Головна > Новини > ХХХ ювілейний збір-похід «Козацькими шляхами»: «Створюй та дивуй. Версія 3.0»

ХХХ ювілейний збір-похід «Козацькими шляхами»: «Створюй та дивуй. Версія 3.0»

«Дякуємо за сяючі очі дітей; за те, що ділилися досвідом створення команди, вирішення проблемних ситуацій; за те, що наші діти стали більш самостійними і відповідальними» – саме такий відгук отримала Наталія Басараб від батьків, діти яких прибули зі збору-походу «Козацькими шляхами». До вихованців будинку сімейного типу родини Басараб, які і самі вперше побували на такому заході, завдяки ГО «Дівчата діють» долучилися ще й й дівчата із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Саме тут більш згуртовані вихованці ДБСТ охоче ділилися своїм досвідом із іншим дітьми з сімей.

    «Дякую, що я був тут» – наприкінці бриніло у душі у кожного, хто 24 по 28 червня побував на ХХХ ювілейному Всеукраїнському зборі-поході волонтерських загонів та молодіжних громадських організацій «Козацькими шляхами», що проходив під гаслом: «Створюй та дивуй. Версія 3.0». За традицією захід проходив біля с. Виграїв, Корсунь-Шевченківського р-ну, Черкаської обл. Збір-похід організовано Київським міським центром соціальних служб,  ВМГО «Скаутський рух», ВМГО «Національна організація Скаутів України», Київським міським центром «Родинний дім» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Служби у справах дітей та сім’ї Київської міської державної адміністрації. Учасниками збору-походу стали представники скаутських організацій, волонтерських загонів, дитячих та молодіжних громадських організацій, а також організовані групи школярів і студентів. Окрім киян до заходу приєдналися представники з різних куточків України.

      За традицією учасники заходу проживали у наметах, готували їжу на багатті, оволодівали навичками самообслуговування, життя на природі та спільної діяльності в колективі однодумців. Дівчата та хлопці отримали корисні знання від представників Ювенальної поліції, Патрульної поліції та Червоного хреста з основ безпеки життєдіяльності,  медицини, самозахисту. Також учасники збору відвідали  різноманітні тренінги та цікаві зустрічі зі здорового способу життя, гендерних питань.

     Дівчата та хлопці спробували себе у подоланні туристичних перешкод, взяли участь у спортивних змаганнях, поплавали на каяках, відвідали скеледром, скайпарк, слеклайн, альфа-гравіті; потрапили у світ сучасних настільних ігор та на територію майстерень, де змогли проявили свої творчі здібності, поринувши у вир креативу та яскравих барв; розкрили свої таланти під час концертів та вечірніх вогників. Також за традицією відбулися випробування на звання лісу «Хитрий лис», риболовля,  гра «Тропа розвідника»,  яскравий зомбі-квест та ін.

     Але кожного року збір-похід має свої барви. Цьогоріч кожен учасник зміг помандрувати крізь час, дізнатися про видатних особистостей, винаходи та визначні події, які відбулися протягом 30 років. Родзинкою збору стало проведення  великої гри «30 років еволюції».

    Вдячні  добрим друзям та спонсорам збору-походу, а саме ГО «Центр гуманітарних місій», AHF Ukraine, Патрульній поліції України, Загонам швидкого реагування Товариства Червоного Хреста, ТМ «Ярмолинці», ТМ “Deuter”, Національній молодіжній раді України та багатьом іншим.

    Детальніше: https://www.facebook.com/kozatskymy.shliahamy.