Головна > Новини > Літнє оздоровлення та відпочинок для дітей-2020

Літнє оздоровлення та відпочинок для дітей-2020

Стрімко спливають останні дні літа. Нарешті у серпні відкрилися табори і це дало можливість дітям поринути у вихор пригод та спілкування, наповнюючись яскравими враженнями та незабутніми спогадами.

У 2020 році Київським міським та мережею районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організований літній відпочинок та оздоровлення для дітей з числа дітей-клієнтів мережі Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ) м. Києва. м. Києва.

Можливість відпочити за кошти міського бюджету отримали представники наступних пільгових категорій: діти та молодь з інвалідністю за відсутності медичних показань та здатних до самообслуговування; діти-сироти, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей; діти з сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах; діти, позбавлені батьківського піклування; діти один з батьків яких загинув (пропав без вісти) у районі проведення АТО або помер внаслідок поранення отриманого в АТО; діти учасників бойових дій, діти один з батьків яких загинув або помер внаслідок поранення під час масових акцій громадянського протесту; діти, постраждалі внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій; діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи; діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків. Всі вони є клієнтами мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва.

У Черкаській обл. Корсунь-Шевченківського р-ну у ТОВ “Літній наметовий табір “Витоки” діти зі столиці 18 серпня вже закінчили свій відпочинок, але триває оздоровлення дітей у курортній зоні Київської області у ТОВ «Культурно-оздоровчий центр «Пролісок» та Позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Зміна».

Окрім цього в рамках реалізації заходів «Соціальне літо» поряд з селом Ровжі, Вишгородського району, Київської області, на березі Київського водосховища відбувся 9-ти денний виїзд дітей та молоді столиці, у супроводі волонтерів, в літній наметовий табір, де відбулося ґрунтовне ознайомлення з основами Скаутингу.

В умовах епідемічної небезпеки поширення COVID-19 відпочинкові та оздоровчі зміни організували з дотриманням всіх необхідних умов інфекційного контролю. Діти мали доступ до миття рук проточною водою з милом, до антисептиків, мали соціальну дистанцію під час заходів, їм два-три рази на день вимірювалася температура, у таборах цілодобово чергували медичні працівники.

Літній відпочинок та оздоровлення є важливою частиною системної комплексної роботи ЦCCCДМ молоді м. Києва, що опинились у складних життєвих обставинах. Діти дихали чистим повітрям за межами міста, загартовувались купанням в річці, займалися спортом. А також мали змогу взяти участь у різнопланових ігрових заходах, розвиваючих майстер-класах, в тому числі заходах, які зосереджені на патріотичне виховання.

Для багатьох дітей кризових категорій це була унікальна можливість отримати кваліфіковану психологічну допомогу. Але найважливіше, що у таборах, куди потрапили діти, сім’ї яких опинилися у складних життєвих обставинах, були створені всі умови для отримання ними нових навичок (спілкування, адаптації, соціалізації, самореалізації, самообслуговування, встановлення та підтримки стосунків тощо) та нового соціально-позитивного досвіду. У дітей та підлітків розвивалось толерантне ставлення дітей один до одного, зокрема до дітей з інвалідністю.

У таборах були створені сприятливі умови для повноцінного відпочинку та всебічного розвитку. Крім того, під час відпочинкових змін працював психолог, який проводив діагностику, консультування, психологічну корекцію, психологічні тренінги, індивідуальні консультації з дітьми та їх батьками за заявками. Із окремими дітьми та підлітками проводили індивідуальну роботу із вирішення міжособистісних конфліктів, психологічну корекцію агресії, тривожності, гіперактивності, низького рівня комунікативних звичок тощо.

В кожному таборі проводилось інформування дітей та доросли про перелік послуг, які надаються мережею центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва.

Реалізація права на оздоровлення та відпочинок дітей є одним з найважливіших стратегічних завдань міської влади по забезпеченню соціального захисту дітей.

За розтаванням буде зустріч!Триває тренінг у таборі під с. РовжиВідпочинкова програма у ЛНТ «Витоки»Під час заняття зі стрільби з луку у наметовому таборі під с. Ровжи