Головна > Новини > «Наважся! Довірся! Розкажи!»

«Наважся! Довірся! Розкажи!»

«Лезо бритви гостре і тонке. По аналогії з цим розмова батьків і дітей про секс. Питання у технології використання. Сьогодні буде безпечна розмова на тему протидії сексуальному насильству над дітьми» – саме так розпочався захід до Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, що відбувся 18 листопада у Центрі «iHUB». В рамках зустрічі пройшла прем’єра вистави Гендерного інтерактивного театру Школи Рівних Можливостей (ШРМ) «Наважся! Довірся! Розкажи!». Захід реалізовано в рамках проекту: “Захист прав дітей: АРТ-технології надихають” за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Києві, а також Київського міського центру соціальних служб. У зустрічі взяли участь спеціалісти мережі Центрів соціальних служб столиці, Служби у справах дітей та сім’ї КМДА, представники середньої та вищої освіти, науковці.

      «Робота щодо сексуального просвітництва та протидії насильству – сінергія багатьох установ та структур, -зазначила на початку заходу директор КМЦ Ярослава Колобова. Вона згадала на багаторічний досвід співпраці з представниками ГО «Школа Рівних Можливостей», ідеї яких виросли поступово у чіткі алгоритми дій».

     «ГО Київська Школа Рівних Можливостей системно працює над попередженням та протидією сексуального насильства та комерційної сексуальної експлуатації дітей. В інформаційній роботі організація використовує сучасні АРТ-технології» – зауважила натомість виконавчий директор ГО Ірина  Конченкова.

    Вистава «Наважся! Довірся! Розкажи!»- це «реальні» сумні і болючі історії, які пережили «герої» вистави, і про які вони не наважуються розповісти дорослим. Постановницєю вистави стала Аліна Малиновська, а режисеркою виступила Яніна Нємая, яка на заході також презентувала власні тренерські розробки:  курс щодо підвищення поінформованості батьків з питань сексуального виховання дітей «Говорити не можна мовчати», а також щодо сексуальної просвіти безпосередньо дітей (в інтерактивному форматі).

    «Формат подання інформації був цікавим, сучасним та легким – ділилися враженнями наприкінці зустрічі соціальні працівники та освітяни – саме такий формат є найбільш сприйнятливим для поширення у молодіжному середовищі». 

    Нагадуємо,Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства відзначається з 18 листопада 2015 року. Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей досі є трагічною реальністю для всіх наших суспільств. Це серйозне порушення прав дітей, що завдає довготривалих та часто згубних наслідків на все їхнє життя. Щоб запобігти цим злочинам, притягнути кривдників до відповідальності та захистити жертви, Раді Європи та її державам-членам необхідно забезпечити, щоб батьки, викладачі, громадські організації та особи, що приймають рішення, не відвернулися від проблеми, а привернули  до неї увагу, обговорили способи та здійснили практичні кроки до її вирішення. Таким чином, завданнями Європейського дня є:

► підвищити обізнаність громадськості про сексуальну експлуатацію та сексуальне насильство над дітьми та необхідність запобігання таким діям;

► сприяти відкритому обговоренню питань захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, а також допомогти запобігти та усунути випадки стигматизації жертв;

► сприяти ратифікації та імплементації Ланцаротської конвенції – унікального документа з юридично зобов’язуючим характером, який зобов’язує держави криміналізувати всі форми сексуального насильства над дітьми та роз’яснює шляхи боротьби з ним.

Під час виступу Гендерного інтерактивного театру ШРМ
Під час виступу Гендерного інтерактивного театру ШРМ
Директор КМЦ Колобова Я.В. висловила підтримку  ініціативі
Директор КМЦ Колобова Я.В. висловила підтримку ініціативі
Режисерка театра, тренер Яніна Нємая про використання сучасних АРТ-технологій
Режисерка театра, тренер Яніна Нємая про використання сучасних АРТ-технологій
Друковані інформаційні матеріали щодо протидії насильсту
Друковані інформаційні матеріали щодо протидії насильсту