Головна > Новини > У Києві розпочато навчання за програмою навчання фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності

У Києві розпочато навчання за програмою навчання фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності

8 лютого на базі Київського міського центру соціальних служб розпочато  навчальний курс за програмою навчання фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності. В ході навчання, що триватиме 2 дні, фахівцями, серед яких спеціалісти КМЦСС, а також запрошені експерти – лікарі паліативної допомоги, фахівці із надання першої медичної допомоги, психологи тощо  буде надана інформація  для  надання послуги з догляду професійно.

Наразі отримано 85 направлень з яких  сформовано 2 групи (догляд за дітьми та догляд за людьми похилого віку), які працюватимуть у оф-лайн форматі з теоретичною, практичною та екзаменаційною частинами. Зауважимо, що для тих, хто надає послугу з догляду вдома від трьох місяців практичної діяльності з отриманням відповідних виплат, доступний варіант одразу тестування (без навчання). Окрім того, триває розробка навчальної он-лайн платформи для реалізації повноцінного дистанційного формату навчання. Адже оціночна потреба в навчанні на курсах 2000 осіб. Протягом 2022 року проведення  навчання  планується відповідно до наповнення груп (до 20 осіб) , орієнтовно 1 раз на місяць.

        Загалом навчальний курс складається із шести базових тем: зміст соціальної послуги догляду вдома, особливості надання паліативної допомоги, особливості догляду, надання домедичної допомоги, взаємодія з іншими фахівцями та службами, управління стресом та запобігання вигоранню.

       По завершенню навчання його учасники  візьмуть участь у тестуванні, отримують Довідку про проходження навчання, яка подається разом із іншими документами (вони зазначені у постанові КМУ №1040) до Управління соціального захисту населення району, що надалі займається взаємодією з особою під час практичного надання послуги. Звертаємо увагу зацікавлених осіб, що направлення на навчання також надається управліннями соціального населення.

     «Життя не стоїть на місці, з’являються нові технології в соціальній роботі, можливості,  більш ефективні засоби догляду. Потреба проводити таке навчання виникла через те, що тепер люди, які доглядали за своїми близькими вдома, зможуть надавати послугу з догляду професійно та одержувати гідну оплату праці. Розвинути власні компетенції, оновити бачення власних ресурсів як надавача соціальної послуги, поспілкуватись із професіоналами колегами завжди корисно. Кожна тема передбачає як теоретичні, так і практичні частини, але під час навчання у КМЦСС ми плануємо приділяти більшу увагу саме практичним питанням, -зазначає директор Київського міського центру соціальних служб Ярослава Колобова.

     Звертатися за довідковою інформацією щодо навчання потрібно до спеціалістів Київського міського центру соціальних служб за телефонами  (044) 456 67 59, (096) 0149586  з 9.00 до 18.00 з понеділка по п’ятницю.

     Нагадуємо, процедура навчання регламентується Постановою КМУ №1040 від 06.10.2021 року «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі», Постановою КМУ №430 від 01.06.2020 року «Про затвердження Порядку підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності», Наказом Міністерства соціальної політики №131 від 15.03.2021 «Про затвердження Типової програми навчання фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності».

На базі КМЦ розпочато навчання фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльностіЗаступник директора КМЦ Савченко Олена інформує про особливості надання послугиВчимося надавати послугу професійно!Під час навчання