі вікові категорії дітей. З січня 2013 року пройшовши державну реєстрацію, центр має статус юридичної особи.

На даний час створений центр працює у робочому режимі зі штатом співробітників,  як єдиний злагоджений механізм, під девізом: «З Вами – для Вас».

Місія Центру полягає в тому, щоб надати можливість дитині розвиватися відповідно до її здібностей і талантів, незалежно від захворювання. За допомогою програмних методик навчання, фізичної, психологічної й соціальної адаптативної реабілітації діти мають можливість набувати певні побутові та соціальні вміння для найбільш повної інтеграції в життя суспільства.

Надзвичайно важливим моментом роботи Центру соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями є робота з сім’єю та комплексний підхід до вирішення проблем соціальної, фізичної та психологічної адаптації до довкілля дітей з певними фізичними та інтелектуальними особливостями.

В роботі використовуються індивідуальна та групові форми роботи.

Реабілітаційні програми закладу спрямовані на  різні нозології дітей та молоді.  З дитиною, або молодою людиною  працює  група фахівців, що включає психологів, соціальних педагогів, логопеда, масажиста, та соціальних вихователів, вчителя-реабілітолога. Такий підхід сприяє якомога більш комплексному розвитку та соціальній адаптації дітей, хворих на аутизм, епілепсію, ДЦП, ЗПР, гіперактивність та синдром дефіциту уваги, РВ, синдром Дауна та ін.

Для дітей працює реабілітаційна програми «Веселка» та «Лікувальна фізична культура».

Реалізується соціальний проект спільно з басейном «Олімпік»: відкрито 3 групи з вільного плавання. Відвідує басейн 18 дітей разом з батьками два дні на тиждень.

Для молоді – «Творча майстерня», «Правова абетка», «Молодь», «Клуб спілкування молоді».

Для батьків – консультативні та терапевтичні заходи: психотерапевтична батьківська група «Ми разом»,  індивідуальне психологічне консультування, піскова психотерапія та гештальт-терапія. З метою підтримки батьків, що опиняються сам на сам з такими нелегкими життєвими обставинами, коли невідомо, до кого звертатись, як жити далі, чого навчати дитину, та просто звернутись до когось за порадою та підтримкою.

Соціокультурна діяльність: Організація системи соціокультурних заходів спрямована на підвищення рівня адаптивних можливостей дітей та молоді з ф/о, особистністний розвиток дитини або молодої людини. Постійно організовуються проведення клубних зустрічей, святкових заходів, під час яких створюються умови для повноцінного спілкування дітей, молоді з функціональними обмеженнями з залученням волонтерів-ровесників.

Кіноклуби для спеціалістів центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з ф/о з метою профілактики професійного вигорання, обміну досвідом, вдосконалення професійних здібностей та розвитку емпатії  та для студентів факультету соціальної роботи з метою просвітницької роботи, формування емпатійних навичок та професійного розуміння проблеми.

Отримувачі послуг: діти, молодь з  інвалідністю,їх батьки -  201 особа.

«Декілька років тому до Центру звернулась сім'я, коли дитина мала декілька діагнозів таких як епілепсію розумову відсталість, не відвідувала ніяких дошкільних закладів, батьки просто не знали, що робити з дитиною як виховувати. Пройшли роки, система реабілітаційних занять дала свої результати, дівчинка закінчила школу,  також навчалася у  професійному училищі та здобула професію,  і все це на фоні невиліковних діагнозів,  мама знайшла роботу, а сім'я почуває себе щасливою.

До  Центру звернулася мама 9–ти  річної аутичної дівчинки, яка навіть не вміла розмовляти. Рік занять із спеціалістами і  як результат – дитина відвідує школу – інтернат №17,  почала говорити».

Директор Центру - Параскева Тетяна Іванівна:

«Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом’янського району міста Києва – це «юна» установа, яка виросла з досвіду багаторічної і сумлінної праці.

Це не є інтернат. До центру діти та молодь приходять для спілкування, отримання певної допомоги у формуванні навичок самообслуговування, навчання та адаптації до самостійного життя. Є певна кількість дітей, які постійно отримують кваліфіковану допомогу.

Всі спеціалісти мають необхідний рівень кваліфікації, постійно підвищують рівень професійної компетентності, беруть участь в навчальних семінарах, тренінгах, конференціях, круглих столах.

Фахівці завжди прагнуть в роботі до створення альянсу між дитиною, батьками і педагогами. Розуміння кожної індивідуальної ситуації, взаєморозуміння та спільна мета – це гарантія позитивних змін в розвитку дитини.

У 2013 році до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом’янського району міста Києва звернулося та отримало допомогу  201 особи: 87 осіб (до 18 років), 12 осіб  (старше 18 років) та  102 батьків.

7 дітей в результаті корекційної роботи в цьому році пішли до першого класу

В наступному році планується розширення послуг:

-         Реабілітаційна програма «Групова піскової гри» для батьків з дітьми

-         Індивідуальна діагностика розвитку дітей за психодіагностичною методикою «ADOS». Для ранньої діагностики аутизму та його корекції

-         Майстер-класи з гончарського мистецтва

Також планується відкриття другого майданчику Центру».

Інтерв’ю директора Центру Параскєвої Т.І. в ефірі телеканалу «Соціальна країна» (27.08.15) щодо особливостей  роботи з дітьми та молоддю з інвалідністю та членами їх сімей  https://www.youtube.com/watch?v=gB8q4sa4_Bg

 

Ефір працівників Центру соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району Гладких Наталії та Саміли Мар'яни 16.11.15 на телеканалі "Соціальна країна" щодо орієнтування людей з порушенням зору
https://www.youtube.com/watch?v=eiV-9oPBceM

 


Великодні дзвони на Солом’янці


В межах мистецького благодійного проекту «Крилаті мрії» 12 квітня 2017 року у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональним обмеженнями  Солом’янського району міста Києва відбувся  Великодній майстер-клас.

Протягом квітня такі майстер-класи тривають у всіх районах столиці за участі клієнтів Центрів соціально-психологічної реабілітації для дітей і молоді з функціональними обмеженнями. Проведення  творчих Великодніх майстер-класів сприятиме створенню комфортного простору для всебічного розвитку дітей та молодих людей з інвалідністю задля їх інтеграції у місцеву громаду міста Києва.

Нехай Великодні дзвони озвуться у Вашому серці, надією і любов’ю, та нададуть натхнення та сил! Нехай Великдень принесе добро і радість у Вашу оселю!