Головна > Без рубрики > 16 днів активності проти гендерного насильства

16 днів активності проти гендерного насильства

25 листопада в Укрінформ стартувала соціальна акція «16 днів активності проти гендерного насильства» -щорічна міжнародна кампанія, яка починається 25 листопада, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини. Під час акції будуть презентовані нові стратегії протидії насильству над жінками, інструменти формування гендерно-чутливих політик у Києві, проекти підтримки постраждалих від домашнього насильства.
У старті акції взяли участь представники державних установ та громадських об’єднань задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини, підкреслюючи тим самим, що будь-які прояви насильства над людиною у громадській чи приватній сферах, незалежно від статі, є грубим порушенням її прав.
Під час заходу заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда звернула увагу на те, що «Говорити про насильство потрібно не 16 днів, а кожного дня». Заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський наголосив на важливості створення формування думки соціуму щодо нетерпимості до насильства, бо «іноді банальний стук у двері сусіда, де є сварка, може бути більш ефективним… І таку роз’яснювальну роботу потрібно проводити серед знайомих, друзів, бо від нас самих залежить формування відношення до насильства на всіх рівнях». Заступник Представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Павло Замостян вказав на досвід Києва як приклад для інших місць щодо створення системи протидії насильству та зупинився на досвіді співпраці з громадськими організаціями. Детальніше про свої кроки у напрямі протидії насильству розповіли президентка ГО Ла-Страда Україна Ольга Калашник, виконавча директорка МБФ Українська Фундація Громадського Здоров’я Галина Скіпальська, директорка Київського міського центру роботи з жінками Тетяна Зотова та ін.
В ході зустрічі відбулася презентація нової програми: «Сучасна модель супроводу випадків насильства: реабілітація кривдників та постраждалих осіб», а також модель он-лайн опитування молоді щодо обізнаності з питань гендерно зумовленого насильства.
Організатори стартової компанії виступили Служба у справах дітей та сім`ї КМДА, Київський міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, Київський міський центр сім`ї «Родинний дім», Департамент суспільних комунікацій.
Отже, всеукраїнська акція «16 днів проти гендерного насильства» розпочата. Разом робимо кроки до зміни свідомості!