Головна > Новини > В столиці відбулося навчання кандидатів щодо надання послуги «супровід під час інклюзивного навчання»

В столиці відбулося навчання кандидатів щодо надання послуги «супровід під час інклюзивного навчання»

    З 20 по 29 жовтня в Департаменті  соціальної політики КМДА  тривало навчання для осіб, які надаватимуть соціальну послугу «супровід під час інклюзивного навчання», яке проходило по два дні для трьох груп учасників.    В навчанні взяли участь 30 осіб, і це були переважно мами дітей з особливими освітніми потребами, яким вони в майбутньому саме цю соціальну послугу хочуть надавати. 

     В перший день учасниками навчання було розглянуто концепцію незалежного життя та технології взаємодії з людьми з інвалідністю, яку презентували досвідчені фахівці Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, доктор психологічних наук, професор Галина Бевз і науковий співробітник, сімейний психотерапевт та ведуча порталу «Інклюзія в Україні» Аліна Мельник.

    Директор Інклюзивно-ресурсного центру Солом’янського району м. Києва, Юлія Сологуб поінформувала щодо принципів за якими відбувається процедура направлення дитини з особливими інклюзивними потребами до навчального закладу, яку участь в цьому приймають батьки, та з яких фахівців складається команда супроводу. Окрім  цього були озувчені терміни вивчення особливих освітніх потреб дитини та надана інша корисна інформація на допомогу батькам.

      Свій досвід та знання для учасників презентувала директорка Святошинського центру соціальних служб, дитячий психіатр, Олександра Дружинська, яка зосередила увагу на кризових ситуаціях, що можуть статись в роботі під час супроводу дитини з певною нозологією, та як з ними справлятись. Детально розбирали  причини агресії в осіб з інвалідністю, виявлення потреби, яка нереалізована,  та які саме практичні поради можуть в цьому допомогти.

      Другий день навчання  складався з надання першої допомоги при екстрених та невідкладних станах в очікування меддопомоги, де кожен учасник мав змогу отримати не лише теоретичні знання від представника Червоного Хреста України та тренерки, психологині, фельдшера невідкладних станів, Лайми Гейдар, а й набути практичні навички. А також всі учасники отримали свідоцтва щодо пройденого курсу навчання.

     Учасники зустрічей сподіваються, що найближчим часом у дітей з’явиться змога мати особистий супровід в навчальному закладі, та за рахунок цього підвищити якість навчання і полегшити соціалізацію дитини в суспільстві.

Заступник директора КМЦ ділиться досвідом
Заступник директора КМЦ ділиться досвідом
Під час відпрацювання практичних навичок
Під час відпрацювання практичних навичок