Головна > Новини > Лікарі людських душ

Лікарі людських душ

    «Доброго дня!» – кажемо ми, коли заходимо у сім’ю, налаштовуваємося на позитив, не викликаємо агресію, не  маємо надмірних очікувань, відкидаємо стереотипи, не «давимо» власним досвідом, проявляємо емпатію та даємо клієнту альтернативу», бо «як ми зайдемо у сім’ю, так і вийдемо».

     Саме такий свій підхід до роботи з сім’ями, представила фахівець із соціальної роботи Оболонського РЦСССДМ, кандидат у Майстри соціальної роботи Степанець Віталіна Олексіївна під час майстер-класу «Етичні засади фахівця із соціальної роботи як складова досягнення позитивного результату подолання СЖО у сім’ї». Захід  відбувся 23 липня у Оболонському РЦСССДМ.

     В ході зустрічі фахівець розказала про можливі реакції клієнта при першій взаємодії з фахівцем, зупинилася на етичних правилах при першому контакті  та в подальшій взаємодії з клієнтом. Віталіна навела власні кейси щодо взаємодії з клієнтами, викликавши низку питань та емоцій у спеціалістів соціальної сфери, які у свою чергу теж щиро поділилися власним досвідом. Звертаючись до працівників ЦСССДМ столиці та називаючи їх «лікарями людських душ»  Віталіна звернула увагу на важливість «мудрого підходу у прийнятті рішення» щодо сім’ї, адже: «кожна родина має право на шанс, і цей шанс-ви. Якщо  у клієнта ви знайдете першопричини СЖО, встановите довіру, не будете навішувати ярлики, зможете відшукати позитив в людині, повірите в неї, то вона зможе піднятися».       

Окреме значення під час зустрічі було приділене питанню необхідності профілактики емоційного вигорання. Фахівці жваво відгукнулися на цю проблематику, а Віталіна закінчила майстер-клас побажанням: «Любіть себе, любіть людей, країну, життя і радійте йому!»