Вчора виповнився сьомий рік як у столиці запрацювала «соціальна квартира» для вагітних та матерів з дітьми раннього віку (міні центр матері і дитини) в м. Києві. Це заклад для тимчасового перебування вагітних дівчат і жінок з дітьми раннього віку, складні життєві обставини яких створюють реальну небезпеку відмови від новонароджених дітей, або позбавлення батьківських прав. Соціальна квартира- спільний проект КМЦСССДМ та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» працює в рамках соціального заходу “Екстрена підтримка молодих матерів з дітьми та вагітних жінок з метою профілактики раннього соціального сирітства.
Соціальна квартира розрахована на одночасне перебування шести клієнток з дітьми. Територіально Соціальна квартира знаходиться в Солом’янському районі Києва.
У період карантину молодим мам-вихованцям соціальної квартири у вигляді іграшок, одежи та коляски надали підтримку члени Міжнародного жіночого клубу м. Києва.
Вдячні за допомогу!
Мультидисциплінарною командою фахівців соціальної квартири, з урахуванням потреб клієнток, забезпечується надання комплексних послуг:
• правова, соціальна та психологічна допомога з метою подолання жінкою складних життєвих обставин в індивідуальній та груповій формах роботи;
• медичний нагляд за дитиною дільничними лікарями-педіатрами в загальному порядку (за адресою соціальної квартири);
• діагностика та лікування вагітної жінки, матері у відповідних медичних закладах;
• постановка дітей в чергу до дошкільного дитячого закладу за можливою адресою майбутнього проживання матері.
Соціально-побутові послуги: проживання в обладнаних кімнатах для мами з дитиною; забезпечення предметами першої необхідності: продукти харчування, засоби гігієни тощо; душ, пральна машина; користування обладнаною кухнею.
Протягом перебування жінки у соціальній квартирі вживаються заходи щодо її подальшого влаштування в громаді, а саме: за відсутності безпечного місця для проживання з дитиною — ремонт житла, чи купівля нового житла за кошти, отримані у вигляді допомоги при народженні дитини, оренда житла;за відсутності необхідної освіти — навчання жінки і отримання спеціальності, профорієнтація, працевлаштування;за відсутності навичок догляду та виховання дитини; розвиток необхідних навичок та материнського потенціалу, навчання самій вирішувати свої побутові та інші проблеми.
Влаштування до соціальної квартири відбувається в тісній співпраці з фахівцями центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, спеціалістів пологових будинків, медичних закладів м. Києва, тощо.
Звертайтеся, допомога поруч!

