Головна > Соціальний календар

Соціальний календар

Соціальний календар Київського міського центру соціальних служб (з ІІ півріччя 2022 року)

Створюючи цю рубрику, ми плануємо поступово наповнювати її інформацією, що стане у нагоді тим, хто працює у соціальній сфері, а також усім небайдужим громадянам нашої країни

Липень

08.07День Родини
в Україні
Це відносно молоде свято відзначається в нашій країні з 2012 року. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 “Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят” був підписаний 30 грудня 2011 року. Київський міський центр соціальних служб щиро вітає з Днем родини! Нехай родина завжди буде міцною скелею, захистом від негараздів та підтримкою у будь-якій складній ситуації. Любові, миру та благополуччя вашим родинам! Нагадуємо, ми здійснюємо постійний пошук та навчання людей, які готові доглядати за дітьми, що потребують захисту. Дізнайтеся детальну інформацію: Київський міський центр соціальних служб: 456-13-24 або Служба у справах дітей та сім’ї КМДА: 484-05-25.
28.07Всесвітній день
боротьби з гепатитами
Відзначення дня було ініційовано у 2008 році Світовим Альянсом з проблем гепатиту. Статистика невблаганна-кожна 12 та людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або С. Ця статистика перевищує за кількістю ВІЛ-інфікованих або хворих на рак, проте рівень обізнаності людей про гепатити є вкрай низьким. При своєчасній діагностиці та лікуванні з цією хворобою можна успішно боротися та жити. Будьте сучасною людиною, яка не боїться звертатись до медичних установ та соціальних структур, щоб більше дізнатися про це соціально небезпечне захворювання. Для діагностики Вам треба звернутися до сімейного лікаря, який направить на якісну діагностику, та в разі виявлення позитивного результату до лікарів-інфекціоністів. До Ваших послуг безкоштовні консультації спеціалістів ГО «bcd»,що представляють спільноту людей, які вилікувалися від гепатитів: 073-044-73-44. Спеціалісти мережі Центрів соціальних служб столиці можуть Вам надати інформацію про підписання декларації з сімейним лікарем, про організації та установи, що працюють з людьми, які лікуються від гепатиту. За медичними консультаціями рекомендуємо звертатись крім сімейних лікарів до спеціалістів відділення вірусних гепатитів КНП «КМКЛ №5» за телефоном: 409-20-69, щодня, крім суботи та неділі, з 12.00 до 15.00. за адресою: вул. Відпочинку, 11, консультує Єгорова Тетяна Андріївна. Пройти експрес-тестування можна і в приміщенні Київського міського центру (вул. О. Довженка, 2) в Центрі «Право на здоров’я».
28.07День Української
Державності
У 2022 році уперше відзначатиметься День Української Державності, законодавчо започаткований у червні 2022 року. Увести нове свято запропонував Президент Володимир Зеленський. За його словами, «точка відліку» української державності ― заснування Києва, столиці Київської Русі й сучасної України. Тому нове свято відзначатиметься 28 липня ― у день хрещення Київської Русі. Це свято звертає увагу на те, що Українській державності не 30, а понад тисяча років. Урочисті заходи відбулися по всьому м. Києву. Більше : https://kyivcity.gov.ua/news/News_28_lipnya_kiv_upershe_vidznachit_den_ukransko_derzhavnosti/. Київський міський центр соціальних служб працює на засадах гуманізму, професійності, довіри та захисту інтересів отримувачів послуг мережі Центрів соціальних служб столиці. Україна- це люди! Люди-понад усе! 28 липня в усіх районах міста відбулися урочисті церемонії підняття Державного прапора України, покладання квітів до пам’ятників і