Головна > Новини > Знов «за парту?» Випускний у «Міській школі для консультантів з питань залежностей»

Знов «за парту?» Випускний у «Міській школі для консультантів з питань залежностей»

    «Маю надію, що набуті  в процесі навчання знання та навички стануть у нагоді та поліпшать якість надання соціальних послуг київським родинам з проблемами хімічних залежностей та співзалежності» – зазначає  тренер «Міської школи для консультантів з питань залежностей» Оксана Придатко, одна з розробників Державного стандарту соціально-психологічної реабілітації осіб, залежних від наркотичних речовин чи психотропів. 

      На цьому тижні 32 працівника державних установ та неурядових організацій закінчили  навчання у «Міській школі для консультантів з питань залежностей». За 6 років проекту вже підготовлено 256 спеціалістів. Програма  реалізується Київським міським центром соціальних служб спільно КНП «Київська міська наркологічна клінічна лікарня «Соціотерапія», «Київським міським центром громадського здоров’я.

     Метою проведення навчання  є підвищення рівня  підготовки спеціалістів, які надають консультативні послуг вживачам психоактивних речовин та членам їхніх родин, відповідно до світових та вітчизняних стандартів та практик. В 2021 році акцент був спрямований на здійснення консультативної та  реабілітаційної роботи, відповідно до державних стандартів надання соціальних послуг.

     Наразі програма проходить онлайн і складається з 12 тем, які розподілені по окремим модулям. В рамках занять розглядаються загальні питання природи залежності, факторів ризику та прикладні питання взаємодії з людьми, які вживають алкоголь та наркотики, особливостям  роботи зі співзалежними.   Слухачі мають можливість задавати питання щодо своїх  ситуацій, складних випадків, дізнаються про служби, організації та сервіси, що працюють із залежними.

     Вручення сертифікатів учасникам навчання проводила заступник директора Київського міського центру Олена Савченко, яка надала професійні рекомендації  «випускникам» та надихнула на непросту, але вкрай важливу діяльність.

       Наразі  у 2022 році  вже розпочався новий цикл навчань для 58 спеціалістів за напрямом. Отже, знову – «за парти»!

Під час  спілкування із заступником директора КМЦ Савченко Оленою
Під час спілкування із заступником директора КМЦ Савченко Оленою