Головна > Новини > 21 і більше способів отримати ресурс або «чарівний пендель»

21 і більше способів отримати ресурс або «чарівний пендель»

«Проводимо «ревізію» власних ресурсів та «обмінюємося» ним з іншими – вирішенню саме таких завдань і був присвячений семінар щодо профілактики професійного вигорання, що відбувся 9 червня у Київському міському центрі соціальних служб. Захід проходився для працівників соціальної сфери мережі Центрів соціальних служб м. Києва.

Не секрет, що зараз у суспільстві значно збільшилося емоційне навантаження та стресові ситуації. Разом з тим з початку повномасштабної війни соціальні служб столиці не зупинили своєї роботи ні на день. Відповідно почастішали випадки, коли напруга та емоційна втома поступово може призводити фахівців із соціальної роботи до виснаження та професійного вигорання. Як люди та громадяни вони гостро та іноді болісно відчувають ситуацію, а з іншому боку в професійні сфері вони додатково постійно стикаються з необхідністю надавати допомогу людям у кризі, долати нові виклики, власні страхи та стереотипи, бути «універсальним бійцем».

На семінарі йшлося про те, що таке професійне вигорання, його причини та наслідки, говорилося про те, як розпізнати його ознаки і як ефективно допомогти собі. Йшлося як про особливості професії, так і особистісний підхід по вирішення проблемних ситуацій. В ході спілкування кожен шукав свої щоденні ресурси та жваво обмінювався ідеями з колегами. Окрім цього фахівці із соціальної роботи отримали поради з ефективного тамй-менеджменту та планінгу.

Якщо зазвичай семінари КМЦ мають завдання озброїти фахівців із соціальної роботи технологіями із соціальної роботи, то тут особлива увага було приділена створенню емоційної атмосфери, де можна було перепочити та наснажитися. Результатом зустрічі став «Генератор гарного настрою», яким ми готові і надалі ділитися з іншими.

Руслан Горчинський розкриває своє бачення важливості теми семінару«Візьми собі свій «ресурс»!В ході жвавої бесідиУ семінарі взяли участь соціальні працівники ЦСС м. Києва