„Центр кризової допомоги для дівчат та молодих жінок в складних життєвих обставинах ”

Діяльність „Центру кризової допомоги для дівчат та молодих жінок в складних життєвих обставинах" , що розташований за адресою вул. Довженка, 2, кімната 11(тел.223-71-65) спрямована на реалізацію права людини на здоров’я проголошеного Декларацією про права людини.

Центр створено в квітні 2010 року. в рамках проекту «Доступ до тестування на ВІЛ, профілактичних та інших послуг для дівчаток та молодих жінок груп ризику в Україні». Проект реалізовувала організація HealthRight International (Право на здоров’я) у співпраці з Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за підтримки СНІД Елтона Джона. У 2012 році КМЦСССДМ реалізовує проект спільно з МБФ " Українська фундація громадського здоров’я".  

Клієнтками Центру є дівчата та молоді жінки віком від 14 до 24 років, які перебувають в кризових центрах, притулках, випускниці інтернатів та ПТУ, працівниці комерційного сексу, жертви насильства, діти-вулиці (дівчата, що живуть чи більшу частину дня проводять на вулиці), дівчата та молоді жінки що мають позитивний ВІЛ статус, молоді жінки у ризику відмови від новонародженої дитини, а також всі ті, хто опинився в складних життєвих обставинах и не може впоратися з ними самотужки.

У Центрі надаються низькопорогові та високопорогові послуги. Зокрема це можливість прийняти душ, випрати речі та переодягтися, отримати гуманітарну допомогу та буфетне харчування. Серед високопорогових послуг можна виділити юридичну допомогу (відновлення документів, оформлення державної допомоги), консультації психолога та соціального працівника, перенаправлення для отримання медичних послуг, допомога у працевлаштуванні, допомога при влаштуванні у кризові центри для жінок задля тимчасового вирішення житлового питання. За необхідності соціальні працівники Центру можуть здійснювати соціальний супровід клієнток у заклади медичного та соціального спрямування.
Важливо також, що робота проводиться не лише з дівчатами а й з їх найближчим оточенням. Саме тому діяльність Центру передбачає залучення до роботи також партнерів дівчат та їх та їх сім’ї. Як відомо вулична молодь віком від 14 до 24 років є найбільш вразливою до інфікування ВІЛ, а особливо вразливими є дівчата та молоді жінки. Більшість дівчат-клієнток Центру мають одночасно декілька сексуальних партнерів та хоча б раз були втягнуті в насильницькі сексуальні відносини. Враховуючи це надзвичайно актуальною стає така послуга, як безкоштовне анонімне обстеження швидкими тестами на ВІЛ, ІПСШ, гепатит В, С.

Впродовж 2010 р до Центру звернулося 242 дівчини і кожна з них отримала необхідну допомогу. А від  початку цього року допомогу отримали  22 дівчини. Протягом 2011 року в рамках роботи Центру надано 1393 послуги 360 клієнтам.  В планах на майбутнє – подальша реалізація основних завдань програми та прагнення допомогти якомога більшій кількості дівчат та молодих жінок, що опинилися в складних життєвих обставинах. Здоров’я – найбільший скарб. І ми допомагаємо зберегти його на довгі роки.

 
 

Протидія торгівлі людьми