Головна > Допомога людям з інвалідністю

Допомога людям з інвалідністю

На базі Київського міського центру соціальних служб здійснюється методичне забезпечення проведення в територіальній громаді міста Києва соціальної роботи, надання соціальних послуг, соціальної підтримки особам/сім’ям, де один чи кілька членів мають інвалідність та/або перебувають у складних життєвих обставинах, організація навчальних заходів з питань соціальної роботи, надання соціальних послуг.

Для фахівців соціальної роботи і надавачів соціальних послуг:

В 2022 році реалізується соціальний захід «Методичне забезпечення соціальної роботи в громаді м. Києва для дітей, молоді з інвалідністю та їх сімей «Методичний центр «Незалежне життя», спрямований на проведення навчальних заходів з підвищення професійних компетенцій спеціалістів.

Адреса: вул. Олександра Довженка, 2, каб.14, (044) 456-11-28

Спеціаліст, відповідальний за напрям роботи – методист відділу методичного забезпечення соціальної роботи Остролуцька Лариса Іванівна (прийом за попереднім записом за телефоном).

Для батьків, які виховують дітей та молодь з інвалідністю – щовівторка з 16.00-18.00 проводиться «Школа батьків з правової обізнаності» (онлайн) з шести тем:

ТЕМА 1. Правова модель інвалідності в контексті Конвенції про права людей з інвалідністю для життя моєї дитини.

ТЕМА 2. Соціальний захист дітей і осіб з інвалідністю, батьків, гарантований державою.

ТЕМА 3. Забезпечення реабілітаційними послугами.

ТЕМА 4. Забезпечення права на освіту для всіх дітей.

ТЕМА 5. Система соціальних послуг.

ТЕМА 6. Правова та інформаційна допомога.

З 2022 року Київський міський центр соціальних служб проводить навчання за соціальною послугою «Базовий курс навчання фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності». Для участі в навчанні необхідно записатися на навчання/іспит:

 • привезти направлення Департаменту соціального захисту виконавчого органу  Київської міської ради Київської міської державної адміністрації за адресою: вул. О.Довженка, 2 (метро Шулявська, будинок біля кіностудії Олександра Довженка)» в кімнату 33, 34 чи 35; тел.:044 456 67 59 або 096 014 95 86.

Якщо надавач послуги має медичну освіту (з відповідним документом) – вона не проходить навчання та не складає іспит, а подає документи, що підтверджують її кваліфікацію до Департаменту соціального захисту виконавчого органу  Київської міської ради Київської міської державної адміністрації.

Мають право складати іспит без проходження курсів: особи, які протягом трьох місяців надавали таку послугу і отримували за це виплати (це має бути вказано у направленні Департаменту соціального захисту виконавчого органу  Київської міської ради Київської міської державної адміністрації).

    За запитом до Київського центру соціальних служб від організації можливе проведення просвітницьких заходів з питань розуміння інвалідності із залученням учасників проекту «Спікерське бюро» (молоді з інвалідністю, які пройшли підготовку) для любої аудиторії (студенти, спеціалісти, ЗМІ, дитячі групи тощо).

Проведення традиційних щорічних заходів:

 • Київського міського фестивалю творчості дітей та молоді з інвалідністю «Повіримо у себе» (жовтень-грудень);
 • Міського фестивалю спортивної рибної ловлі для дітей та молоді з порушенням опорно-рухового апарату «Золота рибка» (літній період).

Мережею районних центрів соціальних служб міста Києва (див. контакти РЦСС) сім’ям, в яких один і більше членів сім’ї з інвалідністю надаються наступні послуги:

 • за стандартами соціальних послуг: консультування, інформування, соціальна профілактика, соціальна адаптація, кризове (екстрене) втручання, представництво інтересів, посередництво (медіація), соціального супроводу сімей/осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах;
 • здійснення оцінки потреб дитини/ особи та її сім’ї;
 • інформаційне консультування з питань соціального захисту населення та отримання пільг і можливостей;
 • психологічне консультування;
 • сприяння в отриманні інших соціальних послуг і консультацій фахівців відповідно до запиту;
 • залучення до соціокультурних заходів, реабілітаційних програм;
 • організація районних турів Київського фестивалю творчості дітей та молоді з інвалідністю «Повіримо у себе» (жовтень-грудень), рекреаційних спортивних змагань та заходів.

Мережа центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями м. Києва

         Метою діяльності центрів є відновлення та підтримка їх фізичного та психічного стану, адаптація та інтеграція у суспільство.
Завдання центрів:

 • забезпечує розроблення та виконання реабілітаційних програм;
 • надає різні види соціальних послуг;
 • залучає батьків до співпраці в процесі реабілітації, дає їм методичні поради;
 • організовує клуби за інтересами, проводить конкурси, фестивалі;
 • організовує проведення заходів, спрямованих на успішну реабілітацію та інтеграцію в суспільство дітей та молоді, що в ньому перебувають.
РайонАдресаДиректор
1Деснянськийм. Київ
Милютенка,10-а
513-15-67
Чунарьов Анатолій Васильович
2Подільський 04423, м.Київ,
пр.Правди, 4,
222-59-39
222-77-25
Белова Тетяна Анатоліївна
3Солом’янський03061, м.Київ,
Вул. Августіна Волошина,2
457-12-75
Параскєва Тетяна Іванівна
Чайка Валентина Іванівна (адміністратор)
0507546223

     Місія напряму соціальної роботи з сім’ями, де один або декілька членів з інвалідністю мережі центрів соціальних служб: підготовка до самостійного життя дітей і молоді з інвалідністю, нормалізація і підвищення якості життєдіяльності сімей, де один або більше членів мають інвалідність.

Стратегічна місія напряму: збереження і розвиток напрямку по роботі з дітьми та молоддю з інвалідністю, сім’ями, де один або більше членів мають інвалідність.

Цінності соціальної роботи за напрямком:

Відповідальність:

 • фахівець відповідальний за якість наданої послуги;
 • фахівець докладає всіх зусиль для формування у людини з інвалідністю відповідальності за своє життя;
 • фахівець сприяє формуванню відповідальності батьків та інших членів сім’ї за виховання, розвиток і реабілітацію, задоволення потреб дитини з інвалідністю.

Повага до особистості:

 • ми поважаємо будь-яку особу, яка звернулася до нас за допомогою;
 • ми керуємося принципом: спочатку дитина, а потім інвалідність;
 • ми реалізуємо в діяльності принцип участі.

Суспільство рівних можливостей (інклюзивне суспільство):

 • ми сприяємо створенню умов рівних можливостей, незалежно від наявності або відсутності інвалідності;
 • ми проводимо просвітницьку роботу з подолання стереотипів в суспільстві, в середовищі дітей і молоді з інвалідністю та їх батьків,
 • формуємо інклюзивна простір і позитивне мислення.

Командний підхід:

 • ми команда всередині системи;
 • ми створюємо мультидисциплінарні команди для рішень проблем дітей, молоді та сімей, де один або більше членів люди з інвалідністю;
 • ми взаємодіємо один з одним і відкриті до співпраці з усіма організаціями та структурами, які поділяють наші цінності.

Для отримання більш детальної інформації щодо соціальної роботи з дітьми та молоддю з інвалідністю читайте у соціальних мережах:

«Ми завжди там, де Ви потребуєте допомоги!»
«Корисні речі повинні бути поруч!» Саме тому до відома та використання розміщуємо посилання на електронний інформаційний вісник Департаменту суспільних комунікацій КМДА на тему: «Послуги для дітей з інвалідністю у м. Києві».
Загальні послуги, послуги з соціально-медичної та соціально-психологічної реабілітації, оздоровлення та ін. Послуги, що надаються в мережі ЦСС, а також іншими установами.
Корисні адреси, телефони. Звертайтесь! «Ми завжди там, де Ви потребуєте допомоги!»

ЕЛЕКТРОННИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ВІСНИК – скачати !