Заклад соціального обслуговування
„Центр соціально-психологічної реабілітації
дітей та молоді з функціональними обмеженнями”
Деснянського району

Адреса: м. Київ, вул. Мілютенка 10а (ст.м. Лісова);

Телефон: 513-15-67; сайт: http://www.rebcentr.kiev.ua

Мета діяльності - відновлення та підтримка їх фізичного та психічного стану, їх адаптація та інтеграція у суспільство.

Директор - Чунарьов Анатолій Васильович

На Вас тут чекають спеціалісти, які можуть порадити, проконсультувати, допомогти БЕЗКОШТОВНО. Це:

 • логопед;
 • соціальний педагог;
 • реабілітолог;
 • масажист;
 • психолог;
 • соціальний вихователь.
 • Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Деснянського району міста Києва


  Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Деснянського району міста Києва є закладом тимчасового перебування для дітей та молоді з функціональними обмеженнями віком від 7 до 35 років, метою діяльності якого є відновлення та підтримка їх фізичного та психічного стану,  адаптація та інтеграція у суспільство, психологічна підтримка сім’ї, в якій вони виховуються.

  Основним завданням Центру є надання психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, освітніх та інформаційних послуг дітям та молоді з функціональними обмеженнями та членам їх сімей.

  У Центрі здійснюється робота за різними напрямами:

  - арттерапія;

  - праце терапія, самообслуговування;

  - рухливі, спортивні та настільні ігри;

  - групові та індивідуальні розвиваючі заняття;

  - зоогурток;

  - заняття, спрямовані на фізичну реабілітацію;

  - організовано діяльність клубів за інтересами для молоді та батьків;

  - організовуються та проводяться свята, конкурси, фестивалі, виставки робіт;

  - проводяться заняття у трудових майстернях;

  - залучення батьків до співпраці в процесі реабілітації, надання їм методичних порад.

  Особливо перспективними напрямами роботи Центру є:

  І - стрільба з лука:

  робота ведеться не безпосередньо у Центрі – вихованці відвідують спортивну секцію для типових  дітей, яка діє у школі І- ІІІ ступенів №275 Деснянського району м. Києва. Саме залучення до такої групи  дітей, спілкування з ними сприяє фізичній, психологічній та соціальній реабілітації, всебічному розвитку та  введення людини з особливими потребами у суспільство як повноправного його члена. Заняття у гуртку стрільби з лука побудовано з врахуванням специфічних особливостей кожного з наших клієнтів.

  ІІ - плавання:

  у результаті проведення  занять з плавання  у дітей покращується еластичність м’язів, підвищуються показники основних рухових якостей, відбуваются позитивні зміни біомеханічних властивостей м’язових груп та окремих показників серцево-судинної та дихальної систем. Саме тому ми реалізуємо такий напрям роботи як заняття дітей з реабілітологом у басейні. Це відбувається на базі Центру навчання плаванню нашого району. Завдяки розумінню проблеми нашими колегами, проведення подібних занять, за направленням нашого Центру, проходить для дітей та молоді з ФО безкоштовно.

  ІІІ - танцювально-рухова терапія:

  дітям з руховими порушеннями музикотерапія допомагає збагатити знання про навколишній світ, прищепити любов до музики, навчити слухати й розуміти її. Проводить заняття кваліфікований, психолог.

  ІV - театральна студія «Вуаль», яка працює з використанням методик драмотерапії:

  театр допомагає отримувачам послуг в легкій ігровій формі засвоювати необхідні для життя у суспільстві уміння і навички, вчить контактувати з іншими людьми. В результаті участі у діяльності  театральної студії у дітей та молоді з ФО відбувається розвиток та удосконалення здатності до “режисури” власного життя, вони навчаються усвідомлювати себе, керувати своїм тілом, контролювати свої емоції та поведінку; покращуються комунікативні здібності; підвищується загальний рівень знань, умінь і навичок.

  Також у Центрі можна отримати індивідуальні послуги психолога, масажиста, реабілітолога та соціального педагога.

  Центр проводить свою діяльність з дотриманням принципів захисту  прав людини, гуманності, законності, доступності послуг, конфіденційності, поваги до особистості.


