Головна > Новини > Гігієнічні прокладки — необхідність, а не розкіш

Гігієнічні прокладки — необхідність, а не розкіш

Гігієнічні прокладки — необхідність, а не розкіш. Відзначайте День менструальної гігієни разом з Фундацією АнтиСНІД-США в Україні (AHF Ukraine). Поки світ кинув всі сили на боротьбу з COVID-19, в День менструальної гігієни життєво важливо всім нагадати, що менструації під час пандемій нікуди не зникають.

Київський міський центр соціальних служб долучився до проведення презентації акції в рамках проведення Дня менструальної гігієни: «Ми радо долучилися до ініціативи, адже важко переоцінити важливість питань гігієни, зокрема у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах. Дуже важливо, щоб дівчата були більш обізнані в питаннях, що стосуються власного тіла, визнавали його цінністю та власною відповідальністю, а головне, ми як фахівці маємо стимулювати наших клієнтів до здорового способу життя та кращих практик безпечної поведінки», — Директорка Київського міського центру соціальних служб Ярослава Колобова.

З 1,8 мільярда дівчат, жінок, трансгендерних чоловіків та небінарних людей репродуктивного віку з регулярними менструаціями щомісяця мільйони не можуть забезпечити собі гідної і здорової менструальної гігієни. Через цю проблему молоді жінки і дівчата в усьому світі стикаються з труднощами, які впливають на рухову активність, обмежують свободу і можливості для дій у тій чи іншій ситуації. Все це негативно впливає на відчуття власного комфорту дівчат та жінок, викликаючи стрес та занепокоєння.

День менструальної гігієни — щорічний міжнародний захід, що відзначається 28 травня, починаючи з 2014 року. Метою заходу є привернення уваги світового суспільства до проблеми менструальної гігієни та здійснення просвітницької роботи, яка дає можливість дівчатам повноцінно брати участь у житті суспільства, зберігати власне здоров’я та незалежність. Цьогоріч Фундація АнтиСНІД-США (AHF) — найбільша у світі організація з боротьби зі СНІДом приєднується до проведення спеціальних мотиваційних та інформаційно-просвітницьких заходів до Дня менструальної гігієни під гаслом «Необхідність, а не розкіш» у форматі онлайн та, за можливості, офлайн. Беріть участь у подіях, організованих AHF до Дня менструальної гігієни, об’єднаних темою «Необхідність, а не розкіш» в рамках кампанії з роздачі 5 мільйонів гігієнічних прокладок жінкам і дівчатам, які перебувають у складних життєвих обставинах

Згідно з опитуваннями, кожна п’ята школярка в Україні пропускає заняття через відсутність можливості придбати засоби гігієни під час менструації. А коли немає можливості дістати прокладки, дівчата користуються тим, що мають під рукою: серветками, газетами, туалетним папером, шкарпетками або взагалі нічим.

В Україні в рамках глобальної ініціативи команда AHF Ukraine разом з Департаментом молоді та спорту виконавчого органу КМДА та Київським міським центром соціальних служб у травні проведе просвітницьку онлайн-кампанію «Мій комфорт — моя свобода» та здійснить безкоштовну роздачу тисячі упаковок гігієнічних прокладок дівчатам, що перебувають у складних життєвих обставинах. Захід із роздачі засобів менструальної гігієни та коротка просвітницька лекція за участі психолога і гінеколога відбудеться 27 травня у Києві у просторі IHub за адресою вул. Хрещатик, 19. Початок заплановано на 14:00. Також протягом травня AHF розповсюдить 200 тисяч гігієнічних прокладок у 17 регіонах країни серед дівчат, родини яких перебувають у складних життєвих обставинах

Ярослава Лопатіна, голова представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні, поділилася своїм баченням майбутньої події:

 «Менструація — абсолютно природний процес в жіночому організмі. І він не має бути ані предметом сорому, ані причиною неспроможності до звичних справ. Засоби менструальної гігієни — необхідність, а не розкіш. Проте, згідно з опитуваннями, в Україні для 27,4% дівчат вони занадто дорогі. Мета нашої кампанії — звернути увагу на цю проблему і донести думку, що комфорт кожної дівчини — це її свобода: свобода руху, свобода самовираження, свобода вибору. Саме тому AHF Ukraine протягом травня розповсюдить 200 тисяч гігієнічних прокладок у 17 регіонах країни серед дівчат, родини яких перебувають у складних життєвих обставинах. Долучайтеся до нашої ініціативи, тому що внесок кожного має значення для подолання цієї проблеми».

Юлія Хан, Директор Департаменту молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), зазначила:

«Менструація не має перешкоджати дівчатам відвідувати навчальні заклади, реалізовувати свої права і свій потенціал. На жаль, опитування показують, що не всі дівчата знають, як безпечно для свого здоров’я поводитись і дотримуватись менструальної гігієни, стають жертвами насмішок і цькування серед однолітків. Основна мета нашого заходу — надати відповіді на всі запитання підлітків, в тому числі і хлопців, які теж мають розуміти, що таке менструація, як вона триває і яких заходів гігієни дівчата мають дотримуватися для збереження свого здоров’я і почуття гідності».

Київський міський центр соціальних служб долучився до проведення презентації акції в рамках проведення Дня менструальної гігієни: «Ми радо долучилися до ініціативи, адже важко переоцінити важливість питань гігієни, зокрема у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах. Дуже важливо, щоб дівчата були більш обізнані в питаннях, що стосуються власного тіла, визнавали його цінністю та власною відповідальністю, а головне, ми як фахівці маємо стимулювати наших клієнтів до здорового способу життя та кращих практик безпечної поведінки», — Директорка Київського міського центру соціальних служб Ярослава Колобова

 «Я виросла у культурі, де менструація є соціальним табу, а дівчат і жінок сприймають як «нечистих». З мене сміялися, якщо я не могла піти на урок плавання через менструацію», — розповідає Лоретта Вон, заступниця начальника відділу міжнародної адвокації та політики AHF. — «Для боротьби з цією стигмою, яка нікуди не зникла, AHF розпочинає соціальну кампанію з роздачі 5 мільйонів гігієнічних прокладок. Ще одна причина — відсутність у багатьох жінок і дівчат у всьому світі можливостей для придбання або доступу взагалі до засобів гігієни під час менструації. Прокладки також відіграють чималу роль в отриманні освіти для дівчат, які можуть пропускати від 20% і більше занять кожного навчального року через менструацію, що призводить до збільшення і без того величезного розриву в освіті між жінками і чоловіками».AHF (Фундація АнтиСНІД-США) — найбільша міжнародна організація по боротьбі зі СНІДом, що забезпечує лікування та підтримку понад 1,5 млн пацієнтів з ВІЛ і супутніми захворюваннями у 45 країнах світу, в тому числі й в Україні. Більше інформації про AHF на офіційному сайті www.aidshealth.org та на сторінках у соцмережах: Facebook — www.facebook.com/aidshealth, Twitter — @aidshealthcare та Instagram —@aidshealthcare.