пам’ятних знаків, місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України, загиблих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та учасників заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії рф на території України. Відзначення Дня Української Державності у Києві не обмежиться одним днем: протягом усього року в місті проводитимуть відповідні культурно-мистецькі та інформаційно-просвітницькі акції. Зокрема, в освітніх закладах організують спортивні та національно-патріотичні заходи, присвячені історичним подіям і видатним діячам українського державотворення. Так само протягом року міська влада сприятиме реалізації громадських ініціатив, спрямованих на зміцнення національної єдності, консолідацію суспільства, розвиток міжнародних зв’язків, поширення інформації і знань про Україну, утвердження її позитивного іміджу у світі.
30.07Всесвітній день
протидії торгівлі
людьми
Війна росії проти України через велику кількість біженців призвела до зростання небезпеки торгівлі людьми. Випадки, пов’язані з торгівлею людьми, складно ідентифікувати під час масового переміщення людей, саме в такий ситуації торговці людьми готові скористатися вразливістю тих, хто змушений покинути свої домівки. Також треба звернути увагу на зростання випадків роз’єднання сімей, появу дітей, які переміщуються без супроводу, а також імовірність випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців, і загалом постраждалого від війни населення призводять до зростання ризиків потрапляння українців у ситуацію торгівлі людьми як в Україні, так і за її межами. З 1991 по 2021 року від торгівлі людьми постраждали 300 тис. українців. У світі від 20 до 40 млн. потерпають від рабства. Центри соціальних служб здійснюють інформування та заходи з профілактики торгівлі людьми. Що потрібно знати, щоб не попасти в ситуацію торгівлі людьми: Нікому і ніколи не довіряйте Ваші документи, що засвідчують Вашу особу. Зробіть копії всіх важливих документів (віза, закордонний паспорт та національний паспорт, страховий поліс, контракт, запрошення, тощо) та зберігайте їх у конкретному місці окремо від оригіналів. Один екземпляр копій всіх документів, а також нещодавно зроблену фотографію й контактну інформацію залиште своїм родичам. Перевірте достовірність інформації про майбутню роботу та умови проживання за кордоном. Ознайомтесь з правилами для працівників та мігрантів у країні, до якої подорожуєте Заздалегідь подбайте про безпечне і надійне місце проживання у країні, до якої прямуєте , а також у країнах транзиту Запишіть контактну інформацію організацій, які можуть надати допомогу за кордоном (правоохоронні структури, консульства України, громадські організації, церкви) Підписуйте лише документи, складені зрозумілою для Вас мовою. За підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) щоденно з 08:00 до 20:00 працює Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, у тому числі щодо безпечного виїзду за кордон: 0-800-505-501 та 527.
Серпень
12.08Міжнародний
день молоді
    Цьогоріч Україна відзначатиме цей день вперше разом з усім світом в Міжнародний день молоді. Наразі День молоді — свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові
і романтики.
    Відтепер, з 1 січня 2022 року, День молоді в Україні щороку буде відзначатися 12 серпня, у відповідності з указом Президента України. В Україні 26 червня 2022 року відзначимо День
молодіжних і дитячих ромадських організацій України.
     Більше детально можна перглянути за посиланням
https://ssm.kiev.ua/2022/08/12/12-серпня-міжнародний-день-молоді/

