Головна > Новини > 16 листопада-день толератності

16 листопада-день толератності

  

    «Соціальна робота неможлива без толерантного відношення: до себе та своєї спеціальності, до колег, до надавачів та отримувачів соціальних послуг» – Крисов Леонід Петрович, методист Київського міського центру соціальних служб, Майстер соціальної роботи, Заслужений працівник соціальної сфери України.

    Ми поцікавилися баченням толерантності у студентів 2 (магістерського) курсу спеціальності «Соціальна робота» КУ імені Грінченка: «Свій початок свято бере від дня ухвалення Декларації принципів терпимості, та сьогодні, толерантність – це не лише про расу людини, гендер чи вагу.

    Всі ми різні, у нас різні вподобання, звички, і ми вже навчились жити з цим, сприймати це та з повагою ставитись до вибору один одного. Підтвердженням цього є різні течії, які набувають актуальності вже не один рік. Одна із таких бодіпозитив, який закликає, з повагою ставитись до людей, які не відповідають «стандартам». Зовнішня оболонка у всіх різна, різні форми, розміри, вага – і це нормально. Лише тіло не може визначати всю цінність людини, кожен з нас – особистість. Нам може подобатись різна їжа, різний стиль у одязі, у нас різні характери та менталітети, але нас об‘єднує одне – всі ми діти однієї планети. А тому, все, що на ній коїться, повинно стосуватись кожного з нас. Особливо в умовах сучасності: наслідки пандемії, світова криза, глобальне потепління – все це проблема не одної людини, а людства.

     Зациклюючись на зовнішності інших, тримаючи в собі ненависть до людей, у яких інший характер чи вподобання чи відкрито транслювати нетерпимістю до людей з зайваю вагою – все це гальмує наш розвиток, не допомагає нам згрупуватись для спільної мети, а лише віддаляє одне від одного. Щоб разом все це здолати та пройти, необхідно в першу чергу бути толерантним, не лише на матеріальному та фізичному рівнях, але й духовному».

День толерантності