Головна > Новини > У КМЦ відбувся тренінг: «Особливості участі психолога у допиті (опитуванні), дружньому до дитини»

У КМЦ відбувся тренінг: «Особливості участі психолога у допиті (опитуванні), дружньому до дитини»

З 8 по 10 листопада у Київському міському центрі соціальних служб для психологів мережі Центрів соціальних служб столиці відбувся тренінг: «Особливості участі психолога у допиті (опитуванні), дружньому до дитини». Навчання проходило у межах проекту ГО «ВГЦ «Волонтер» за підтримки Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

       В ході зустрічі учасники відпрацьовували навички щодо питань побудови ефективної взаємодії з дитиною з урахуванням її потреб, задач та відповідно до віку. Окрім цього під час тренінгу розглядалися законодавчі особливості, що стосуються допиту (опитування) дитини за методикою, дружньою для дитини; принципи правосуддя, дружнього до дитини; компетентності та роль психолога під час допиту (опитування) дитини, зокрема, структуру написання, оформлення та ролі висновку психолога за результатами опитування. Спеціалісти ЦСС ознайомились з психологічними методиками, що можна застосовувати у роботі; особливостями сприйняття, запам‘ятовування та відтворення інформації дитиною. Фахівці відпрацьовували навички у роботі над практичними ситуаціями, м‘які навички комунікації з дитиною, техніки Soft Skills (рівні та інструменти комунікації). У центрі уваги були методики оцінки показів дитини, особливості формулювання запитань та багато інших важливих питань.

     Своїм досвідом з колегами з центрів соціальних служб ділилися  яскраві тренери: Наталія Пашко – психологиня, спеціалістка по роботі з випадками домашнього насильства, координаторка напрямку по роботі з дітьми та підлітками ГО «Інститут психології здоров‘я», а також Тамара Бугаєць –  адвокатка, експертка Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, викладачка Криворізького навчально-наукового інституту Донецького державного університету внутрішніх справ.

      Попереду у  фахівців мережі Центрів соціальних служб столиці багато роботи, пошуків та розвитку за напрямом.

«Мозковий штурм» під час тренінгу«Малюємо» особистісний портрет психологаУчасниками тренінгу є психологи ЦСС столиціНавчання проходило в рамках проекту ГО «ВГЦ «Волонтер» за підтримки Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні