Головна > Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Подільського району

Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Подільського району

З 2008 року в Подільському районі працює Центр соціально — психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Подільського району міста Києва, основним завданням якого є відновлення та підтримка фізичного та психологічного стану дітей та молоді з функціональними обмеженнями віком від 7 до 35 років, створення умов для повноцінного спілкування, організація заходів, спрямованих на успішну реабілітацію та інтеграцію в суспільство дітей та молоді з інвалідністю.

Робота закладу спрямована на надання психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних послуг та інформаційних послуг;  а також — сприяння розвитку творчих здібностей дітей та молоді з інвалідністю; створення умов для їх повноцінного спілкування.

Реабілітаційні послуги надаються у вигляді індивідуальних та групових занять, а також масових заходів, які спрямовані на відновлення і корекцію патологічних функцій, а також розвиток фізичних якостей.

Центр працює з 9.00 до 17.45. Перерва з 13.00 до 13.45

Адреса: м .Київ, проспект Правди 4, 2 поверх, тел.: (044)- 222-77-25.

Керівник Центру — Бєлова Тетяна Анатоліївна.

Графік прийому відвідувачів  – щопонеділка та щочетверга з 14.00 – 17.00. Штатним розписом  2018 року у Центрі передбачено 13.5 посад.

Зараз на обліку в Центрі перебуває – 172  особи, з них: діти віком до 18 років –96 осіб, молодь віком від 19 до 35 років – 52 особи; батьки – 24 особи.

В липні-серпні кожного року в Центрі реалізовується  «Культурологічно-відпочинкова програма», яка розробляється для відвідувачів, які залишилися влітку в місті і не мають змоги оздоровитися.

В Центрі постійно діє вокальна та театральна студія, які  приносять особливе задоволення відвідувачам Центру та їх батькам. Прикрасою всіх святкових заходів Центру є вокальні концертні номери, підготовлені музичним педагогом. З листопада 2018 року бажаючі вихованці Центру під наглядом реабілітолога відвідують бассейн.

Центр постійно готує заходи до визначних дат і організовує різноманітні свята. Святкові заходи Центру проходять за підтримки керівництва Подільської районної в місті Києві державної адміністрації та депутатів Київради. Крім того, щороку Центр виступає організатором Подільського районного туру фестивалю творчості дітей та молоді «Повіримо у себе» та бере участь у міському турі Фестивалю.

В 2018 році Центр виграв та реалізував проект Громадського бюджету «Крок до мрії», який спрямований на покращення соціальної та побутової реабілітаціії відвідувачів.

З метою створення толерантного відношення в суспільстві до осіб з інвалідністю та задля покращення інформування населення про стан забезпечення прав людей з інвалідністю в районі, Центр постійно висвітлює проведену роботу на сторінці Центру в соціальній мережі Фейсбук за адресою:

https://www.facebook.com/centr.reab.2008/?ref=bookmarks

 

Кияни на Всеукраїнському конкурсі «Молодь за безпеку руху»: «Подбаємо про безпеку разом!»

17 січня 2019 року у Києві підвели підсумки Всеукраїнського конкурсу фото-та відеоробіт «Молодь за безпеку дорожнього руху», що відбувся в минулому році в рамках Тижнів безпеки дорожнього руху. Конкурс проходив за ініціативи Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим при ДТП», за підтримки Міністерства освіти та науки України, Моторного (транспортного) страхового бюро, ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ та інших організацій.

З понад 600 робіт, що надійшли на конкурс з травня по листопад 2018 року, у фінальному нагородженні брали участь 15 (6 фото- та 9 відеоробіт). Серед цих робіт, визначених організаторами конкурсу та експертним журі кращими у висвітленні тематики безпеки дорожнього руху, донесення до суспільства глобальної проблеми дорожньо-транспортного травматизму та прагнення молоді вирішити її були і роботи представників мережі ЦСС м. Києва. У номінації «Фото» це, зокрема, роботи вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Деснянського р-ну м. Києва Приталюка Ігоря та Круковського Яна- «Один крок = різні зусилля», а також фоторабота Борового Дмитра та Васюка Віталія на тему: «Розмір коліс не дає більше прав на дорозі». У номінації «Відео» фіналістом стала колективна робота вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Подільського району міста Києва «Безпека на дорозі дітей та молоді з інвалідністю», яка булі відзнята Громським Романом (за посиланням: https://www.facebook.com/572340089596161/videos/601571140293994)

