Соціальна робота з дітьми та молоддю з інвалідністю

Відповідальний за напрям-головний спеціаліст відділу соціального інспектування та соціальної допомоги сім’ям КМЦСССДМ- Остролуцька Лариса Іванівна (вул. О.Довженка, 2 к. 29 б, т. 456-77-81).

На сьогоднішній день у м. Києві 8,7 тис. дітей та 15 тис. молодих людей з функціональними обмеженнями; 5 тис. осіб пересуваються за допомогою візка.

Історично одним з найперших напрямків соціальної роботи були заходи з соціальної інтеграції дітей та молоді з інвалідністю та підтримка сімей, в яких вони виховуються. Щоденна системна робота здійснюється  в  7 „Центрах соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями”(в 5 районах-Дарницькому, Деснянському, Оболонському, Подільському, Солом’янському Центри працюють як заклади соціального обслуговування). Див. РЦСССДМ.

Отримувачі послуг: сім’ї, де є  діти (від 7 років) та молодь до (35 років) з інвалідністю.

Крім індивідуальної реабілітаційної роботи отримувачі послуг залучаються до групових та масових заходів. Ефективними є форми реабілітації засобами спорту для представників різних нозологій інвалідності. Соціокультурний розвиток дітей та молоді з функціональними обмеженнями є одним з пріоритетів роботи за напрямом. Вже кілька років поспіль  Центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва впроваджується система заходів соціокультурної реабілітації, розвитку творчих здібностей дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Традиційним стало проведення  Фестивалю творчості „Повір у себе”, Фестивалю рибної ловлі «Золота рибка», в яких у минулому році взяли участь 1600 осіб з функціональними обмеженнями.

Традиційним є навчання батьків дітей та молоді з функціональними обмеженнями у „Маминій школі”.

Соціокультурні заходи, розвиток творчих здібностей отримувачів послуг сприяє набуттю необхідних компетенцій та позитивного досвіду в процесі адаптації та асоціації в суспільство.

З іншого боку  важливою є підготовка суспільства до толерантного ставлення  до сімей, які виховують дітей та молоді, створення безбар’єрного середовища.

В рамках роботи за напрямом  проведено:

Соціальну акцію „Місто, де зручно всім”;

Семінари та  майстер-класи з підвищення кваліфікації спеціалістів.

Для отримання більш детальної інформації щодо соціальної роботи з дітьми та молоддю з інвалідністю рекомендуємо ознайомитися з блогом „Професійна соціальна робота”.


 
 

Протидія торгівлі людьми