Напрям профілактичної роботи з кризовими категоріями

„Центр кризової допомоги для дівчат та молодих жінок в складних життєвих обставинах „Право на здоров’я”
Діяльність „Центру кризової допомоги для дівчат та молодих жінок в складних життєвих обставинах „Право на здоров’я”, що розташований за адресою вул. Довженка, 2, кімната 11(тел.223-71-65) спрямована на реалізацію права людини на здоров’я проголошеного Декларацією про права людини.

Ви  стикнулися з проблемою насильства? Звертайтеся за консультацією та допомогою до спеціалістів (безкоштовно):

  • «Телефон довіри» з питань надання консультативної, психологічної та правової допомоги потерпілим від насильства та особам, які вчинили насильство, що працює в рамках проекту «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні» за підтримки МГО «Право на здоров’я», МБФ «Українська фундація громадського здоров’я». Номер: НОМЕР ТЕЛЕФОНУ ДОВІРИ З ПИТАНЬ НАСИЛЬСТВА (044) 456-78-50 (БЕЗКОШТОВНО ІЗ СТАНЦІОНАРНХ ТЕЛЕФОНІВ ТА ТЕЛЕФОНІВ-АВТОМАТІВ НА ВУЛИЦІ). ГРАФІК РОБОТИ-ПОН.-П’ЯТН. 15.00-19.00.
  • Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  (м. Київ, вул. О. Довженка, 2, к.28 Лоцман Юлія Степанівна (456-85-54) або у районні центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (див. на сайті РЦСССДМ).

Події, що відбуваються в нашій державі протягом останніх років, становлять серйозні виклики взаємовідносинам як у кожній сім’ї, так і у суспільстві в цілому. Форм насильства, на жаль, багато-фізичне, емоційне, сексуальне, економічне, і ніхто не застрахований від нього, але кожен повинен знати, куди звернутися за допомогою.

Не мовчіть про насильство-звертайтеся до фахівців!

Звіт щодо здійснення соціальної роботи  з питань  попередження  насильства в сім’ї  мережею центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  м. Києва протягом І півріччя 2016 року

Впродовж І півріччя 2016 року до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надійшло 751 повідомлення про випадки насильства в сім’ї, з них – 77 щодо жорстокого поводження з дітьми (з яких підтверджено 33 випадки). Соціальна робота проводилась з 491 сім’єю, в яких виховується 311 дітей. Спільно з представниками відділів превентивної діяльності районних управлінь поліції, служб у справах дітей та спеціалістами інших структурних підрозділів було здійснено 545 початкових оцінок потреб та соціальних відвідувань даних сімей. За результатами проведеної роботи було відкрито 212 карток отримувачів послуг, надано 2208 комплексних соціальних послуг (психологічних, соціально-педагогічних, інформаційних, юридичних та економічних) членам сімей, постраждалим від насильства.

Протягом І півріччя 2016 року 7 сімей перебувало під соціальним супроводом центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за проблематикою «Насилля в сім’ї».

У Київському міському центрі соціально-психологічної допомоги протягом звітного періоду перебувало 8 родин, в яких виховується 14 дітей та 1 особа, що постраждали від насильства в сім’ї.

Проведення соціальних заходів, спрямованих на попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми шляхом проведення роз’яснювальної роботи в територіальній громаді  столиці.

Зокрема у десяти районах м. Києва спеціалістами РЦСССДМ оформлено інформаційні куточки та стенди при КП РЕО, районних управліннях праці та соціального захисту населення, навчальних закладах, клубах за місцем проживання, медичних установах тощо. З метою попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми постійно велась профілактична робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, в Дніпровському та Шевченківському районах м. Києва проведено 3 інформаційних заходи за даною проблематикою з розповсюдженням інформаційних матеріалів. Спеціалістами Шевченківського РЦСССДМ 15.06.2016 взято участь в ефірі радіостанції Аристократ на тему: «Насильство в сім’ї».

Всього протягом півріччя за підтримки партнерських громадських організацій мережею центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було розповсюджено 2393 екземпляри друкованої продукції та здійснено 1 вихід в ефір ЗМІ.

Проведення  та участь у навчальних заходах.