Цей успіх став результатом комплексної роботи, проведеної мережею спеціалістів ЦСС та ЦСПРДМФО восени 2018 року. І йому передувало три грунтовні кроки: спочатку соціальні працівники – практики із напрямків роботи із дітьми з інвалідністю, СЖО, ПС/ДБСТ пройшли організований КМЦСС дводенний тренінговий курс зі створення примірників фото та відео соціальної реклами із різних аспектів безпечної поведінки у нашому суспільстві. Серед тем, взятих до обговорення, були і теми безпечної поведінки на дорозі та привернення уваги дітей до щоденного контролю власної безпеки. Наступним кроком став цикл практичних занять у колективах самих реабілітаційних центрів, де діти та молодь, їх батьки і соціальні працівники створили низку ідей та закликів щодо безпечної поведінки та провели відповідні фотосесії та зйомки учасників. І завершальним кроком стало спільне рішення продемонструвати свої роботи широкому загалу, аби в першу чергу звернути увагу учасників дорожнього руху до тих ситуацій та проблем, які вони іноді навіть не помічають!

Як зазначив під час відкриття заходу Президент МБФ «Допомоги постраждалим при ДТП», Національний координатор ВООЗ та МОЗ України з питань безпеки дорожнього руху Юрій Чорний, в цілому до конкурсу долучилися понад дві тисячі учасників – учнів, вихованців дошкільних та позашкільних навчальних закладів, студентів з усієї України. Це продемонструвало, у першу чергу, небайдужість молодого покоління до проблеми безпеки на дорогах, а по-друге, що подібні заходи є справді дієвими та необхідними. «У результаті цьогорічного конкурсу ми отримали дійсно достойні роботи, які, на нашу думку, мають стати гаслом безпечного дорожнього руху в Україні. Зусиллями медіа-партнерів конкурсу – Першого автомобільного телеканалу та телеканалу «Україна» – відеороботи-переможці будуть продемонстровані на телебаченні в якості соціальної реклами, і впевнений, це буде найкраща соціальна реклама, створена руками підростаючого покоління», – підкреслив Ю. Чорний. Він висловив вдячність усім, хто долучився до проведення конкурсу, та в першу чергу тим, хто творив, брав участь, і врешті посів почесні призові місця. «Щиро вітаю фіналістів конкурсу із заслуженою перемогою та бажаю їм, і нам з вами, нових звершень. Вважаю, що конкурс фото- та відеоробіт «Молодь за безпеку дорожнього руху», який проводився в Україні вперше, виправдав себе та має усі шанси стати щорічним», – наголосив він.

У ході урочистого нагородження фіналісти та переможці конкурсу були відзначені дипломами та подарунками. У нагородженні взяли участь члени журі та почесні гості заходу, серед яких Алла Шлапак – депутат Київської міської ради, яка порівняла подібні заходи з маленьким локомотивом у створенні великих змін. «Та емоційна та змістовна складова, яка закладена у дитячі роботи, вражає, надихає, змушує задуматися. А це означає, що їхня мета досягнута», – підкреслила вона. Окрім цього у фіналі конкурсу взяла участь Ярослава Колобова – директор Київського міського центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, яка висловила своє захоплення роботами та підтримала учасників конкурсу.

Фіналісти до останнього не знали, хто ж з них завоював призові місця, адже організатори тримали інтригу, а усі роботи були сильними і достойними перемоги. Не передати словами дитячі емоції, радість та захоплення, що наповнювали залу, а серця їхніх батьків та керівників – гордість за талановиту, творчу та свідому молодь.

КМЦСС щиро вітає наших фіналістів Всеукраїнського конкурсу фото- та відеоробіт «Молодь за безпеку дорожнього руху» та бажає їм здоров’я, сил, натхнення й нових творчих здобутків! Чудово, що спільні ідеї дітей, батьків та їх наставників знайшли відклик у членів журі – адже тепер важливі дитячі думки про власну безпеку донесені до всіх небайдужих українців! ЦСС столиці спільно з клієнтами готові продовжувати створювати соціальний контент, який допоможе змінити наш світ на краще!