Головна > Новини > «Наше право – мирна та вільна Україна!»

«Наше право – мирна та вільна Україна!»

Ласували морозивом, вигравали іграшки, танцювали, співали, досліджували тварин, сміялися і дивувалися – насиченим на події видався день тих дітей, які завітали до Київського зоопарку на загальноміський захід з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. Захід відбувся 1 червня та мав назву: «Наше право – мирна та вільна Україна!».

На зустріч були запрошені 200 осіб із числа отримувачів соціальних послуг мережі Центрів соціальних служб м. Києва з числа сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, внутрішньо переміщених осіб, сімей учасників АТО та військовослужбовців ЗСУ, а також діти – учасники відпочинкових програм центрів соціальних служб з денним перебуванням дітей соціальних категорій.

Організатором заходу виступила Служба у справах дітей та сім’ї КМДА, у партнерстві з Київським міським центром соціальних служб та Київським міським центром «Родинний дім».

До зустрічі долучились представники Служби у с правах дітей та сім’ї КМДА, Київського міського центру соціальних служб, а заступник Голови КМДА Марина Хонда привітала від імені київської міської влади дітей та їх батьків.

День захисту дітей в нинішніх реаліях набув нових сенсів. «Актуальність питання дотримання та захисту прав дитини наразі важко переоцінити, тож воно є одним з основних пріоритетів в діяльності Київської міської влади. Попри труднощі, які принесла війна щоденно здійснюється комплексна робота із кожною родиною, яка потребує підтримки та захисту. Нинішній захід – це важливий крок для реалізації базового права кожного маленького киянина на щасливе дитинство, зокрема відпочинок, розваги, посмішку та гарний настрій», – зазначає директор Служби у Справах дітей та сім’ї КМДА Валерій Танцюра.

Під час акції відбулася робота інформаційного майданчику щодо практичного дотримання та реалізації прав дитини під час воєнного стану від фахівців Служби у справах дітей та отримання соціальних послуг мережі центрів соціальних служб столиці України. Психологи Київського міського центру соціальних служб надавали первинні консультації сім’ям з числа внутрішньо переміщених осіб та сімей, що опинились у складних життєвих обставинах.

Діти та батьки змогли долучитись до роботи десяти творчих локацій та сімейних патріотичних творчих майстерень, таких як «Браслети перемоги» (виготовлення браслетів у національних традиціях), «Національний оберіг» (виготовлення ляльки-мотанки), «Пряник добра – смак Перемоги» (прикрашання пряників декором за мотивами українських традицій), «Булавка UA» (виготовлення патріотичного стильного аксесуару).

Надзвичайний ажіотаж, адже подарунком були іграшки, викликав пошуковий квест «Право на цікавинки», де учасники виконували прості завдання під час прогулянки зоопарком, що допомагали їм знайти цікаві факти про тварин та об’єднатися як сім’я.

Юні відвідувачі мали змогу долучитись до створення особливої дитячої мапи київського зоопарку, а також відвідати локації вуличної ігротеки «Файні розваги» та взяти участь у інтерактивній програмі «Маємо суперправо – жити в мирі та бути щасливими!» від «тьоті Панди».

Свято у зоопарку вдалося та сподіваємося стало одним зі світлих та приємних моментом життя як дітей, так і батьків, особистим ресурсом та життя та відродження.

Запальна ігротека від «тьоті Панди»На захід завітали представник КМДАПід час роботи інформаційного майданчика КМЦПодарунки для учасників квести- м’які іграшки від наших партнерівУчасники літньої відпочинкової програми досліджують птахівСім’ї отримають харчові набори