  Бібліотека – веселка нашого пізнання

  Наш Центр тісно співпрацює з багатьма організаціями та закладами. Один з них – це дитяча бібліотека імені Юрія Гагаріна. Завдяки їй наші вихованці мають змогу виставляти свої найкращі роботи на виставку, де діти з різних шкіл можуть їх побачити. Співробітники бібліотеки систематично організовують захопливі майстер-класи для усіх бажаючих. У березні наші вихованці спільно зі школярами  відвідали майстер-клас «Ангели з солоного тіста». Усі натхненно, захоплено працювали – і отримали винагороду – власноруч виготовлених яскравих янголів.

  Окрім майстер-класів, бібліотека дарує нам і різноманітні літературні заходи. Дуже насичено відбулася літературна програма, присвячена двохсотріччю народження Тараса Григоровича Шевченка. Наші вихованці підготували для усіх присутніх там – і працівників бібліотеки, і школярів – сюрприз – власну концертну програму. Були у ній  не лише вірші Шевченка, а й з душею виконані українські пісні.

  Наша співпраця з бібліотекою імені Юрія Гагаріна дуже насичена –16 квітня – ми відвідати ще Майстер-клас «Чарівні пензлі», а 25-го – майстер-клас «Бісерне сяйво».  Фестивальна неділя

  Сонячного недільного ранку наших найкращих вихованець-співачок привітно зустріла  концертна зала Академії праці, соціальних відносин і туризму. Саме тут 6-го квітня відбувся ІІІ відкритий Фестиваль дитячої та юнацької творчості «Наша родина». Неймовірно велика кількість учасників з різних організацій, різних колективів вражала яскравими костюмами, динамічними хореографічними композиціями та лірикою душевного декламування віршів Тараса Григоровича Шевченка.

  Вихованки Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Деснянського району Катеринич Анна та Джафарова Аміна блискуче виступили на великій сцені. Пісні у їх виконанні вразили глядачів чуттєвістю, чистотою та майстерністю виконання.

  Майже три години тривав дзвінкий фестиваль, принісши усім незабутні враження та феєричний настрій.


  Центр має талант!

  Центр соціально-педагогічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями Деснянського району пишається своїми вихованцями – різнобічно обдарованими дітьми та молоддю. Друзі Центру – діти з різних шкіл – також наділені різноманітними здібностями до багатьох видів мистецтва. Цей факт просто неможливо залишити осторонь. Саме тому 22-го квітня у закладі відбулося свято-конкурс «Центр має талант». Як і на справжньому шоу з телебачення, в нас було справедливе журі, чарівна ведуча, глядачі та, звичайно ж, учасники шоу – конкурсанти.

  При вході в Центр у цей день кожен конкурсант проходив регістрацію, отримуючи наклейку учасника з порядковим номером та емблемою заходу. Невеличка репетиція для бажаючих краще відшліфувати свій виступ. І ось – початок! Судді запрошені до зали, вже сидять на своїй місцях і прискіпливо оцінюють виступи учасників. Потрібно сказати, що у заході взяли участь не лише вихованці Центру, а й їх друзі з різних шкіл Києва – школи І – ІІІ ступеня №275, спеціалізованої школи №269, середньої загальноосвітньої школи №264,  школи І-ІІІ ступенів імені Кудряшова В.І., школи №320. Виступи були найрізноманітніші – кожен демонстрував свій талант. Були і пісні, і вірші, і смішинки, танці, навіть гра на музичному інструменті – сопілці. Окрім цього, під час проведення заходу було встановлено новий рекорд Центру з віджимань від підлоги – 50 разів за один підхід. Художниці Центру демонстрували свої дивовижні роботи – малюнки аквареллю, олівцем, вишивку.

  Ця феєрія яскравих талантів настільки вразила суддів, що вони нагороджували учасників у декількох категоріях – щоб жоден талант не залишився без гідної оцінки. Під час церемонії нагородження членів журі чекав сюрприз – вони також отримали грамоти за чесне, непідкупне та лояльне суддівство.

  Свято промайнуло веселкою виступів, залишивши у серцях учасників та глядачів яскравий слід. Усі відчули себе частинкою великого шоу талантів – як на телебаченні, так і в своєму житті. Адже кожен із нас має свій талант, має те, що осяює його шлях, робить життя змістовним і яскравим. Те, заради чого варто жити!

  Фестиваль творчості дітей та молоді Деснянського району м. Києва «Повір у себе!»