Сім спеціалістів мережі ЦСССДМ м. Києва взяли участь у 3 навчальних заходах, зокрема:, спеціаліст Дарницького РЦСССДМ пройшов тематичний короткостроковий семінар «Гендерна політика в державному управлінні», спеціаліст Святошинського РЦСССДМ взяв участь у семінарі для представників управління освіти, та навчальних закладів району з метою попередження дитячої бездоглядності, вчинення насильства в сім’ї та протидії підліткової злочинності, п’ять фахівців із соціальної роботи Шевченківського РЦСССДМ взяли участь у заході з підвищення правообізнаності щодо захисту прав дітей «Теплий дім».

Спеціалісти Деснянського, Дніпровського, Оболонського та Подільського районних в місті Києві центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пройшли навчальний семінар щодо запобігання та протидії всім формам насильства, надання допомоги постраждалим з урахуванням їх індивідуальних потреб, який організовувала та проводила Служба у справах дітей та сім’ї виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (охоплено 37 спеціалістів)

З метою аналізу здійснення соціальної роботи з попередження  насильства в сім’ї мережею ЦСССДМ м. Києва, напрацювання  методичних та практичних рекомендацій для якісної підготовки аналітично-статистичної звітності проведено 2 організаційно-методичні наради для спеціалістів на базі КМЦСССДМ, охоплено 10 осіб.

Спеціаліст КМЦСССДМ 29.03.2016 взяв участь у круглому столі «Виклики Стамбульської конвенції: як забезпечена робота Національної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства 24/7», який організовував та проводив Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда - Україна» спільно з Міністерством соціальної політики України.

Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з громадською організацією «Гармонізоване суспільство» 11.05.2016 було проведено семінар на тему: «Практичні знання з формування оцінки потреб та плану реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Взаємодія у наданні допомоги постраждалій особі» (охоплено 10 спеціалістів).

Спеціалістами Київського міського, Дніпровського, Оболонського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Київського міського центру соціально-психологічної допомоги з 29.06 по 01.07.2016 було взято участь у сертифікованому навчанні для спеціалістів, які долучені до роботи з кривдниками та жертвами насильства в сім’ї (охоплено 4 особи).

Спеціалістами Дніпровського та Шевченківського РЦСССДМ протягом І півріччя 2016 року серед учнівської молоді районів здійснювалась просвітницька робота з попередження насильства, протидії торгівлі людьми та формування поняття гендерної рівності. Проведено 22 заходів, охоплено 694 учня.

У Голосіївському РЦСССДМ була проведена робота щодо навчання фахівців із соціальної роботи, як працювати з жертвою і з сім’єю в якій зафіксовано факт скоєння насильства (охоплено 12).

У Подільському районі м. Києва з метою підвищення обізнаності з питань попередження та протидії торгівлі людьми проведено семінар – навчання для спеціалістів, фахівців із соціальної роботи Центру та студентів Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, які проходили виробничу практику на базі Центру за тематикою “Виявлення, ідентифікація та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми”. Під час семінару присутні переглянули документальний фільм «Життя на продаж» (охоплено 20 осіб).

Протягом звітного періоду на базі Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проходили виробничу та ознайомчу практику, а також отримували науково-практичні консультації з питань соціальної роботи щодо протидії торгівлі людьми, попередження насильства в сім’ї, викорінення найгірших форм дитячої праці та сексуальної і комерційної експлуатації дітей  студенти факультетів соціальної роботи та практичної психології Київського міського педагогічного університету ім. Б.Грінченка, Києво-Могилянської академії, Київського педагогічного університету ім. Драгоманова, Київського Національного університету ім. Т.Г. Шевченка.

Всього було проведено  36 навчальних заходів, охоплено 914 осіб.

Іншою важливою складовою діяльності став фактор міжвідомчої взаємодії та обмін ресурсів партнерських організацій з ресурсами центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Завдяки цьому покращилась ефективність діяльності за даним напрямом соціальної роботи. Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді співпрацював щодо попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження над дітьми, формування засад гендерної рівності та відповідального батьківства з Міжнародним жіночим правозахисним центром «Ла-Страда Україна»,  ВГЦ «Волонтер», МГО «Школа Рівних Можливостей», ВГО «Національний рух «Захистимо жінку», МГО «Батьки та діти», ГО «Підтримка та захист жінки», МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» та «Право на здоров’я», МГЦ «Розрада», ВБФ «Сім’я», ГО «Фундація «Гармонізоване суспільство».

 
 

Протидія торгівлі людьми