Головна > Новини > На шляху вдосконалення професійних компетенцій

На шляху вдосконалення професійних компетенцій

21 жовтня 2021 року  у приміщенні  Київського міського  центру соціальних служб відбулося останнє у цьому році навчання з паліативної допомоги для працівників територіальних центрів соціального обслуговування, де  сертифікат отримав вже  100-ий працівник терцентру.

    «Протягом 2021 року Київський міський центр соціальних служб  переформатував свою діяльність, зосередившись на  створенні методичних розробок та організації проведення заходів з підвищення компетенцій надавачів соціальних послуг. Зараз триває робота над створенням плану  навчань на 2022 рік, отже, і надалі ми продовжуємо працювати над посиланням методичної складової» – зауважує директор Київського міського центру  Ярослава Колобова.

      У 2021 році у співпраці з Департаментом соціальної політики КМДА Київським міським центром проведено низку навчань з паліативної допомоги для працівників територіальних центрів соціального обслуговування в рамках курсу: «Організаційні, методичні та методологічні засади надання соціальної послуги по догляду та паліативної медичної допомоги пацієнтам та членам їх сімей» із залученням досвідчених фахівців кафедри паліативної та хоспісної медицини Національного університету охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика та мобільної служби паліативної допомоги.

        20 жовтня на базі Київського міського центру соціальних служб спеціалістами Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН проводився  трьохтижневий цикл дводенних навчань «Ефективна комунікація  з літніми людьми та збереження власного психологічного здоров’я за стресових умов (пандемія COVID-19)» для  працівників територіальних центрів соціального обслуговування, районних центрів соціальних служб, пансіонату ветеранів праці та геріатричного пансіонату міста Києва.

       У 2021 році працівниками мережі центрів соціальних служб для  представників територіальних центрів столиці організовано проведення семінарів на тему: «Оцінка та оцінювання потреб осіб/сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах». Зустрічі були зумовлені необхідністю більш якісного виконання Закону України «Про соціальні послуги» та  впровадження у життя постанови КМУ від 01.05.2020 №587«Про організацію надання соціальних послуг». Обмін досвідом, формування спільного інформаційного поля, в якому працюють соціальні працівники різних структур сприятиме  підвищенню професійної компетентності надавачів соціальних послуг та покращенню якості послуг територіальній громаді столиці.

     У 2022 році вкрай нагальним є апробація підготовки  тренерів персональних асистентів особи з інвалідністю, яка вже розпочалася та відбудеться за підтримки ЗВО столиці, зокрема, Відкритого університету розвитку людини «Україна» та Національного педагогічного університету  ім. М.П. Драгоманова.

    І надалі продовжуємо працювати за напрямом, враховуючи, що методична  професійна комунікація є важливою  ланкою взаємодії партнерських структур у соціальній сфері. 

Триває заняття з паліативної допомогиПід час семінару в Подільській РДА щодо оцінки та оцінювання потребНаприкінці зустрічей фахівці отримують свідоцтво про проходження навчанняВ ході заняття з геріатрії