Головна > Новини > Навчання з паліативної допомоги

Навчання з паліативної допомоги

14 липня на базі Київського міського центру соціальних служб відбувся курс: «Організаційні, методичні та методологічні засади надання соціальної послуги по догляду та паліативної медичної допомоги пацієнтам та членам їх сімей». Заняття проводилися для працівників територіальних центрів соціального обслуговування столиці за підтримки Департамент соціальної політики КМДА.

    Своїм унікальним досвідом ділилися представники кафедри паліативної та хоспісної медицини Національного університету охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика: Анатолій Царенко , доктор медичних наук, завідувач кафедри Зоя Максимова, асистент кафедри. В ході навчання соціальні працівники більш широко для себе розкрили поняття щодо організаційних засад надання соціальної послуги з паліативного догляду та паліативної медичної допомоги пацієнтам та членам їх сімей, нормативно-правової бази мультидисциплінарної, міжвідомчої та міжсекторальної співпраці, а також щодо організації простору тяжкохворого пацієнта, ключових аспектах роз’яснювальної роботи соціальних працівників з родичами пацієнта, сучасних засобах догляду за хворим в домашніх умовах та профілактиці вторинних ускладнень.

     Леся Литвинова, засновниця БФ СВОЇ зупинилася на основних симптомах та синдромах у паліативного пацієнта. Була звернута увага на сучасних методах корекції, які може використовувати соціальний працівник.

     Отже, продовжуємо удосконалювати професійні компетенції!

Відкриття курсу заступником директора КМЦ Савченко О.М.Царенко А.В. знайомить із правовими аспектами надання паліативного доглядуВручення сертифікатівВідпрацювання практичних навичок догляду