24.08День Незалежності УкраїниДень Незалежності України — державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі. Дата відзначається відповідно до Постанови Верховної Ради України від  5  червня 1992 року.
    24 серпня відбулося відновлення української незалежності. Зараз ми виборюємо її усі разом. Ми єдині! Ми вільні! Усі працюємо заради перемоги на своєму фронті! Працюємо заради Незалежності! 
 
29.08День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет УкраїниДень пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України — пам’ятний день в Україні, який відзначають 29 серпня. Вшановуються військовослужбовці і учасники добровольчих формувань, які загинули, відстоюючи Незалежність України.
Вересень
01.09День знаньЩиро вітаємо з 1 вересня – Днем знань! В цей день школярі та студенти, вчителі та викладачі розпочали новий навчальний рік. Наразі війна розкидала усіх по різним містам та країнам. Але зараз сповнені очікувань та хвилювань вони приступають до навчання у м. Києві,… у Львові,.. та в далекому  містечку Санта-Тереза-ді-Ріва (Італія), де зараз перебувають вихованці дитячого будинку сімейного типу (ДБСТ) родини Басараб.
05.09Міжнародний день благодійництваСьогодні у суспільстві відбувається перегляд поглядів на важливі дати. Виклики та випробування життя дали можливість зробити переоцінку всьому. Київський міський центр соціальних служб у воєнний час знайшов нових партнерів, а також ще більше «полюбив» «старих» друзів – партнерів по соціальній роботі, для яких для благодійництво стало місією. Ніколи не втомимося казати слова вдячності, адже вони лунають і від тисячі сімей столиці – отримувачів послуг мережі Центрів соціальних служб м. Києва, які вже получили довгоочікувані підтримку.
21.09Міжнародний день миру25 років тому Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. Він покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього.
В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Презедента України № 100 від 5 лютого 2002 року. Зараз для тема Миру для нас актуальна та болюча як ніколи…
23.09Міжнародний день жестових мовУ цей Міжнародний день жестових мов Всесвітня федерація людей з порушенням слуху відзначає спільні зусилля – спільнот глухих, урядів і представників громадянського суспільства – визнавати та просувати різні національні жестові мови в усьому світі. В 2022 році буде підписана декларація про підтримку жестових мов як важливого права людини для людей з порушенням слуху!
28.09Міжнародний день загального доступу до інформації    Відповідна резолюція затверджена на засіданні Генеральної Асамблеї ООН 15 жовтня 2019 р. У резолюції наголошується, що право кожного на пошук, отримання та поширення інформації гарантується статтею 19 Загальної декларації прав людини.
     Цей день став символічним, оскільки привертає увагу світу до проблем поширення інформації як елементу забезпечення сталого розвитку. Інформація – невід’ємна складова існування сучасного демократичного суспільства.
    В Україні право на інформацію гарантоване статтями 34, 50 Конституції України, Законами України “Про інформацію”, “Про доступ до публічної інформації”.
30.09День усиновленняСвято встановлено в Україні «…ураховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення…» згідно з Указом Президента України «Про День усиновлення» від 27 листопада 2008 року № 1088/2008. Про встановлення свята було оголошено на Всеукраїнському форумі усиновлювачів, який проходив 27 листопада 2008 року в Києві.
Жовтень
01.10Міжнародний день людей похилого вікуЦей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до поважної частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.
У цей день світ говорить про проведені активні дії щодо захисту інтересів людей похилого віку, створення для них сприятливих умов життя, про невирішене у цій сфері. Турбота про громадян похилого віку необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків.
03.10Всесвітній день тверезості і боротьби з алкоголізмомМета цього дня нагадати кожному, що безпечної дози алкоголю не існує та що здоровий спосіб життя – це найкраща протидія проявам алкоголізму.

Кожного дня на базі Київського міського центру соціальних служб щодня працюють групи анонімних алкоголіків. Аноні‌мні Алкого‌ліки — це співтовариство чоловіків і жінок, які діляться один з одним своїм досвідом, силою і надією з метою вирішити їхню спільну проблему й допомогти іншим одужати від алкоголізму.
05.10День працівників освітиДень працівників освіти (офіційно), або День учителя, — професійне свято працівників освіти України.
День Вчителя в Україні відзначається в День працівників освіти. Його святкують щорічно в першу неділю жовтня згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року. У 2022 році День вчителя припадає на 2 жовтня. Існує також Всесвітній день учителів — свято, запроваджене ЮНЕСКО, яке відзначають 5 жовтня.
10.10Всесвітній день психічного здоров’яВсесвітня організація охорони здоров’я зазначає, що «немає здоров’я без психічного здоров’я» та визначає його як «стан добробуту, в якому людина здатна реалізовувати свій потенціал, долати щоденні стреси, ефективно й плідно працювати та робити внесок в життя своєї спільноти».
14.10День захисників та захисниць УкраїниДень захисників і захисниць України відзначається 14 жовтня (водночас зі святами Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва). Започаткований 14 жовтня 2014 року президентським указом із назвою «День захисника України». 14 липня 2021 року Верховна Рада перейменувала на «День захисників і захисниць України».
Листопад
06.11День працівника соціальної сфери УкраїниВ основі роботи працівників соціальної сфери на будь-якому рівні завжди була людяність, був професіоналізм, відданість своїй справі. Бо по-іншому тут не можна.
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників системи органів праці та соціальної політики…» згідно з Указом Президента України «Про День працівника соціальної сфери України” від 13.04.1999 №374/99.
Зі спогадів очевидців: “Саме Державний центр соціальних служб порушив клопотання про започаткування Дня працівників соціальної сфери! Вже потім Місоцполітики підтримало це подання!
Чому саме у листопаді відзначаємо цей день? Да тому, що наша Державна соціальна служба була створена 16 листопада 1997р”.
16.11Міжнародний день толерантності   Міжнародний день терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.
     16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість. Тепер відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/51/95.
17.11Міжнародний дінь відмови від куріння (третій четвер місяця)
17.11Міжнародний день студентів
20.11Всесвітній день дитини
25.11Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок
26.11Всесвітній день інформації
Грудень:
01.12Всесвітній день солідарності з людьми з ВІЛ/СНІДом
03.12Міжнародний день людей з інвалідністю
05.12Міжнародний день волонтера
07.12День місцевого самоврядування
10.12День прав людини
31.12Новий рік