Головна > Новини > Тобі слід знати про туберкульоз!

Тобі слід знати про туберкульоз!

26 квітня 2022 року відбулась робоча зустріч щодо старту проєкту “Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах у м.Києві”, який розпочинає свою діяльність у місті Києві з травня поточного року.

Метою проєкту буде виявлення нових осіб з числа отримувачів послуг центрів соціальних служб міста Києва щодо захворюваності на туберкульоз у військовий період. На сьогодні за висновками експертів питання профілактики і виявлення хворих на туберкульоз набуває особливого значення. Мешканці нашого міста часто перебувають в умовах великого скупчення людей, у транспорті під час евакуаційних переїздів, у сховищах і приміщеннях, де укриваються від обстрілів і бомбардувань; більшість, нажаль, перебувають у стані стресу, потрясіння, знесилені — всі ці чинники явно негативно впливають на здоров”я та вимагають підвищення посиленої уваги кожного до свого здоров”я і туберкульозу зокрема.
У проєкті планується, що на початковому етапі братимуть участь спеціалісти Святошинського і Голосіївського районного центрів соціальних служб, фахівці із соціальної роботи яких мають зосередити увагу на виявленні осіб, які мають ризики захворіти на туберкульоз шляхом проведення профілактичних бесід, інформування про шляхи передачі туберкульозу, використання практичних профілактиктичних заходів та застосування скринінгових анкет. Очевидно, особливу увагу будуть приділяти сім”ям з дітьми у складних життєвих обставинах, в.т. числі внутрішньопереміщеним особам, родинам переселенців з дітьми. Решта районних центрів будуть зазстосовувати скринінгову анкету щодо виявлення туберкульозу із числа своїх отримувачів послуг та перенаправляти їх до закладів системи ТМО “Фтизіатрія”, які наразі відновили свою діяльність.

Під час семінару особлива увага була приділенена застосуванню заходів профілактики безпечної поведінки для соціальних працівників, які братимуть участь у проекті, та вцілому активізували знання про шляхи предачі туберкульозу в період пандемії.

#КМЦСС #SocServiceNetworkKyiv #соціальна_сфера #kyiv_sosial_servic #туберкульоз