Головна > Без рубрики > Віталій Кличко привітав родину деснянців, що створили дитячий будинок сімейного типу, з отриманням нового житла та новосіллям

Віталій Кличко привітав родину деснянців, що створили дитячий будинок сімейного типу, з отриманням нового житла та новосіллям

Мер Києва Віталій Кличко, заступник голови Марина Хонда, в.о. голови Деснянської райдержадміністрації Сергій Снопков, заступник голови Ірина Алєксєєнко, начальник Служби у справах дітей та сім’ї Оксана Васільєва та директор Деснянського районного у м. Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дмитрий Альтман побували на новосіллі у двох дитячих будинках сімейного типу в Голосіївському районі столиці. Там дві київських родини, що взяли на виховання 19 дітей, заїхали в отримане житло в новому будинку на проспекті Академіка Глушкова.

Відтак, на базі родини Юлії Краснокутської 7 листопада 2019-го року розпорядженням Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації було створено Дитячий будинок сімейного типу Деснянського району.

«Сьогодні ми символічно відкрили – побували на входинах – у двох нових дитячих будинках сімейного типу. Мені дуже приємно привітати родини, подякувати батькам, які роблять таку добру справу – беруть на виховання дітей. Діти – це майбутнє нашого міста, нашої країни. І забезпечення їх гідними умовами для виховання, зростання є нашим обов’язком. Адже найдорожчим та найважливішим у житті кожної дитини є сім’я. І дуже добре, що в столиці є небайдужі батьки, готові взяти на виховання дітей, які потрапили з тих чи інших причин у складні життєві умови», – сказав Віталій Кличко.

Мер Києва висловив впевненість, що батьки-вихователі подарують дітям свою любов, тепло та сімейний затишок.

На вихованні двох родин тепер перебувають 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Одна родина виховуватиме 10 дітей. Інша – 9 діток.

Дві нових великих квартири були придбані за кошти державної субвенції – вартістю 6,4 млн грн. Ремонтні роботи та облаштування житла здійснили за кошти міського бюджету – на суму 5 млн грн. Родинам також подарували ноутбуки, кухонну техніку, телевізори. Наступного року місто планує придбати для цих двох родин автомобілі.

«Ми зробили все, щоб у вас були гарні умови, щоб ви добре навчались. Але найголовніше в житті, знаєте що? Мріяти! Та потрібно наполегливо працювати, щоб кожна мрія стала реальністю. Ми дуже раді, що вам тут подобається, що у вас тепер є родина, є затишне житло», – додав Віталій Кличко та пообіцяв дітям уже навесні спільну велосипедну прогулянку Голосіївським парком.

Сьогодні у столиці 2390 дітей мають статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. Із них 91 % влаштовані до сімейних форм виховання (опіка, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу). Щороку в Києві, з різних причин, сиротіє близько 400 дітей. Тому питання відкриття нових дитячих будинків сімейного типу залишається актуальним.

У Києві вже є 33 прийомні сім’ї, де виховують 43 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування. І 26 дитячих будинків сімейного типу, до яких влаштовано 182 дитини.

Також цього року місто придбало 2 автомобілі для дитячих будинків сімейного типу. У 2019 році, після введення в експлуатацію житлових будинків, дітям-сиротам передали 43 квартири, що придбали за кошти міського бюджету.