Головна > Новини > До Всесвітнього дня боротьби з гепатитами – 28 липня!

До Всесвітнього дня боротьби з гепатитами – 28 липня!

Київський міський центр соціальних служб спільно з КНП «Київський міський центр громадського здоров’я» та громадськими організаціями ВБО «Конвіктус Україна», ГО «bcd» та іншими неурядовими організаціями провели інформаційну акцію до Всесвітнього дня боротьби з гепатитом під гаслом «Майбутнє без гепатиту».

Учасники заходу мали можливість пройти експрес-тест на Гепатит, виміряти тиск та цукор в крові, дізнатись про муніципальні соціальні сервіси та отримали кваліфіковану консультацію від провідних фахівців медичної та соціальної сфер.

#Гепатит_С – це захворювання печінки, спричинене вірусом гепатиту С. Вірус поширюється через контакт із кров’ю зараженої людини. Більшість випадків зараження вірусом гепатиту С відбувається при обміні голками чи іншим обладнанням для ін’єкційних наркотиків. Також передача інфекції можлива від матері до дитини, при статевому контакті із зараженою людиною та при нанесенні татуювання чи проколенні пірсингу в непрофесійних закладах.

Для деяких людей гепатит С є хворобою короткочасного характеру, але у більшої половини людей він переходить у затяжну хронічну інфекцію.

Хронічний гепатит С може спричинити серйозні, навіть небезпечні для життя проблеми зі здоров’ям, зокрема цироз та рак печінки.

Проти гепатиту С не існує вакцини. Найкращий спосіб запобігти гепатиту С – це уникати поведінки, яка може поширити хворобу, особливо ін’єкційних наркотиків.

Важливим є тестування на гепатит С, оскільки виявлення та вчасно призначене лікування допоможе одужати за 8-12 тижнів.