  16 жовтня 2014 року відбувся Фестиваль творчості дітей та молоді Деснянського району м. Києва «Повір у себе!».Фестиваль проводився в рамках XXIIІ Київського міського фестивалю творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повіримо в себе». Приміщення для проведення Фестивалю надала Деснянська у місті Києві державна адміністрація. На сцені з веселковою декорацією із повітряних кульок в цей день виступали лише кращі з кращих – лише переможці, яких було визначено на відбірковому турі фестивалю.

  Сакало Олеся та Домашич Катерина дуетом виконали пісню «Українська мова», яка мимоволі пробудила у кожного тонке відчуття себе – українця – представником величної держави з неповторною культурою. Пісня «Маленький принц», яку виконала Мижанець Віта, нагадала аудиторії про щоденні життєві пошуки, про дівочі мрії та віру у майбутнє. Віта на цьому фестивалі вперше самостійно виступала на сцені – для сором’язливої дівчини це величезний стрибок вперед. Романтичністю та мрійливістю композиції вразив глядачів танок Антоніни Кривобок та Андрія Бендовського «Вальс дощу». Ще багато було виступаючих, які дарували глядачам свою енергію, свої посмішки, виконуючи талановито підготовлені номери. Кожен з них отримав свою винагороду.

  По закінченню концерту, під звуки фінальної пісні – гімну Фестивалю – усі, співаючи слова, які стали для нас дорогоцінними спогадами, виходили на сцену – вітали одне одного, фотографувалися і радісно посміхалися. Свято відбулося!!!


  Без барєрів

  18 листопада відбулося урочисте відкриття пандусу до Центру навчання плавання. Співпраця Центру з громадськими організаціями дає свої плоди, які на практиці допомагають людям. Один із таких прикладів – пандус у Центрі навчання плаванню. Завдяки цьому пандусу, який було створено в рамках проекту «Забезпечення права на доступне середовище людей з особливими потребами» не лише наші вихованці, а усі діти з особливими потребами тепер мають змогу відвідувати басейн. А це дуже важливо, адже заняття з плавання сприяють  не лише покращенню фізичних можливостей дитини, а й створюють умови для успішної соціалізації. Під час занять дитина має змогу спілкуватися та взаємодіяти з однолітками.  Після урочистих слів було перерізано символічну червону стрічку – і кордонів вже немає. Доступність басейну зміг перевірити кожен бажаючий, піднімаючись пандусом. А в басейні на гостей вже чекала тепла вода, зручна роздягальня та затишна робоча атмосфера. Жоден не зміг залишитися байдужим на цьому урочистому занятті - тепер бути тут стало набагато простіше!


  І це лише перший крок. Наступним кроком має бути облаштування душової кімнати для дітей та молоді з ФО, а також устаткування підйомником самого басейну. Що стосується останнього, то вихід вже знайшовся. Завдяки відкритості керівника територіального центру УПСЗН нашого району, Цибульській Р.Л., адаптований підйомник для басейну надано в тимчасове користування.


  Вечір присвячений пам’яті Анни Герман

  4 грудня у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Деснянського району міста Києва було проведено вечір присвячений пам’яті Анни Герман.Літературні та музичні вечори були невід`ємною традицією минулих років. Проте, останнім часом, такі заходи проводяться достатньо рідко. Ми вирішили відновити цю практику і не пожалкували.

  Святково прикрашений зал, запалені свічки, тиха музика – все це налаштовувало аудиторію на мрійливий лад. Турботливо підготовані нашими вихованцями відеосюжети про Анну Герман не залишили жодного байдужого – настільки цікаво вдалося подати інформацію. Кожен, хто прийшов на це свято (а людей було немало – усі ледь вмістилися у великій залі), підготував виступ. Пісні срібною річкою потекли по Центру, огортаючи слухачів неймовірною вуаллю душевності та життєствердження. І хорові, і сольні виступи торкалися сердець, заглядали в душу і викликали дивовижні відчуття. Старше покоління прониклося п’янкою ностальгією. Молодь та діти відкрили для себе ще один, невідомий досі чарівний світ – світ творчості Анни Герман. Вікторини, які підготували вихованці, дуже доречно допомогли підвищити рівень знань про цю надзвичайну людину. По завершенні свята всі розходилися по домівках задоволені святом та трохи задумливі – адже світ, відкритий цього дня, назавжди оселився у серцях.