Головна > Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом’янського району

Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом’янського району

У 1999 році Українським інститутом соціальних досліджень в межах проекту UNICEF «Трансформація державних інститутів піклування про дітей в Україні» був створений центр соціально-психологічної реабілітації «Подолання». До 2013 року Центр існував, як реалізаціяпрограмиСолом’янського районного  у місті Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Спеціалізоване формування «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Подолання». З січня 2013 року Центр «Подолання» набув юридичного статусу.

Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом’янського району міста Києва було створено згідно рішення Київської міської ради від 01.11.2012 р. № 235/8519 та на виконання доручення голови Київської міської державної адміністрації від 21.05.2012 р. № 24115 та №23867.

03061, м. Київ, вул.Августіна Волошина, 2, тел./факс: +38 044 457 12 75

Понеділок – четвер: 9.00-18.00, п’ятниця: 9.00-16.45, обідня перерва:  13.00-13.45

За попереднім записом.

В основу діяльності Центру покладено відновлення та підтримка фізичного та психічного стану дітей та молоді з інвалідністю, адаптація та інтеграція у суспільство, психологічна підтримка сім’ї, в якій вони виховуються.

Діяльність Центру спрямована на підвищення якості та нормалізації життя сім’ї, яка виховує дитину або молоду людину  з інвалідністю, бо якість життя визначається не порушеннями, а саме тим, що заважає вести повноцінне життя. Нормалізація життя дитини з інвалідністю не  означає, що людина з порушеннями стає «нормальною», цей термін означає, що життя людини з інвалідністю стає нормальним. Згідно Конвенції про права інвалідів, яка вступила в дію в Україні 6 березня 2010 року, сім’я визнається природним та основним середовищем проживання  та виховання дитини з інвалідністю, держава гарантує соціальну підтримку сімей. Можливість отримати послуги згідно програм реабілітації за місцем проживання дитини та родини створює доступний  ресурс та є тією соціальною підтримкою, що забезпечить проживання дитини з інвалідністю в сім’ї.

Метою роботи Центру є підвищення рівня адаптаційних можливостей дітей та молоді з функціональними обмеженнями та сімей, що їх виховують, через проведення систематичних реабілітаційних заходів  за місцем проживання.

Спеціалісти надають безкоштовні кваліфіковані послуги індивідуального та групового характеру з психолого-педагогічної реабілітації, соціальної і побутової реабілітації дітям та молоді з функціональними обмеженнями, а також їх батькам. Мультидисциплінарною командою Центру,до складу якої входять психологи, соціальні педагоги, логопед, масажист, соціальні вихователі та вчитель-реабілітолог, створюються соціально-педагогічні умови для виявлення та відновлення здібностей дітей, молоді з функціональними обмеженнями, корекційної роботи,  соціалізації та інтеграції до суспільства.

До центру звертаються переважно мешканці Солом’янського району. Але, враховуючи факт відсутності центрів соціально-психологічної реабілітації в інших районах міста, також звертаються сім’ї з сусідніх районів.

Центр працює з сім’єю та надає соціально-реабілітаційні послуги дітям, молоді до 35 років та їх батькам без обмежень за нозологіями. Не приймаються до закладу особи із симптомами хвороби в гострому періоді або в періоді загострення хронічних чи психічних захворювань за висновками лікаря.

Відповідно до Положення до Центру звертаються діти та молодь з різними нозологіями: аутизм та розлади спектру аутизму, синдром Дауна, дитячий церебральний параліч, розумова відсталість, епілепсія, синдром Туретта, синдром дефіциту уваги та гіперкінетичний розлад, затримка психомовленєвого розвитку, гідроцефалія, інші генетичні захворювання, психічні розлади в стадії ремісії, комплексні порушення розвитку (кілька захворювань та синдромів одночасно).

Діти (від 7-ми до 18 років):

–             Діагностика розвитку дитини

–             Індивідуальні заняття відповідно до потреб дитини;

–             Заняття у міні-групах за соціально-реабілітаційними програмами:

1)           Соціально-реабілітаційна програма з розвитку мовлення «Розумничок»;

2)           Соціально-реабілітаційна програма для дітей раннього шкільного віку «Школярик»;

3)           Соціально-реабілітаційна психолого-терапевтична програма з розвитку особистості для підлітків;

–             Майстер-класи.

Молодь (від 18 до 35 років):

–             Індивідуальні консультування;

–             Індивідуальні заняття відповідно до потреб молодої людини;

–             Групові заняття за соціально-реабілітаційними програмами:

1)           Соціально-реабілітаційна програма «Клуб спілкування молоді»;

2)           Соціально-реабілітаційна програма з профорієнтації «Обирай сам»;

3)           Соціально-реабілітаційна програма «Театр активної та творчої молоді з функціональними обмеженнями»;

4)           Соціально-реабілітаційна програма з розвитку музично-ритмічних здібностей «Акорд»;

5)           Реабілітаційна програма з арт-терапії «Творча майстерня»;

6)           Соціально-реабілітаційна програма «Соціально-побутове орієнтування молоді з інвалідністю».

Батьки та члени родини:

–             Первинне консультування сім’ї;

–             Консультування за запитом батьків або членів родини;

–             Батьківські зустрічі;

–             Індивідуальна психотерапія;

–             Психотерапевтична програма «Клуб спілкування батьків «Ми разом»;

–             Майстер-класи;

–             Соціально-реабілітаційна програма для сімей, які виховують дітей та молодь з функціональними обмеженнями «Відпочинок та дозвілля»;

–             Семінари та інформаційні зустрічі;

–             Соціокультурні заходи та святкові заходи.

http://kids.nashe-misto.org/ua,https://www.facebook.com/solomenkarebcentr/,https://www.youtube.com/channel/UCn-X_g_ogj2Be8h2ZESMwNg