Головна > Новини > 1 грудня-Всесвітній день солідарності із ВІЛ-позитивними людьми

1 грудня-Всесвітній день солідарності із ВІЛ-позитивними людьми

В 1988 році Організація Об’єднаних Націй офіційно оголосила 1 грудня Всесвітнім Днем боротьби зі СНІД. В цей день висловлюється солідарність з людьми, яких торкнулася проблема безпосередньо, привертається увага громадськості до питань об’єднання зусиль людства у протидії поширенню епідемії. В цей день Ви можете побачити на вулицях рідного міста людей, які носять на грудях червону стрічку. Надіти її – зробити крок назустріч тим, хто намагається боротися з невіглаством, СНІДофобією, проявами дискримінації та стигматизації людей, які живуть з ВІЛ.

Мільйони людей з різних країн та континентів носять червону стрічку як символ усвідомлення важливості консолідації суспільства у вирішенні проблем поширення епідемії.

Символічна стрічка – червона петелька з червоної тканини – має багато значень. Це і символ протесту проти необізнаності, проти дискримінації людей, які живуть з ВІЛ/СНІД. Це і знак пам’яті про померлих від СНІД. Це і знак солідарності з лікарями, з усіма, хто намагається протидіяти епідемії, нетолерантному ставленню до ЛЖВ. Це і заклик до конктретної соціальної дії.

Символ всесвітнього антиСНІДівського руху створив художник Франк Мур у квітні 1991 року. В той час до хвороби, яка забрала життя багатьох людей, намагались не привертати особливої уваги. Перше значення стрічки – “я знаю про проблеми ВІЛ-інфекції /СНІД, і ці проблеми мене глибоко хвилюють”. Спочатку червону стрічку, прикріплену на грудях, носили художники, митці, члени благодійної організації «Visual AIDS». В листопаді 1991 року на концерті, присвяченому Фреді Меркюрі, у Великобританії червону стрічку одягли 70 000 прихильників співака. Незабаром, вона стала всесвітнім символом боротьби зі СНІД і солідарності з тими, кого торкнулася ця проблема.

У світі на сьогоднішній день зареєстровано 42 295 050 випадків виявлення ВІЛ-інфекції. В 2020 році від хвороб, зумовлених ВІЛ, померло 1 545 052 людини.

За десять місяців 2020 року в Україні за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України було зареєстровано 13277 випадків ВІЛ-інфекції – серед яких 66 дітей до 14 років, 3533 випадки СНІДу – серед яких 36 дітей до 14 років та 1802 смерті, зумовлені СНІДом, серед громадян України, 7 у дітей до 14 років та 44 випадки ВІЛ-інфекції серед іноземців.

Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами залишаються Дніпропетровська, Одеська, Донецька області, а також Київ. Там зареєстровано найбільшу кількість випадків ВІЛ-інфекції, СНІДу та смертей, зумовлених СНІДом серед усіх регіонів України.

Найбільш поширеними шляхами передачі ВІЛ/СНІДу у 2020 році залишається  – незахищений статевий акт у 8 098 осіб, з них гомосексуальним шляхом – 328 гетеросексуальним – 7 770, парентеральним шляхом – 5 083.

У жовтні 2020 року в Україні офіційно зареєстровано 1 244 нових випадки ВІЛ-інфекції, у 268 пацієнтів діагностовано СНІД, а 160 людей померли від СНІДу.

Станом на 01.07.2020 року перебувають під медичним наглядом у місті Києві 14 742 ЛЖВ (з урахуванням 942 пацієнтів (мешканців м. Києва), що спостерігаються в ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України»). Протягом І півріччя 2020 року взято під медичний нагляд 857 ВІЛ-позитивних осіб, з них: з вперше встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції – 660 осіб.

Діяльність мережі ЦСССДМ м. Києва

В рамках діяльності Київського міського центру соціальних служб столиці реалізуються «Заходи спеціалізованого формування «Служба соціально-профілактичної роботи», а саме: формування у клієнтів навичок безпечної поведінки та усвідомлення ризику інфікування ВІЛ, гепатитами В і С, туберкульозом, інформування про можливість проходження КІТ (консультування і тестування); організація індивідуальної та групової консультативної допомоги особам з проблем залежностей, ВІЛ-інфекції, інших соціально небезпечних захворювань.

Якщо Вам необхідна професійна безкоштовнапідтримка у вирішенні проблем, пов’язаних з проблематикою ВІЛ, звертайтесь: Крисов Леонід Петрович – методист відділу методичного забезпечення соціальної роботи (вул. О.Довженка, 2, каб.13.; тел. 063-158-50-21, 097-702-97-35).

Окрім цього працюють заклади соціальної підтримки сімей, дітей та молоді:

Київський міський правобережний центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді

Адреса: м. Київ, пр. Василя Порика, буд. 13Б; телефон: (073) 468-87-07

Надання соціальної, психологічної та інформаційної підтримки дітям та молоді та членам їхніх сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, формування прихильності до прийому ВААРТ та виконання медичних рекомендацій.

Київський міський лівобережний центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді

Адреса: м. Київ, вул. Новодарницька, буд. 26, корпус 2; телефон: 338-56-85

Надання соціальної, психологічної та інформаційної підтримки дітям та молоді та членам їхніх сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, сприяння гармонійному розвитку дітей, які проживають в родинах з проблемами ВІЛ.

Працюємо разом на досягнення результату!