Головна > Новини > Настав час подолати ТБ!

Настав час подолати ТБ!

Годинники б’ють відлік до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 2021 року, який буде відзначатися 24 березня…Прийнято вважати, що туберкульоз – це хвороба легенів, але насправді туберкульозом можуть вражатися практично всі органи людини. Це інфекційне захворювання, що викликається мікобактерією туберкульозу.

Найпоширеніші симптоми туберкульозу: кашель, що триває 2 тижні і більше; підвищена температура тіла протягом 7 днів і більше; задишка, в тому числі і при незначному фізичному навантаженні; втрата апетиту, постійна втомленість; безпричинна втрата ваги; підвищене потовиділення, особливо вночі; домішки крові в мокроті при кашлі (кровохаркання); болі в грудній клітці. У разі наявності цих симптомів слід якомога швидше проконсультуватися у сімейного лікаря або лікаря-терапевта.

Ми часто боїмося говорити про туберкульоз. Однак, зміна мовлення починається з кожного з нас: в засобах масової інформації, наших будинках, громадах та медичних установах. Інфікування туберкульозом – це не те саме, що захворювання на туберкульоз. Носіями інфекції є більшість людей. Але тільки за умови зниження імунітету – через різні захворювання, погане харчування, зловживання алкоголем або наркотичними речовинами – збудники туберкульозу активізуються і в організмі виникає захворювання на туберкульоз.

При виникненні питань для консультацій телефонуйте цілодобово на безкоштовні лінії:

0-800-50-30-80 – Всеукраїнська гаряча лінія з питань туберкульозу.

У місті Києві працює цілодобова консультативно-інформаційна служба «Здоров’я – порада лікаря за телефоном 15-83» (безкоштовно зі стаціонарних телефонів м. Києва), та з мобільних телефонів (044) 235 01 01, де можна отримати консультації та поради лікарів.

Уважно ставтеся до свого здоров’я, при поганому самопочутті звертайтеся до лікаря!

А більше дізнатися про ТБ ви зможете під час віртуального квесту «Знання=Захист=Здоров‘я!», який відбудеться 24 березня на різних платформах та корисних сторінках інтернету. Реєстуйтеся: http://kvest-tuberkulyoz.tilda.ws/